اقامت ترکیه 2022 (راهنمای کامل)

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه 2022 موضوعی است که شاید بسیاری از شما در مورد آن سوال داشته باشید. سوالاتی مانند شرایط اخذ اقامت ، راه های گرفتن اقامت ، هزینه اقامت ، مزایای اقامت ترکیه چیست؟ و سوالاتی از این دست که به تمامی آنها در این مقاله از استانبول همراه  پاسخ جامع و کامل داده میشود.

توجه داشته باشید که شما می توانید برای امور مهاجرت به ترکیه، اقامت، شهروندی، خرید ملک و هر موضوع مرتبط با ترکیه می توانید از مشاوران استانبول همراه  از روش های زیر کمک بگیرید.

مشاوره در زمینه اقامت ترکیه در سال 2022

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  تفاوت اقامت با شهروندی در ترکیه چیست؟

  اقامت و شهروندی ترکیه دو موضوعی است که خیلی ها تفاوتش را نمی دانند و ما هم بهتر دیدیم قبل از ادامه مقاله ابتدا تفاوت اقامت و شهروندی را برای شما توضیح دهیم.

  اقامت به چه معناست؟

  اقامت به معنی ماندن در جایی است. اگر شما قرار است مدت زیادی در ترکیه بمانید، باید اقامت ترکیه را دریافت کنید. اقامت ترکیه باید تمدید شود. با دریافت ویزای تحصیلی، خرید ملک، اجاره ملک، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و پیشنهاد کاری، می توانید اقامت موقت ترکیه را دریافت کنید. که در ادامه مقاله به تمامی این موارد پرداخت می شود.

  اقامت موقت ترکیه یک ساله است و باید هر سال تمدید شود و بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید.

  تابعیت یا شهروندی در ترکیه به چه معناست؟

  در مسئله تابعیت، شما رسما یک شهروند ترکیه به حساب می آیید و از مزایای شهروندی بهره مند می شوید. و مزایا و البته مشکلاتی دارد از جمله اینکه :

  • حق رای خواهید داشت.
  • برای کار به دریافت مجوز احتیاجی ندارید.
  • حقوق و مزایای بازنشستگی شامل  حالتان خواهد شد.
  • برای شما، شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی صادر می شود.
  • می توانید سیم کارت دائمی به اسم خودتان تهیه کنید و از مزایای بانک زیادی بهره ببرید.
  • اگر قرار است به عنوان شهروند ترکیه حساب شوید باید به زبان ترکی صحبت کنید.
  • همچنین مردان در بازه سنی 21 الی 38 سال، چنانچه در کشور خود دوره خدمت سربازی را نگذرانده باشند، باید خدمت سربازی را در ترکیه بگذرانند.

  در مقاله فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه در این باره بیشتر بخوانید.

  مزایای اقامت ترکیه

  اقامت ترکیه  طرفداران زیادی دارد. آب و هوای دریایی، پیشرفت اقتصادی، داشتن مناطق دیدنی بسیار و چشم انداز شغلی خوب از جمله دلایل مهاجرت به این کشور هستند. همچنین اخذ شهروندی ترکیه مزایایی چون ،قرار گرفتن در بین کشورهای اروپایی را دارد.

  کشور ترکیه

  مزایای مهاجرت به ترکیه

  • نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه
  • قرار گرفتن در بین کشورهای اروپایی
  • نزدیکی به ایران از لحاظ مسافت
  • ایرانیان برای ورود به ترکیه نیاز به ویزا ندارند.
  • قرار گرفتن در بین کشورهای اروپایی
  • آب و هوای بسیار خوب
  • هزینه های زندگی کمی از ایران پایین تر است.

  توجه کنید که ترکیه علی رغم اروپایی بودن هنوز عضو رسمی و پذیرفته شده اتحادیه اروپا محسوب نمی شود.

  پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای اقامت ترکیه ویدئو زیر را ببینید.

   

   

  در صورت تمایل می توانید فایل صوتی مربوط به ویدئوی مزایای اقامت ترکیه را گوش دهید و یا دانلود کنید.

  مزایا و معایب اقامت ترکیه

  • در اقامت دانشجویی و توریستی (که در ادامه توضیح داده می شود) اجازه کار را نخواهید داشت.
  • هیچ اجباری برای یادگیری زبات ترکی ندارید.
  • در اقامت دائم احتیاجی به تمدید مجوز اقامت نخواهید داشت.
  • هیچ اجباری هم برای گذراندن دوره سربازی در اقامت نیست.
  • عدم تعلق حقوق و مزایای بازنشستگی از معایب اقامت ترکیه است.
  • همچنین حق رای یا خروج بیشتر از یک سال کشور را نخواهید داشت.

  شرایط گرفتن اقامت ترکیه

  بطوز کلی شرایط گرفتن اقامت ترکیه به شرایط شما بستگی دارد. این که چقدر سرمایه دارید، چقدر تحصیلات دارید، چقدر سابقه کار دارید و هدفتان از مهاجرت چیست. همگی در ایجاد شرایط نقش دارندو شما باید اول به هدف و برنامه خود نگاه کنید و سپس شرایط را محیا کنید. زیرا هر راهی مدارک و شرایط خاص خودش را دارد. حتی بازه زمانی راه های اخذ اقامت با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به توضیح انواع اقامت در این کشور می پردازیم تا شرایط گرفتن اقامت ترکیه را بهتر بشناسید.

  انواع اقامت ترکیه(روش های اخذ اقامت ترکیه)

  نخست باید از خود بپرسید دقیقا برای چه هدفی می خواهید اقامت را دریافت کنید؟ برای تحصیل؟ کار یا استفاده از خدمات بانکی بدون محدودیت؟ شاید هم برای یک زندگی راحت به به ترکیه مهاجرت می کنید. در هر صورت، برای هر هدفی راهی متفاوت وجود دارد. اگر تخصصی ندارید، یاد بگیرید. سپس تحقیق کنید و ببینید کدام یک از روش های مهاجرت به ترکیه برای شما مناسب است.

  اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

  خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه می باشد. شما با خرید ملک به هر مبلغی می توانید اقامت یک ساله ترکیه را بگیرید. چنانچه ملک مذکور بعد از یک سال همچنان به نام شما باشد می توانید مجدد اقامت خود را تمدید کنید و اگر این کار را تا 5 سال انجام دهید می توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید.

  همچنین شما با خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار آمریکا، می توانید اقدام به اخذ شهروندی ترکیه بکنید. البته نباید تا ۳ سال اقدام به فروش ملک بکنید.

  اگر تمایل دارید در مورد خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  شرایط کلی اخذ اقامت با خرید ملک

  • خرید ملک در مناطق تعیین شده توسط دولت ترکیه (ملک شما نباید در اطراف زمین های نظامی یا نقاط استراتژیک باشد.)
  • واگذاری ملک به غیر به مدت ۳ سال پیاپی غیر مجاز است.
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست اقامت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک
  • ارائه پاسپورت یا سندی که وضعیت تابعیت سرمایه گذار را معلوم کند .
  • ارائه شهود و گواهی که وضعیت مدنی متقاضی را معلوم کند.
  • ارائه رسید برای پرداخت کامل مالیات و دیگر هزینه های اضافی به وزارت دارایی کشور ترکیه

  در مقاله اقامت ترکیه با خرید ملک در این باره بیشتر بخوانید.

  تیم استانبول همراه در تمام موارد فوق در کنار شماست و می توانید از کارشناسان و مشاوران استانبول همراه در مورد اقامت ترکیه با خرید ملک راهنمایی دقیق بگیرید.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه 2022

  اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان

  یکی از موضوعات متداولی که شما عزیزان در مشاوره ها با ما درمیان میگذارید این است که از منابع دیگر به شما گفتند که با 150000 لیر هم میتوانید در ترکیه خانه بخرید ؛ واقعیت این است که اگر با این سطح قیمت قصد خرید داشته باشید، باید بدانید که قطعا حق انتخاب لوکیشن مطلوبی را نخواهید داشت و این یعنی محدودیت در پیشرفت و پذیرش ریسک بالا در سرمایه گذاری .

  و همچنین :

  منطقه ضعیف ، کمبود امکانات ، ازدیاد جمعیت، عدم استاندارد کافی در ساخت ، به روز نبودن منازل، دوری از مسیرهای اصلی و ریسک بالا درسرمایه گذاری، همگی عواملی هستند که باید از آنها اجتناب کرد تا خریدی براتون اتفاق بیافتد که براتون سودمند باشد، نه اینکه سرمایه شما را به رکود ببرد و خودتون رو بجایی ببرد که در شان شما نیست .

  استانبول همراه، به خاطر ریسک بالایی که در این نوع خرید ملک وجود دارد، اکیدا توصیه میکند که دست نگه دارید و سرمایتون رو تلف نکنید تا در یک شرایط و موقعیت بهتر اقدام به خریدی کنید که شما رو به سود برساند .

  پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر ویدئوی زیر را ببینید.

   

  اقامت ترکیه از طریق  اجاره ملک در ترکیه

  اقامت ترکیه با اجاره خانه هم امکان پذیر است به این صورت که شما پس از اجاره ملک می توانید برای اخذ اقامت یک ساله اقدام کنید. اجاره نامه باید به صورت دقیق و قانونی انجام شده و در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد تا اداره امنیت ترکیه بتواند آن را استعلام کند.

  توجه کنید که اقامت ترکیه با اجاره خانه فقط یک سال است و قابل تمدید نمی باشد. مگر اینکه شما در این مدت ملکی خریداری کرده و یا کاری پیدا کرده باشید و یا روش های دیگر اقامت که در همین مقاله به طور کامل به آن پرداخته شده است.

  نکته : هیچ محدودیتی برای میزان اجاره خانه شما وجود ندارد؛ تنها موردی که وجود دارد این است که در ترکیه معمولا به خارجی ها (به همه خارجی ها نه فقط ایرانی ها) به سختی خانه اجاره می دهند. مگر اینکه شما ضامن یا معرفی داشته باشید و یا اینکه اجاره خانه راشش ماه یا یک سال قبل یکجا پرداخت کنید تا به شما خانه اجاره دهند.

  تماشای این ویدئو در مورد اقامت از طریق اجاره ملک برای شما کمک کننده هست.

   

  برای اطلاعات بیشتر به مقاله اقامت ترکیه با اجاره خانه زیر مراجعه کنید.

  اقامت ترکیه از طریق کار

  یکی از روش های گرفتن اقامت ترکیه از طریق کار می باشد. به منظور مهاجرت کاری ترکیه و اقامت از طریق کار  در این کشور شما باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

  1. باید از یک کارفرمای ترک پیشنهاد کار داشته باشید.
  2. شهروندان خارجی که کارت اقامت دارند می توانند در ترکیه کار مورد نظر خود با توجه به تخصصشان را جست و جو کنند.( از آنجا که شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا به ترکیه سفر کنند و شهروندان ایرانی به دلیل امکان سفر بدون‌ ویزا به ترکیه تا ۹۰ روز می توانند در اداره های کاریابب ترکیه به صورت حضوری مراجعه کنند و با توجه به تخصص خود به دنبال کار بگردند و یا از داخل ایران با بررسی سایت های کاریابی ترکیه اقدام به جست و جوی کار مورد نظر خود کنند و بعد از پیدا کردن و هماهنگی با کارفرما به ترکیه سفر کنند و مراحل قانونی آن را طی کنند.)

  بعد از اینکه شما کار خود را پیدا کردید و با کارفرما به توافق زسیدید، کارفرما باید جذب نیروی خارجی را در سایت وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه ثبت کند و سپس شخص جویای کار تا 90 روز وقت دادر درخواست خود را به همراه مدارکش به سفارت یا سرکنسولگری ترکیه تحویل بدهد تا ویزای کاری ترکیه را بتواند دریافت کند.

  نکته مهم در مورد اخذ اقامت از طریق کار

  یکی از مهم ترین نکاتی که شما اگر از این طریق کار قصد اقامت ترکیه را دارید این است که داشتن تخصصی مهم ترین نکته است. و اگر تخصصی ندارید این روش برای شما مناسب نیست. و باید به دنبال یادگیری تخصص هایی باشید که در کشور ترکیه مورد نیاز است.

  همچنین دانستن زبان انگلیسی و زبان ترکی یک امتیاز بسیار مهم برای شما محسوب می شود.

  میانگین حقوق در کشور ترکیه  برای کارگران بین المللی معمولاً از ۳۵،۰۰۰ تا ۱۰۵،۰۰۰ دلار متغیر است.

  مشاغل مورد نیاز در ترکیه

  کارهای مرتبط با ساخت و سازفناوری اطلاعاتخودرو سازی
  فست فودها و غذاهای بسته بندی شدهنساجیمحیط زیست
  مواد شیمیاییگردشگریکشاورزی و صادرات فندق
  فروشگاه‌های الکترونیک و لوازم خانگیشرکت تولید پتروشیمیخدمات مشاوره مالی
  دفتر مشاوره تغییر کسب و کارخدمات پذیرایی تخصصی برای صنعت حمل و نقل هواییشرکت خدمات نظافتی

  برای اطلاعات بیشتر  مقاله  اقامت ترکیه از طریق کار  را مطاله کنید.

  اقامت ترکیه از طریق تحصیل

  تحصیل در ترکیه از بهترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به ترکیه است.  نظام آموزشی ترکیه بر اساس روش فرآیند بولونیا است. تحصیل در این کشور زیر نظارت وزارت آموزش و پرورش ملی است و بیشتر دولتی می باشد.

  تحصیل در دوره پیش دبستانی تا 6 سالگی، دبستان از 6 تا 14 سال به صورت اجباری و رایگان، از 14 تا 18 سال در دبیرستان و هنرستان و در آخر از 18 سال به بالا در دانشگاه و کالج ممکن است. تحصیل در ترکیه در مقطع فوق دیپلم فنی 2 ساله، لیسانس 4 ساله، فوق لیسانس 2 ساله و دکترا 3 تا 5 ساله است و زیر نظر اداره آموزش عالی ترکیه (YOK) برگزار خواهد شد.

  دبیرستان ها در ترکیه به 6 گروه عمومی (Duz Liseleri)، هنرستان (Meslek Lisereli)، آناتولی (Anadolu Lisereli )، ویژه (Super Lisereli)، علوم و فنون (Fen Lisereli) و مدارس خصوصی (Ozel Lisereli) رده بندی می شوند.

  نکته در مورد اقامت تحصیلی در ترکیه :

  تحصیل در ترکیه به تنهایی منجر به اقامت و تابعیت ترکیه نمی شود و فقط زمینه را برای اقامت و تابعیت این کشور فراهم می کند. دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی باید چند سال در این کشور کار کند و مالیات پرداخت کنند تا موفق به اخذ اقامت دائم ترکیه  شود.

  رشته های پرطرفدار در ترکیه شامل موارد زیر است :

  • مهندسی صنعتی
  • روابط بین الملل
  • طراحی گرافیک
  • زبان و ادبیات ترکی، طراحی صنعتی
  • عمران
  • ریاضیات
  • مدیریت بازرگانی
  • بیوتکنولوژی
  • انرژی اتمی
  • مهندسی IT
  • کشاورزی و جنگلداری
  • پزشکی
  • زمین شناسی

  هزینه اقامت ترکیه از طریق تحصیل

  می توان گفت میانگین هزینه اقامت ترکیه از راه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 500 تا 2،200 دلار، دانشگاه های خصوصی از 4،000 تا 20،000 دلار و دانشگاه های علوم پزشکی از 15،000 تا 25،000 دلار است.

  آزمون ورودی دانشگاه های بین المللی شامل زبان انگلیسی، امتحان ریاضی، مهارت های حل مسئله و تفکر تحلیلی است. پس باید خودتان را در این رشته ها تقویت کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله دریافت اقامت ترکیه  از طریق تحصیل را در لینک زیر مطالعه کنید.

  در مقاله اقامت ترکیه از طریق تحصیل در این مورد بیشتر بخوانید.

  اقامت ترکیه از طریق ازدواج

  اقامت در ترکیه از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه یکی از راه های مهاجرت به ترکیه است. متقضاییان باید بالای 18 سال سن داشته باشند. در این روش زوجین باید 3 سال از زندگی مشترکشان بگذرد تا بتوانند برای اقامت دائم ترکیه از طریق ازدواج  درخواست کنند. البته باید اثبات کنند که در این مدت با هم زندگی کرده اند و تمکن مالی برای اداره زندگی مشترکشان و همچنین حداقل مسکن مورد نیاز برای زندگی را دارند. همچنین زوجین نباید مسئله امنیتی داشته باشند. اگر 5 سال از زندگی مشترکشان بگذرد می توانند برای درخواست پاسپورت و شهروندی ترکیه اقدام کنند.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  کارت تورکواز چیست و به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

  برای اطلاعات بیشتر به مقاله اقامت ترکیه از طریق ازدواج مراجعه کنید.

  اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

  اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش های گرفتن اقامت است و بر اساس قوانین ترکیه می تواند منجر به شهروندی و تابعیت ترکیه شود. در این روش شما از طریق با سرمایه گذاری در ابن کشور می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را بگیرید. منظور از خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ است.

  همچنین  حداقل شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ترکیه داشتن حداقل ۱۸ سال تمام و داشتن طرح توجیه اقتصادی می باشد.

  زمینه های سرمایه گذاری در ترکیه

  خرید ملک، ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی، سرمایه گذاری از طریق خرید سهام،سرمایه گذاری  از طریق خرید اوراق قرضه دولت، سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

  خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در ترکیه می باشدو می تواند منجر با اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه شود.

  در مقاله سرمایه گذاری در ترکیه در این باره بیشتر بخوانید.

  اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

  یکی از متداول ترین روش ها برای اخذ اقامت ترکیه ثبت شرکت می باشد. از آنجا که هزینه ثبت شرکت در ترکیه نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است و مالیات  پرداختی برا آن هم بسیار کم است بسیار از افراد ترغیب می شوند که در ترکیه اقدام به ثبت شرکت کنند.

  ویدئوی زیر می تواند در این خصوص به شما کمک کند.

  همچنین می توانید فایل صوتی ویدئوی بالا را در ادامه گوش دهید و یا دانلود کنید.

  برای مطالعه بیشتر خصوص می توانید مقاله اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت را مطالعه کنید.

  اقامت از طریق تولد فرزند در ترکیه

  اقامت ترکیه از طریق تولد شرایط خاصی دارد. چون این کشور قوانین خاصی پیروی می کند و جزء کشورهای تابع اصل خون محسوب می شود. به این معنی که تولد فرزندان شهروندان غیر ترکیه ای منجر به اقامت و تابعیت آنها نمی شود مگر اینکه حداقل یکی از والدین ترک تبار باشد، که بتواند برای فرزند خود تقاضای اقامت و شهروندی ترکیه را بکند. اخذ اقامت برای فرزند به معنی اخذ اقامت والدین نیست و حقی بری والدین به وجود نمی آورد.

  اگر کودکی از والدین غیر ترک در ترکیه به دنیا بیاید به طور قانونی 6 ماه اقامت ترکیه شامل فرزند و والدین می شود و در این مدت  والدین می توانند برای روش های دیگر اقامت اقدام کنند. همچنین فرزند تا 18 سالگی نمی تواند تقاضای تابعیت و شهروندی ترکیه را بکند.

  همچنین شهروندان ترکیه ای در صورت قبولی فرزند خواندگی یک غیر ترکیه ای زیر ۱۸ سال می توانند برای آن کودک درخواست اقامت و تابعیت ترکیه نمایند. به شرط اینکه یک سری شرایط مثل تمکن مالی و … را داشته باشد.

  در مقاله  اقامت از طریق تولد فرزند در ترکیه  در این مورد بیشتر بخوانید.

  اقامت ترکیه از طریق پناهندگی

  استانبول همراه هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی کند. اقامت ترکیه از طریق پناهندگی را ما صرفاً به دلیل آگاه کردن شما عزیزان به عواقب و خطرات این راه مهاجرت توضیح می دهیم.

  به چه کسی پناهنده می گویند؟

  پناهنده به کسی می گویند که به دلایل عقیدتی، سیاسی، دیدگاه و طرز فکر، نژادی نمی تواند در کشور خود زندگی کند و شرایط زندگی برای او دشوار می شود و در خطر آزارآ اذیت، شکنجه و حتی مرگ قرار دارد و به همین دلایل اقدام به خروج از کشور خود را می کند.

  بر اساس مفاد کنوانسیون ژنو کشوری که پناهجو به آن پنا می برد باید حدااقل امکانات مورد نیاز برای زندگی را برای او فراهم کند.

  مشکلات پناهندگی

  فرآیند پذیرش پناهنده برای کشورهای مختلف بار هزینه ای برای دولت دارد به همین دلیل بسیاری از کشورها با سخت کردن شرایط پذیرش پناهنده سعی می کنند تا جای ممکن از پذیرش پناهنده جلوگیری کنند.

  در روش مهاجرت از طریق پناهندگی مشکلاتی وجود دارد از جمله اینکه فرد پناهنده دیگر نمی تواند به کشور مبدا برگردد و مدت طولانی باید در شرایط دشوار در کمپ های پناهندگی زندگی کند. همچنین فرآیند پیگیری پرونده بسیار طولانی دارد.

  هزینه پناهندگی در ترکیه

  ببینید، هزینه پناهندگی در ترکیه به عوامل بسیاری بستگی دارد. باید بدانید که کشور ترکیه تنها پناهندگان یکه شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند را می پذیرد. این کشور سابقه چندان خوبی در استقبال از پناهندگان سایر کشور ها اللخصوص خاورمیانه ندارد. این هزینه ها نسبت به قاچاق بر، کمپ شما و … متفاوت است.

  « استانبول همراه  » به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کند و توصیه ما این است از روش های مطمئن تری مانند خرید ملک، تحصیل، کار و ازدواج اقدام به مهاجرت کنید.

  در مقاله  اقامت ترکیه از طریق پناهندگی در این باره بیشتر بخوانید.

  اقامت توریستی ترکیه

  ایرانیان برای سفر به کشور ترکیه تا سقف 90 روز نیاز نیاز به ویزا ندارند و تنها با داشتن پاسپورت در مرز ترکیه می توانند وارد ترکیه شوند. و در این مدت شامل اقامت توریستی می باشند. نوع دیگر اقامت توریستی که در قسمت اقامت از طریق اجاره توضیح داده شد شما با اجاره خانه به مدت یک سال می توانید از اقامت توریستی ترکیه استفاده کنید که البته قابل تمدید نیست مگر اینکه در این مدت کاری پیدا  کرده باشید یا سرمایه گذاری در این کشور کرده باشید.

   در اقامت توریستی فرد اجازه تحصیل یا کار ندارد، مگر اینکه مجوز دریافت کند و نوع اقامت خود را تغییر دهد.

  در مقاله  اقامت توریستی ترکیه  در مورد  شرایط اقامت توریستی ترکیه در 2022 بیشتر بخوانید.

  درخواست اقامت برای بار اول

  اگر قصد دارید برای اولین بار اقامت ترکیه را اخذ نمایید، باید نکات مهمی را به خاطر بسپارید.

  این نکات، به شرح زیر هستند:

  • حداقل اعتبار پاسپورت شما، باید یک سال باشد.
  • اگر اعتبار کمتر از یک سال باشد، به همان اندازه برای شما اجازه اقامت صادر خواهد شد.

  به علاوه، برای بار اول، لازم است که مدارک ذیل را نیز حتما به همراه داشته باشید:

  • شناسنامه (اصل و ترجمه)
  • سند ازدواج (اگر متاهل هستید) (اصل و ترجمه)
  • شماره مالیاتی ترکیه
  • راندوو

  نکته‌ی مهم دیگر آنکه، قبل از گرفتن راندوو، لازم است که «آدرس ثبتی» نیز داشته باشید. حال چه ملکی بخرید، اجاره کنید، یا در خانه اقوام سکونت داشته باشید، فرقی ندارد.
  مهم‌تر از مورد قبلی، توجه کنید که از زمان راندوو، تا زمان گرفتن کارت اقامت، به هیچ وجه نباید از کشور ترکیه خارج شوید، در این صورت اقامتی برایتان صادر نمی‌شود.

  قانون جدید اقامت ترکیه در 2022

  اداره مهاجرت استانبول در ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرده است که دیگر مجوز اقامت برای بعضی مناطق در استانبول صادر نمیشود، حالا چه با خرید خانه و چه با اجاره خانه از جمله،

  1. در منطقه فاتیح، حتی با خرید خانه هم به شخص اقامت داده نمیشود. اجاره خانه هم در این منطقه ممنوع شده و فقط دانشجویان می توانند در این منطقه درخواست اقامت داشته باشند.
  2. در منطقه اسنیورت نیز که منطقه نوسازی در استانبول هست  که در قانون جدید اقامت ۲۰۲۱ ، اجازه اقامت در این منطقه فقط با خرید خانه صادر می شود و اقامت هایی که از طریق اجاره خانه درخواست شده اند مورد قبول نیستند، البته این قانون فقط برای کسانی که برای اولین بار درخواست اقامت توریستی میدهند از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ به بعد اجرایی شده است .

  استانبول همراه به ایرانیان عزیز توصیه میکند که قبل از خرید و اجاره ملک بررسی ها لازم رو به دقت انجام بدهید و بعد اقدام به خرید یا اجاره کنید .

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  اقامت ترکیه با اجاره ملک (بررسی قوانین و شرایط)

   

  اخذ اقامت ترکیه و  عدم حضور در این کشور

  یکی از دغدغه‌های مهمی که در این اواخر، به دنبال پاندمی کرونا، ذهن افراد بسیاری را درگیر خود کرده است موضوع اقامت ترکیه و عدم حضور در این کشور، به دلیل بسته بودن مرزها است. حال سوالی که مطرح شده این است که آیا با داشتن اقامت کشور ترکیه، اگر در این کشور حضور نداشته باشیم، اقامت ما باطل می‌شود؟ آیا در صورت عدم استفاده از حق اقامت، اقامت ترکیه باطل می‌شود یا خیر؟

  در جواب این سوال باید گفت:

  • کسب اقامت ترکیه و عدم حضور در این کشور، هیچ مانعی ندارد.
  • عدم حضور در ترکیه در صورت داشتن اقامت، حق سالانه اقامت را باطل نخواهد کرد.
  • البته باید این نکته را ذکر کرد که چیزی به اسم حق سالانه اقامت وجود ندارد.
  • در صورت داشتن اقامت ترکیه، شما آزاد هستید در خاک ترکیه بمانید، یا به کشور خود بازگردید.

  هزینه اخذ اقامت  ترکیه

  هزینه اقاکت ترکیه در هر روش متفاوت است. گرانترین رش اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه گذاری است. بعد از آن به ترتیب اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار و اقامت از طریق ازدواج از روش های کم هزینه برای اقامت در ترکیه هستند.

  در بخش سرمایه گذاری و خرید ملک، سته به ملک انتخابی از 1000 دلار تا 250 هزار دلار آمریکا ممکن است هزینه داشته باشد. هزینه اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل می تواند بسته به عواملی چون ترک زبان بودن و یا انگلیسی زبان بودن دانشگاه متغییر باشد. همچنین دریافت بورسیه نیز می تواند هزینه ها را کاهش دهد. اما معمولا سالیانه 10 هزار دلار هزینه در بر دارد. این هزینه شامل هزینه خورد و خوراک، پوشاک، خوابگاه و شهریه دانشگاه می باشد.

  کم هزینه ترین روش برای اخذ اقامت ترکیه

  کم هزینه ترین روش برای اخذ اقامت ترکیه، داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای ترک است. دومین روش تحصیل در ترکیه و سومین روش ازدواج است.

  شما می توانید با دریافت یک پیشنهاد کاری مناسب، ویزای کاری و اقامت ترکیه را دریافت کنید. این اقامت بسته به قرار داد شما می تواند تمدید شود. چنانچه 6 سال پیاپی نسبت به تمدید آن اقدام کنید، می توانید درخواست اقامت دائم ترکیه را داشته باشید.

  اقامت دائم ترکیه

  برای درخواست اقامت دائم در ترکیه باید حداقل ۵ سال در ترکیه زندگی کرده باشید. مدارک لازم جهت اخذ تابعیت ترکیه عبارتند از:

  1. مدارک هویتی
  2. حداقل ۵ سال زندگی در ترکیه با شرط حضور حداقل ۶ ماه در سال
  3. دانستن زبان ترکی در سطح پایه
  4. اثبات ادغام در فرهنگ و جامعه ترکیه
  5. گواهی سلامت جسمی و روانی
  6. اثبات درآمد کافی
  7. داشتن محل اسکان در ترکیه

   

  اقامت ترکیه برای افراد زیر 18 سال

  افراد زیر 18 سال درترکیه کودک محسوب می شوند و برای اقامتشان مهم است که پدر ومادر چه کسی هستند و رضایت پدر ومادر الزامی می باشد.

  اگر پدر ومادر هر دو بخواهند اقامت بگیرند فقط برگه ولادت یعنی ترجمه شناسنامه فرزند ضروری است وکفایت میکند و اگر یکی از اولیا فقط قصد اقامت داشته باشد، در این حالت رضایت طرفی که قصد اقامت در ترکیه رو ندارد باید بصورت رسمی رضایتنامه ترجمه بشود و مهر برجسته سفارت رو داشته باشد و رضایت خود را مبنی بر زندگی فرزند در خارج ازکشور در رضایتنامه قید کند واگر پدر ومادر طلاق گرفته باشند، طرفی که در ترکیه اقامت خواهد داشت باید مدرک مستند ترجمه شده رسمی از دادگاه ایران ممهور به مهر برجسته سفارت دال بر حضانت فرزند رو داشته باشد.

  اما اگر یکی از والدین فوت کرده باشد باید مدرک مستند رسمی و ترجمه شده مبنی بر فوت طرف دیگر را بهمراه داشته باشید واگر فرد زیر 18 سال قصد داشته باشد که به تنهایی در ترکیه اقامت داشته باشد باید رضایت ترجمه شده پدر ومادر مبنی بر اقامت فرزندشان در ترکیه ارائه بشود وضمنا فرد دیگری درترکیه نیز کفایت فرد متقاضی رو بپذیرد.

   

   

  در صورت تمایل می توانید وویس مربوط به ویدئوی اقامت ترکیه برای افراد زیر 18 سال را گوش کنید.

   

   

  اقامت والدین یا فرزندان فردی که شهروندی ترکیه گرفته

  بسیاری از افرادی که شهروندی ترکیه را به دست آورده‌اند، ترجیح می‌دهند که اعضای خانواده‌ی خود را نیز با خود همراه کرده و همگی همراه با یکدیگر در این کشور زندگی کنند. به طور مثال، از مواردی که بسیار پیش می‌آید، این است که آیا یک فرد می‌تواند با داشتن شهروندی، برای والدین و یا فرزندان خود نیز اقامت ترکیه را اخذ کند یا نه؟ در جواب این سوال باید گفت که:

  • برای والدین افرادی که شهروندی این کشور را دارند، اقامت دائم ترکیه صادر نمی‌شود.( این اقامت تنها یک سال اعتبار دارد، اما می‌توان آن را تمدید کرد.)
  •  داشتن شهروندی ترکیه، اقامت این کشور برای فرزندان بالای 18 سال را به ارمغان نمی‌آورد.
  • اگر والدین شهروندی ترکیه را داشته باشند، روند اخذ اقامت برای فرزند بسیار آسان‌تر خواهد بود. به خصوص اگر فرزندی در حال تحصیل در ترکیه باشد، بعد از فارغ‌التحصیلی می‌تواند به راحتی اقامت ترکیه (کاری، توریستی و…) را اخذ کند.

  هزینه زندگی و اقامت در ترکیه

  هزینه اقامت در ترکیه بستگی به محل زندگی شما، شغل شما، ملکی که در آن سکونت دارید و تعداد اعضای خانواده تان متغییر است. به طور متوسط زندگی در ترکیه به فرض برای شهری مثل استانبول، به طور متوسط ماهانه 600 دلار خواهد بود. اما شهرهای وان و ازمیر به مراتب ارزانتر هستند.

  و به عنوان مثال هزینه اجاره خانه در پایتخت ترکیه نسبت به تهران حدود 50 درصد کمتر است. و هزینه مواد غذایی حدود 10 درصد کمتر است ولی هزینه رفت و آمد در ترکیه به دلیل گرانی بنزین بسیار بالاتر از ایران است. هزینه حمل و نقل عمومی هم در حدود ایران است.

  تفاوت اقامت با شهروندی در ترکیه چیست؟

  اقامت و شهروندی ترکیه دو موضوعی است که خیلی ها تفاوتش را نمی دانند و ما هم بهتر دیدیم قبل از ادامه مقاله ابتدا تفاوت اقامت و شهروندی را برای شما توضیح دهیم.

  روش های اخذ اقامت ترکیه چیست؟
  • اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
  • اقامت ترکیه از طریق کار
  • اقامت ترکیه از طریق تحصیل
  • اقامت ترکیه از طریق ازدواج
  • اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت
  • اقامت از طریق تولد فرزند در ترکیه
  • اقامت ترکیه از طریق پناهندگی
  • اقامت توریستی ترکیه
  بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه چیست؟

  خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه می باشد.

  کم هزینه ترین روش برای اخذ اقامت ترکیه چیست؟

  کم هزینه ترین روش برای اخذ اقامت ترکیه، داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای ترک است. دومین روش تحصیل در ترکیه و سومین روش ازدواج است.

  هزینه اخذ اقامت در ترکیه چقدر است؟

  هزینه اقاکت ترکیه در هر روش متفاوت است. گرانترین رش اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه گذاری است. بعد از آن به ترتیب اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار و اقامت از طریق ازدواج از روش های کم هزینه برای اقامت در ترکیه هستند.

  سخن پایانی

  سایت استانبول همراه، به عنوان یک سایت خرید ملک در ترکیه  در زمینه خرید ملک و تمام مراحل اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه در کنار شماست. همچنین در بخش قیمت آپارتمان در استانبول می توانید قیمت املاک استانبول در 2022 را مشاهده کنید.

  5/5 - (5 امتیاز)

  ‫63 نظر ارسال شده در “اقامت ترکیه 2022 (راهنمای کامل)

  1. مهرسانا :

   اقامت توریستی ترکیه همون اقامت با اجاره خانه میشه دیگه درسته؟
   من اگر خونه اجاره کنم چه مدت بهم اقامت میدن؟

  2. سردار رضایی :

   سلام
   من مبلغ خرید ملک رو دارم ولی پایان خدمت ندارم. و یه همین دلیل نمی تونم پاسپورت بگیرم. با چنین شرایطی می تونم با خرید ملک اقامت بگیرم؟

  3. میلاد حاتمی :

   سلام، من با همسر و ۳ فرزند زیر ۱۸ سالم قصد مهاجرت داریم. می خواستیم ببینیم شرایط اقامت ترکیه به چه صورت هست؟

  4. علی اکبر رضایی :

   به نظرم اقامت ترکیه مزایای زیادی نداره که این همه دنبالش هستن آخه ترکیه چی داره که ایران نداره. من شنیدم هزینه های زندگی هم خیلی توش بالاس. نرخ بیکاریشم زیاده

  5. مهرسانا :

   حداقل هزینه اقامت دائم در ترکیه چقدره؟ چقدر باید هزینه کنیم تا بتونیم اقامت دائم بگیریم؟ بهترین روش مهاجرت به ترکیه چیه ؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما دوست عزیز
    ترکیه از کشورهایی است که تابع اصل خون می باشد.به این معنی که تولد فرزندان شهروندان غیر ترکیه ای منجر به اقامت و تابعیت آنها نمی شود مگر اینکه حداقل یکی از والدین ترکیه ای باشد، که بتواند برای فرزند خود تقاضای اقامت و شهروندی ترکیه را بکند. اخذ اقامت برای فرزند به معنی اخذ اقامت والدین نیست و حقی بری والدین به وجود نمی آورد.

  6. شهرام رهبری :

   به نظر من ترکیه یکی از بهترین کشورهای برای مهاجرت ما ایرانی ها هست چون به شدت فرهنگ های شبیه به هم داریم و خیلی زود می تونیم اونجا خودمون رو وفق بدیم.

  7. مرتضی زنجانی :

   من اقامت دائم نمیخوام . اقامت یک ساله می خوام . برای اقامت یک ساله باید چطوری باید اقدام کنم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    آقای زنجانی عزیز
    از طریق خرید ملک در ترکیه یا اجاره ملک در ترکیه می توانید اقامت یک ساله را دریافت کنید. همچنین با دریافت جاب آفر و بستن قرارداد کاری یک ساله نیز این امر امکانپذیر است. یعنی می توانید را کسب کنید.

  8. اقای جمالی :

   سلام. میشه لطفا به این سوال ها جواب بدید
   اقامت توریستی چند ماهه است و برای گرفتن چطور باید اقدام کرد چه مدارکی می خواد؟

  9. پوریا :

   در زمان تحصیل و داشتن اقامت دانشجویی می تونم برای کم کردن هزینه های تحصیلم مشغول به کار شم و کاری توی ترکیه پیدا کنم؟

  10. نجوا :

   یکی از دوستان ما با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار ملک خریدن و به ما هم توصیه میکنن همین کار رو انجام بدیم. ایا با خرید ملک به ارزش ۱۰۰ هزار دلار هم میشود اقامت ترکیه رو گرفت؟

  11. sima :

   من و همسرم و یک فرزند دیگرم در ترکیه اقامت داریم اما دو تا بچه ها من بزرگتر از ۱۸سال هستن. و در ایران بودن . لطفا من رو راهنمایی کنید که برای درخواست اقامت این دو به کجا باید مراجعه کنم و چطوری پیگیر کاراشون باشم؟

  12. قاسم :

   من برای گرفتن اقامت حدود ۳ سال دنبال جاب افر گشتم متاسفانه موفق نبودم. بجز جاب افر و خرید ملک چه راهی رو پیشنهاد می کنین؟

  13. shahin :

   بطور خلاصه میشه بگید سریع ترین و راحت ترین و بهترین روش مهاجرت به ترکیه چه روشی هست؟ چقدر هزینه داره؟

  14. سهیل ف :

   من توی کارم در ایران موفقم. اما شرایط فعلی رو نمی پسندم. قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم. می خواستم بدونم مردم ترکیه با اتباع خارجی چجور برخوردی دارن؟ و ایا اتباع ایرانی را می پذیرن؟ و سوال مهم تر اینکه می تونم همین درامد رو در ترکیه داشته باشم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    فقط یکسال با اجاره می تونید بمونید بابت بودجه هم به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد

  15. شقایق جوکار :

   میترسم یه ملکی توی ترکیه بخرم و اوضاع کشور ترکیه یهو بریزه بهم. بنظرم با وجود اردوغان کشور با ثباتی نیست.

  16. سارینا :

   من ۱۶ سالم و محصلم. قصد ادامه تحصیل در ترکیه دارم. و گرفتن ویزای تحصیلی.
   از چه طریق باید درخواست ثبت نام در مدارس ترکیه رو براشون بفرستم ؟
   و ایا سریعا قبول میکنن درخواست ایرانیا رو ؟
   چه شروطی داره تحصیل در ترکیه؟

  17. فتحی :

   ایا گرفتن اقامت کاری در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی آسون تره؟ و کارهای صنعتی و فنی درخواست نیرو براشون هست؟

  18. سحر بنی ادم :

   من تور گاید هستم و یکی از دوستان ترکم که در ترکیه آژانس گردشگری داره به من پیشنهاد کار داده.
   که بعنوان تور گاید برای آژانس اون ها کار کنم. سوالم اینه که می تونم اقامت ترکیه رو بگیرم ؟ چون من باید مدام در حال سفر به ایران باشم و مسافران ترک رو در ایران راهنمایی کنم؟ ممنون از شما

  19. نهال عابدی :

   من قصد دارم برنامه حاملگیم رو طوری تنظیم کنم که بتونم بچه رو ترکه بدنیا بیارم. سوالم اینه به محض بدنیا اومدن بچه به من بعنوان مادرش اقامت میدن؟

  20. مسعود جهاندیده :

   در حال حاضر شرایط رفتن به ترکیه رو ندارم . می خوام برای اینکه ارزش پولم حفظ شه ملکی در ترکیه بخرم. آیا بصورت غیر حضوری می تونم ملکی در ترکیه بخرم و یک سال دیگه به این کشور بروم. ؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما
    بله
    شما می توانید به صورت لایو و ویدئو کنفرانس پروژه ها را پرزنت کنید، و بعد باید وکالت نامه ای تنظیم کنید که به فرمت ترکیه باشد. برای این کار فقط یک محضر در تهران هست که آدرس آن را می تانید با تماس با مشاوران استانبول همراه بگیرید.

    توجه کنید که در وکالت نامه قید شود که فرد یا شرکت موکل فقط می تواند برای شما خرید ملک را انجام دهد.

    بعد از دادن وکالت این وکالتنامه را باید امضا کنید و سپس به کنسولگری ترکیه در تهران ببرید تا تایید شود. و سپس از طریق پست ارسال شود.

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    ممنون از لطف شما دوست عزیز.
    در جواب این سوال باید عرض کنیم که خرید سهام یک شرکت در ترکیه، تغییر در وضعیت اقامت شما به وجود نمیاره. توصیه هم نمی‌کنیم که از این روش استفاده کنید، برای اینکه اولا خیلی زمان‌بره و اینکه از نظر قانونی هم بسیار پیچیده است. حتی به نظر ما، بهتره که اگر قصد اخذ اقامت ترکیه رو دارید، از طریق ثبت شرکت هم اقدام نکنید! زیرا این روش فقط وقتی جواب می‌ده که شما اجازه کار در ترکیه رو داشته باشید. ثبت شرکت هم سرمایه‌ی زیادی لازم داره، هم مجوز کار می‌خواد و هم باید نیروی ترک استخدام کنید.

  21. کتایون :

   من یک مادر سرپرست خانواده هستم و الان دارم برای اقامت ترکیه اقدام می‌کنم. یه بچه هم دارم که حضانتش با منه. برگه‌ی حضانت باید توی مدارک اقامتی باشه؟ و اینکه باید ترجمه هم بشه یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز.
    ابتدا لازم است بدانید که بر طبق قوانین ترکیه، اخذ اقامت برای فرزندان زیر ۱۸ سال، به اجازه‌ی رسمی والدین، هم پدر و هم مادر، احتیاج دارد. حال اگر یکی از والدین حضور نداشته باشند، باید در دفاتر اسناد رسمی ترکیه یا همان نوتر، به دیگری وکالتنامه رسمی بدهد. به این وکالتنامه اصطلاحا «ولایت» گفته می‌شود. باید بدانید که ولایت و حضانت در ایران با هم متفاوت هستند، و صرفا ترجمه‌ی حضانت‌نامه برای اخذ اقامت فرزند، کافی نیست.

  22. جواد عزتی :

   سلام، ما برای تمدید اقامتمون، درخواست راندوو دادیم و بعد مجبور شدیم از ترکیه خارج بشیم. حالا از اونجایی که مدارک رو باید از طریق پست بفرستیم، سوالم اینه که اقامتمون تمدید میشه یا نه؟ ممکنه مشکلی پیش بیاد؟؟؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز، خیر مشکلی متوجه‌ی شما نخواهد بود. اتفاقا بسیار هوشمندانه عمل کردید که درخواست راندووی خود را در داخل ترکیه به ثبت رساندید. از لحاظ ارسال مدارک نیز هیچ جای نگرانی وجود ندارد.
    توجه داشته باشید، برای تمدید و یا اخذ اقامت ترکیه، تاریخ آخرین ورود به خاک این کشور، یعنی مهری که در پاسپورت شما خورده، بسیار مهم است. همیشه توصیه بر آن است که برای درخواست راندوو، از داخل ترکیه اقدام نمایید، چه برای اخذ اقامت، چه برای تمدید آن. زیرا بسیار مشاهده شده که فرد از خارج ترکیه درخواست راندوو داده، ولی متاسفانه درخواست او رد شده و اقامتی نیز به او تعلق نگرفته است.

  23. مهران هاشمی :

   با تشکر از اطلاعات خوب سایت شما؛ سوالی داشتم.
   من اقامت و کیملیک کارت ترکیه رو دارم، اما اقامتم تا دو هفته دیگه تموم میشه و می‌ترسم نتونم به موقع برای راندوو اقدام کنم. آیا بعد از تموم شدن اعتبارم می‌تونم تو ترکیه بمونم؟ چون شنیدم اگه بیشتر بمونیم جریمه داره…

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز. درست به عرضتان رسانده‌اند. اگر فردی بعد از اتمام اعتبار اقامتش، در ترکیه ساکن باشد و برای راندوو اقدام نکند، مشمول جریمه (معمولا به صورت ممنوع‌الورودی) خواهد شد.
    اگر تا ۱۰ روز از اتمام اقامت شما گذشته باشد و در این بین برای راندوو اقدام کنید، جریمه نخواهید شد.
    اگر بین ۱۰ روز تا یک ماه گذشته باشد، لازم است که یکبار از کشور ترکیه خارج شوید، و مجددا بازگردید، در این نوع هیچ ممنوع‌الورودی وجود نخواهید داشت.
    اگر بین ۱ تا ۳ ماه بیشتر بمانید، هم باید ورود و خروج داشته باشید و هم اینکه به مدت ۳۰ روز ممنوع‌الورود خواهید بود.
    بیشتر از سه ماه، هم ورود و خروج و هم ۳ ماه ممنوع‌الورودی خواهد داشت.

  24. نسرین :

   سلام
   ببخشید اگر یه خونه در حدود یه تومن خریداری کنم و اقامت یکساله بگیرم و خودم اونجا مغازه اجاره کنم و شروع به کار کنم و بیممو رد کنم میتونم ویزای کار هم بگیرم؟

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *