شرایط پیش خرید خانه در ترکیه

شرایط خرید پیش خرید ملک در ترکیه

در ادامه سری مقاله های خرید ملک در ترکیه در این بخش به موضوع پیش خرید خانه در ترکیه در سال 2022 می پردازیم. این روش از جمله روش های کم هزینه برای سرمایه گذاری در ترکیه محسوب می شود. مخصوصا برای افرادی که قصد خرید خانه در ترکیه را دارند. اما شاید نتوانند تمامی مبلغ را یکجا پرداخت کنند.

همانطور که در مقاله های متعدد گفتیم، خرید ملک در ترکیه از جمله راه هایی هست که به شما اقامت  ترکیه را می دهد. اگر هم هزینه سرمایه گذاریتان را به مبلغ 250 هزار دلار آمریکا برسانید، موفق به اخذ پاسپورت ترکیه خواهید شد. و می توانید از مزایای شهروندی ترکیه بهره مند شوید از جمله اینکه بدون نیاز به ویزا، به بیش از 140 کشور جهان سفر کنید. استانبول همراه در این مقاله به بررسی مبحث پیش خرید خانه در ترکیه در سال 2022 می پردازد.

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  درباره پیش خرید ملک در ترکیه در 2022 باید بدانید که:

  چنانچه برای خرید ملک در ترکیه هزینه کافی را ندارید، می توانید با پیش خرید ملک مشکل را حل کنید. به این صورت با احتساب هزینه کمتر، صاحب ملک در ترکیه خواهید شد. حال شاید بپرسید چرا کسی باید واحدهایش را پیش فروش کند؟ ساده است. برخی از شرکت های ساختمانی به جهت تامین هزینه های پروژه هایشان، اقدام به پیش فروش واحد ها می کنند. بخاطر قیمت پایین آنها و همچنین امتیازاتی که برای خریدار قائل خواهند شد، این نوع خرید مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است.

  نکته: بسیار دقت کنید. و مطمئن شوید شرکتی که اقدام به پیش فروش واحدهایش کرده، آیا اعتبار لازم را دارد یا نه. به نکاتی مثل تاریخ استارت پروژه، پروسه پیشرفت و سابقه آن ها دقت کنید.

  توجه کنید که:

  تعدادی از شرکت های پیمان کاری ساختمانی با وعده مسکن ارزان اقدام به پیش فروش واحد ها می کنند. اگر پیش خرید ملک در ترکیه برای شما با استفاده از وام بانکی است، حتما در نظر بگیرید که امکان فروش خانه در صورت منصرف شدن از خرید را داشته باشید. یعنی اگرقبل از اینکه اقساط را پرداخت کنید، قصد فروش خانه را کردید، برایتان مشکلی به وجود نیاید.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  معرفی کامل و جامع محله آوجیلار استانبول

  هزینه پیش خرید خانه در ترکیه

  این موضوع بستگی به جایی دارد که شما قصد خرید خانه را دارید. ولی معمولاً روال کار به این صورت است که شما 20 تا 30 درصد مبلغ یک پروژه در حال ساخت را باید پرداخت کنید و مابقی را باید به سورت اقساط پرداخت کنید.

  بد نیست بدانید واحدهای پیش‌ فروش‌شده در استانبول ترکیه معمولا تا ۳۰ درصد قیمت پایین ‌تری نسبت به واحدهای نوساز و آماده تحویل در استانبول دارند.

  پس نتیجه می گیریم هر شخص از زمان پیش ‌خرید آپارتمان و ملک در ترکیه تا تحویل آن، حدود ۳۰ درصد به ارزش ملکش در استانبول افزوده می شود. این کار منجر به سودآوری خوب در کمترین زمان خواهد شد. پس پیش‌ خرید واحدهای مسکونی در حال ساخت در استانبول یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه است.

  توافق پیش خرید خانه در ترکیه

  در توافق نامه های پیش خرید خانه که در دفتر رسمی اسناد و املاک تهیه و ثبت می شوند، ملک غیر منقول که خریدار قیمت فروش آن را به طور کامل و یا به صورت اقساطی پرداخت می کند و در مقابل آن فروشنده، خانه را بعد از اینکه مبلغ تعیین شده را به صورت کامل و یا به صورت اقساطی دریافت می کند، به خریدار تحویل می دهد.

  در نظر داشته باشید در زمان پیش خرید سند مالکیت را اخذ کنید. معدود مواردی مشاهده شده است که خانه آماده بوده و برای تحویل حاضر است، اما سند هنوز حاضر نیست. در این شرایط خریدار حق استفاده از خانه را خواهد داشت.

  هزینه های دفتری و بنگاه در زمان تحویل سند

  اگر توافق نامه ای میان طرفین معامله برای پرداخت هزینه ها توسط یکی از آنها درکار نباشد هزینه های دفترخانه و اسناد بر عهده 2 طرف معامله است و دو طرف هزینه ها به طور مساوی پرداخت می کنند.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  شرایط خرید ملک ارزان در ترکیه در 2022

  مزیت ها و معایب پیش خرید خانه در ترکیه


  مزیت های پیش خرید خانه در ترکیه
  این روش برای افرادی که نمی توانند 250 هزار دلار آمریکا برای سرمایه گذاری خرج کنند، مناسب است.
  با وجود پرداخت مبلغی پایین، می توان ملک را پس آماده شدن با سود خوبی به فروش رساند.
   حق انتخاب را برای خریدار بیشتر می شود. مثلا در زمان پیش خرید می توان طبقه و واحد را انتخاب کرد و تغیراتی در خانه قبل از اینکه تکمیل شود ایجاد کرد.
  در بعضی موارد خاص، اگر شرکت پیمانکاری با بانک توافق نامه داشته باشد، می توانید از وام بانکی نیز بهره مند شوید.
  شرکت های پیمان کاری برای پرداخت مبلغ خرید خانه تا زمان تحویل امتیازاتی در نظر می گیرند که خریداران بتوانند مبلغ را راحت تر پرداخت نمایند.

  اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از طریق پیش خرید خانه

  اخذ شهروندی ترکیه با پیش خرید ملک و یا خرید ملک به صورت قسطی فقط زمانی ممکن است که شما هزینه کامل را پرداخت کرده باشید و در دست خود سند ملکی به ارزش 250.000 دلار آمریکا را داشته باشید؛ و در این صورت می توانید برای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

  همچنین، تا زمانی که سند را دریافت کنید می توانید اقامت ترکیه را بگیرید و تا زمان دریافت سند خود آن را تمدید کنید.

  اگر تمایل دارید در مورد شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه  بیشتر بدانید می توانید مقاله شهروندی ترکیه را مطالعه کنید.

  خطرات و معایب پیش خرید خانه در ترکیه

  ممکن است درگیر شرکت های کلاه بردار شوید و متضرر شوید، پس در انتخاب شرکت خیلی دقت کنید.
  حتی بسیاری از شرکت های خوب هم،  احتمال تأخیر در تحویلشان وجود دارد و باید این مورد را هم در نظر بگیرید.
  تا زمان پایان ساخت و پرداخت کامل نمی توانید برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه اقدام کنید.
  ممکن است ساختمان به دلیل رعایت نکردن مسائلی گواهی پایان کار نگیرد و شما ضرر زیادی کنید؛ پس همه این مسائل را در قرارداد خود و انتخاب شرکت در نظر داشته باشید.
  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  آشنایی با محله بی اوغلو؛ تاریخی‌ترین محله استانبول

  نکاتی در مورد پیش خرید خانه در ترکیه در 2022

  1. موقع پیش ‌خرید خانه و آپارتمان در ترکیه با یک شرکت پیمانکاری معتبر و با سابقه قرارداد ببندید و حتما تاریخ دقیق تحویل پروژه را در قرارداد قید کنید.
  2. بعضی پروژه‌های مسکونی در حال ساخت در استانبول،مورد حمایت دولت ترکیه هستند. به این ترتیب امکان گرفتن شهروندی ترکیه به ‌محض امضای قرارداد پیش‌خرید و قبل از تکمیل پرداخت اقساط برای آن ها وجود دارد.
  3. پیش‌ خرید پروژه‌های مسکونی تحت حمایت که دولت ترکیه که مورد تایید و تضمین نام دولت ترکیه است بهترین انتخاب برای خرید مطمئن واحدهای در حال ساخت ویلایی و مسکونی و آپارتمان در استانبول ترکیه هست.

  مبحث پیش خرید خانه در ترکیه در اینجا به اتمام می رسد. به یاد داشته باشید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد. اگر هنوز سوالی در این زمینه دارید، آن را از بخش نظرات با استانبول همراه در میان بگذارید.

  5/5 - (3 امتیاز)

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *