چنانچه قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، در این مقاله قصد داریم تا شرایط خرید ملک در ازمیر ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است. نام این شهر به معنی زیبا است. پس باید توقع دیدن  زیبایی های زیادی را از این شهر داشته باشید. ازمیر از پرطرفدار ترین شهرها برای خرید ملک در میان ایرانیان است. بد نیست بدانید هزینه خرید ملک در ازمیر کمی از استانبول پایین تر است.

از جمله دلایل محبوبیت شهر ازمیر، نزدیکی به سواحل مدیترانه , اقتصاد بین المللی قوی ، گوناگونی مذاهب و آب و هوای ساحلی و تمیز است.

همچنین ازمیر دارای شرایطی عالی به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری می باشد. میانگین دمای حاکم بر این شهر بین 14 تا 18 درجه سانتی گراد است. نهایت گرمای هوا 27 درجه و پایین ترین درجه هم 7 درجه سانتی گراد است. پس می توان گفت آب و هوای خوب و معتدلی دارد.

حمل و نقل شهری هم بسیار روان است و بندرت شاهد ترافیک هستید. این موضوع برای خرید ملک در ازمیر حائز اهمیت است چون دیگر مجبور نیستید نگران باشید آیا برای رفت و آمد درون شهری دچار مشکل می شوید یا نه. در ادامه استانبول همراه، قوانین خرید ملک در ازمیر را برایتان شرح خواهد داد.

 

چرا خرید ملک در ازمیر ؟

بر اساس آمار منتشر شده در سال های اخیر حدود 8000 ملک در ازمیر به اتباع خارجی فروخته شده است که رقم قابل توجهی است.  در ازمیر 2 منطقه آزاد تجاری و 13 شهرک صنعتی موجود است. دقیقا به همین سبب  سرمایه گذاران و شرکت هایی که در زمینه صادرات و واردات فعالیت دارند ،در ازمیر حضور فعالی دارند. نمایشگاههای بین المللی گوناگونی در شهر برگزار می شوند که خود باعث اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری می شود. همچنین ازمیر فضای امنی دارد. نکته بسیار مهمی را در خاطر داشته باشید. اینکه مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

شاید جالب باشد بدانید، بر اساس نظرسنجی ها، شهر ازمیر ششمین شهر ایده‌آل جهان برای زندگی، اقامت و کار اعلام شده است.  هزینه های زندگی در ازمیر ۱۹ درصد کمتر از استانبول می باشد. یعنی تقریبا با آنکارا برابر است. و خبر خوب این که ۱۲ درصد نسبت به تهران ارزانتر است.

بیشتر مجتمع های مسکونی و شهرک های ازمیر امکانات رفاهی مثل باشگاه ورزشی، استخر رو باز و بسته، فضای بازی کودکان و کافی شاپ را دارند.

قوانین خرید ملک در ازمیر ترکیه

بر اساس قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه تبعه خارجی توانایی خرید ملک و اراضی در ترکیه را  به شرطی که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار بیشتر نباشد دارد.
شما میتوانید با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه ، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارید استعلام کنید. قوانین خرید ملک در ترکیه به طور کامل در مقاله خرید ملک در ترکیه توضیح داده شده اند.

 

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ازمیر ترکیه

  • سند ملک و کلیه ی اطلاعات مربوطه مثل محل دقیق قرار گیری ملک، آدرس، مختصات زمین و همچنین تائیدیه ی سازمان ثبت اسناد درباره هویت مالکیت ملک در ترکیه
  • مدارک خریدار از جمله پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه ی رسمی شده و توسط توتر تائید شده باشد.
  • پرداخت عوارض شهرداری
  • دو قطعه عکس شش در چهار از خریدار و فروشنده
  • دو نفر شاهد
  •  وکیل با ارائه ی اصل و کپی وکالتنامه با ترجمه ی رسمی مورد تائید وزارت خارجه و دادگستری
  • حضور مترجم رسمی

 

هزینه های انتقال مالکیت

مالیات انتقال سند در ترکیه ۴% مبلغ ارزش ملک است. در قانون نقل و انتقالات اسناد ترکیه به وضوح بیان شده  میزان مالیات پرداختی باید در بین خریدار و فروشنده به صورت مساوی برای پرداخت تقسیم بشود. روش های پرداخت توافقی نیز قابل قبول است. در صورت غیبت خریدار، هزینه ی دریافت وکالت ۱۵۰ یورو خواهد بود. skan/یا به عبارتی پایان کار، هزینه ایی است برای آپارتمان های نوساز که با توجه به ارزش و متراژ آپارتمان از ۴۰۰ یورو شروع می شود. قرارداد دریافت آبونمان برق برای واحد های نوساز حدود ۱۰۰ یورو است. این هزینه برای واحد های قدیمی ساز، از حدود ۳۰ یورو فراتر نمی رود.

قرار داد اخذ آبونمان آب، برای واحدهای نوساز حدود ۶۰ یورو و برای واحد های قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو است. عوارض شهرداری سالیانه یک بار قبل از آخرین روز ماه مه (اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد) هر سال مستلزم پرداخت است. ا هزینه شارژ تعمیر و نگه داری آپارتمان ها می تواند بصورت سالی یک بار و یا به صورت ماهیانه پرداخت شود. این هزینه در آپارتمان های نوساز می تواند به صورت متوسط بین ۴۰-۷۰ یورو در ماه باشد.

 

هزینه اجاره خانه در ازمیر

قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف ازمیر متفاوت می باشد.هزینه اجاره ارتباط مستقیمی با عواملی از جمله تتازه ساز یا نوساز بودن و دوری یا نزدیکی به شهر دارد. مثلا در منطقه برنوا به با قیمت حدود ۱۲۰۰تا ۱۵۰۰ لیر می توان آپارتمان تک خواب نوساز عیر مبله و ۱۶۰۰ لیر بصورت مبله را اجاره کرد. همین قیمت برای خانه ای مشابه ولی سه خوابه یا چهار خوابه حدود ۲۲۰۰ لیر غیر مبله و ۲۶۰۰ لیر بصورت مبله است.

 

سخن پایانی

سعی کردیم به اکثر شما در این مقاله پاسخ دهیم. چناچه پاسخ سوال خود را نیافتید، آن را در در قسمت نظرات همین نوشته برایمان بنویسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *