سرمایه گذاری در ترکیه از روش های مهاجرت به ترکیه است که می تواند منجر به اقامت و شهروندی ترکیه شود. با سرمایه گذاری در کشور ترکیه، شما می توانید اقامت ترکیه را هم دریافت کنید. در ادامه به بررسی روش های سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم. لازم به ذکر است که استانبول همراه قبلا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و ثبت شرکت را بطور جداگانه توضیح داده است.

مشاوره در زمینه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.
فواید سرمایه گذاری در ترکیه

در این نوع از مهاجرت، اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه تنها ۳ تا ۶ ماه به زمان می برد. می توانید بدون ویزا  به ۱۴۸ کشور دنیا سفر کنید.
الزامی بر حضور شخص سرمایه گذار در ترکیه وجود ندارد. پاسپورت ترکیه را دریافت می کنید که جزء ۳۰ پاسپورت قدرتمند دنیا می باشد.
پاسپورت ترکیه ده سال معتبر است و به صورت مادام العمر قابل تمدید می باشد. همچنین همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان برخوردار می شوند. امکان حفظ تابعیت قبلی شما هم وجود دارد. خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش الزلمی نیست.
امکان تحصیلات رایگان برای شما و همراهانتان وجود دارد. خبر خوب دیگر این است که امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و ۲۶ کشور حوزه شینگن برای سرمایه گذاران وجود دارد.
این نکته را فراموش نکنید که مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  خرید بیزنس های اماده در ترکیه

دریافت تابعیت ترکیه با سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری در ابن کشور می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را بگیرید. منظور از خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ است. برای این منظور باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید. همینطور باید حداقل مبلغ خواسته شده را سرمایه گذاری کنید.

 

انواع روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی:

در این روش الزامی بر سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نیست. شما باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک دست نخورده بماند. شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه را به طور مفصل توضیح داده ایم.

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام:

در این روش باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا سهام بخرید. البته  سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید بشود.
در مورد بورس ترکیه در مقاله سرمایه گذاری در بورس ترکیه بیشتر بخوانید.

سرمایه گذاری  از طریق خرید اوراق قرضه دولت:

تابعیت ترکیه را می توان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز به دست آورد. از جمله شرایط این روش سرمایه گذاری این است که اوراق قرضه را نباید حداقل به مدت سه سال فروخت. همچنین سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک:

در این روش شما باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری کنید.

سوالات متداول

بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  خرید فرانچایز برندهای مختلف در ترکیه

خرید ملک و ثبت شرکت

آیا اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک ممکن است؟

بله. با خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار می توانید اقامت ترکیه را کسب کنید.

آیا می شود باسرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت ترکیه را کسب کرد؟

خیر. برای سرمایه گذاری در فرانچایز ها ابتدا باید از روش های دیگر اقامت ترکیه را کسب کنید.

آیا از طریق سرمایه گذاری می توان پاسپورت ترکیه را اخذ کرد؟

در صورت خرید ملک در ترکیه می توانید پاسپورت این کشور را کسب کنید.

مقالات مرتبط با سرمایه گذاری در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه ۲۰۲۱

راهنمای مطالعهثبت شرکت در ترکیهمشاوره جهت ثبت شرکت ترکیهبررسی شرایط ثبت شرکت در ترکیهمزایای ثبت[ادامه مطلب]

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  بهترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه
تیم تحریریه استانبول همراه

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.