در این مقاله به چگونگی اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه می پردازیم. استانبول همراه به موضوعاتی چون شرایط اخذ شهروندی ترکیه و مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه می پردازد.

آیا ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه بالا است؟

باید بدانید که پاسپورت کشور ترکیه در رتبه ۳۸ جهانی قرار دارد. می توانید با اخذ دریافت پاسپورت ترکیه بدون ویزا به ۷۱ کشور جهان سفر کنید. و همچنین به ۴۴ کشور جهان بدون نیاز به ویزا وارد شوید و در فرودگاه کشور مقصد ویزای آن کشور را دریافت کنید. (به عبارتی ویزای فرودگاهی می گیرید).اما به یاد داشته باشید که برای ورود به ۸۳ کشور جهان مستلزم دریافت ویزا هستید. خبر خوب این است که می توانید تابعیت پیشین خود را همچنان نگه دارید. این یعنی کشور ترکیه با تابعیت دوگانه مشکلی ندارد. گرچه متقاضی باید به کشور زادگاه خود اعلام کند که تابعیت و پاسپورت ترکیه را اخذ کرده است.

لازم به ذکر است که استانبول همراه در مقاله های جداگانه دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، تحصیل، سرمایه گذاری و ثبت شرکت توضیح داده است. همچنین برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید بع مقاله اخذ اقامت و شهروندی ترکیه مراجعه کنید.

نباید این مهم را فراموش کرد که مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

سوالات متداول

با پاسپورت ترکیه به چند کشور می توان بدون ویزا سفر کرد؟

با پاسپورت ترکیه می توان به ۷۲ کشور بدون ویزا و به ۴۹ کشور با گرفتن ویزای فرودگاهی سفر کرد.

روش های اخذ پاسپورت ترکیه چیست؟

از راه های اخذ پاسپورت ترکیه می توان به کار، تحصیل، سرمایه گذاری و خرید ملک اشاره کرد.

آیا ویزای تحصیلی ترکیه می تواند به پاسپورت ترکیه تبدیل شود؟

خیر. باید نوع اقامت تغییر کند. پس از تحصیل به فرصت داده می شود تا در ترکیه کاریابی کنید و اقامت کاری بدریافت کنید. به عبارتی با ویزای کاری می توانید این کار را انجام دهید.

آیا در صورت تولد در ترکیه می توان تابعیت این کشور را گرفت؟

خیر. زیرا ترکیه از اصل خون پیروی می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.