خرید اقساطی ملک در ترکیه برای بسیاری از داوطلبان خرید ملک در ترکیه جذابیت فراوانی دارد. مخصوصا برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری از در ترکیه را دارند اما شاید سرمایه مورد نیاز را برای این کار نداشته باشند. خرید اقساطی ملک در ترکیه باعث می شود آن دسته از داوطلبانب که سطح متوسطی از درآمد را دارند هم بتوانند صاحب ملک در ترکیه شوند. این که د رکدام شهر از شهرهای ترکیه، برای خرید قسطی ملک اقدام کنید، انتخاب خودتان است. بد نیست بدانید شرکت‌های مختلفی  در زمینه املاک و ساختمان کشور ترکیه فعالیت می کنند که برای خرید قسطی ملک در ترکیه می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

خرید ملک در ترکیه اقساطی هم که باشد، باید با برنامه و دقت پیش برود.طی این فرآیند بایستی نخست قسمتی از هزینه ملک را به صورت نقدی پرداخت کنی. این هزینه بسته به پروژه مسکونی و یا شرکت فروشنده ملک متفاوت است. بعد از پرداخت مبلغ پیش، بقیه هزینه ملک برای خریدار قسط‌بندی می شود. مدت زمان بازپرداخت اقساط بین ۲ تا ۱۰ سال می باشد.

نکته: این نرخ بهره خرید اقساطی ملک در ترکیه معمولا از نرخ بهره وام در ترکیه کمتر است. این نکته در قرارداد فی‌‎مابین نیز ذکر خواهد شد. خبر خوب این است که هیچ نوع ضمانت اضافی یا اثبات درآمد برای آن احتیاج نیست. چنانچه بازپرداخت اقساط ملک در مدت زمان یک سال یا کمتر صورت پذیرد، به طور معمول مشمول بهره نمی شود. اگرچه خرید قسطی خانه در ترکیه مزایای بسیاری دارد، اما باعث می‌شود که تخفیف ۱۰ الی ۲۰ درصدی خرید نقدی ملک برایتان اعمال نشود.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

۲ روش برای خرید اقساطی ملک در ترکیه وجود دارد. استانبول همرا در ادامه به معرفی آن ها می پردازد. یادتان باشد مهاجرت و خرید ملک در ترکیه ، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده

در این روش خرید قسطی خانه شما می‌توانید  خانه‌های ناتمام را پیش‌خرید کنید و یا خانه‌های تمام شده را قسطی تهیه کنید. در پیش‌خرید خانه مبلغ کمتری پرداخت می کنید. البته ممکن است در خرید قسطی ممکن است هزینه بیشتری بابت یک ملک پرداخت کنید. در این روش قرارداد خرید ملک بین شما و شرکت سازنده منعقد خواهد شد و شما ملک را از یک شرکت و نه یک شخص خریداری خواهید کرد.

طبق این راه، شما در خانه نوساز ساکن می شوید. اما تا پایان بازپرداخت اقساط، سندی به شما داده نخواهد شد و انتقال سند و تحویل آن در روز تسویه حساب انجام می شود.

مزایای خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده:

  • قدرت خرید شما بسیار بیشتر است.
  • فروشندگان در هنگام پیش خرید، آفرهای باورنکردنی خواهند داد، چرا که مایلند بخشی از واحدها را به فروش برسانند. سپس با هزینه دریافتی، بخشی از هزینه‌های خود را تأمین می کنند.
  • ممکن است شما بتوانید ملک خریداری شده را تا لحظه پایانی با ملکی دیگر تعویض نمایید. اما در پرداخت نقدی از آن‌جایی که سند بلافاصله منتقل می‌شود چنین امکانی وجود نخواهد داشت.

معایب خرید قسطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده:

  • ممکن است صدور سند شما  چندین سال به تاخیر بیفتد. بدین ترتیب نمی‌توانید از ملک خود جز برای سکونت استفاده دیگری کنید. اگر خانه هنوز تمام نشده باشد؛ حتی این گزینه هم برای شما وجود ندارد.
  • اخذ اقامت دائم با سرمایه گذاری در ترکیه برای شما امکان پذیر نخواهد بود.  حتی اگر مبلغ خریداری‌شده برای خانه بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد. تنها راهی که می‌توانید اقامت بگیرید دریافت اقامت موقت و تبدیل آن به دائم پس از ۸ سال زندگی در ترکیه می باشد.
  • سرنوشت ملک و زندگی شما با سرنوشت شرکت سازنده ارتباط مستقیم خواهد داشت. اگر این شرکت ورشکسته شود و یا در دادگاه محکوم شود اموال آن توقیف می‌شود و متأسفانه خانه شما نیز جزو املاک این شرکت است و شما باید برای دریافت خسارت دوندگی کنید.
  • انتخاب‌های بهتر برای خرید را طی چند سال از دست خواهید داد.

نکته: دقت کنید و قرار داد را کامل و کلمه به کلمه مطالعه کنید، اغلب شرکت‌های سازنده در قراردادشان یک راه فرار برای عمل نکردن به تعهدات قرار می‌دهند. مواظب باشید.

خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه

در این راه شما با بانک طرف هستید. به‌این‌ترتیب که شما از بانک وام می‌گیرید و بانک خانه را برای شما خریداری می‌کند و بخشی یا کل مبلغ را به شرکت سازنده پرداخت می‌کند. در این روش شما اقساط را به بانک پرداخت می کنید. مطابق این روش سند در اول کار به نام شما صادر می شود. اما شما حق هیچ‌گونه استفاده‌ای از آن را نخواهید داشت. چرا که سند تا پایان اقساط شما، در گرو و رهن بانک قرار دارد. بهره بانک در ترکیه برای این‌گونه وام‌ها معمولا ۸ الی ۱۰ درصد است. این اقساط  طی ۱۰ الی ۱۵ سال باید پرداخت شود. در نظر داشته باشید برای استفاده از این روش شما باید توانایی مالی خود در خرید ملک و پرداخت قسطی آن را به بانک ثابت کنید. چرا که کارشناسی‌های لازم برای صحت این ادعا از سوی بانک انجام خواهد شد.

مزایای خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه:

  • سرنوشت ملک شما هیچ ارتباطی با شرکت سازنده نخواهد داشت و ملک در همان ابتدا به نام شما خواهد بود.

معایب خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه:

  • شرکت‌های سازنده برخلاف بانک هیچ سودی از شما دریافت نمی‌کردند.
  • پیدا کردن بانک برای وام مسکن می‌تواند کار ساده‌ای نباشد.

امیدواریم مسائل پیرامون خرید اقساطی ملک در ترکیه را برایتان به خوبی شرح داده باشیم. چنانچه نکته ای از قلم افتاده است، آن را در بخش نظرات با استانبول همراه در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.