شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

فرق اقامت با شهروندی در ترکیه

سالی که گذشت، ایرانیان رکوردار خرید ملک در ترکیه بودند. بدون شک در سال 2022 هم این آمار با رشد و افزایش چشمگیری رو به رو خواهد بود. دلایل زیادی دست به دست هم داده‌اند که مهاجرت به ترکیه حسابی در میان مهاجران ایرانی طرفدار پیدا کند؛ از جمله نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی، هزینه زندگی کمتر، فرصت‌های بیشتر، سفر و البته اخذ اقامت آسان و بی‌دردسر. خرید ملک در این کشور از راه‌های متعددی میسر خواهد بود، بسته به آنکه تمکن مالی لازم را داشته باشید. اما همه‌ی مهاجران این توانایی را ندارند و درست همینجاست که مسئله‌ی خرید ملک قسطی در ترکیه مطرح می‌شود.

مشاوره در زمینه خرید ملک قسطی در ترکیه

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  در این مقاله از «استانبول همراه» قصد داریم تا چند و چون خرید قسطی یک ملک را در کشور ترکیه به شما آموزش دهیم. خرید ملک در این کشور، مزایای بسیاری دارد؛ کمترینش اقامت ترکیه است. در این مقاله نه تنها از خرید خانه قسطی در ترکیه با شما صحبت خواهیم کرد، بلکه درباره‌ی اخذ انواع اقامت و شهروندی این کشور از این طریق نیز اطلاعاتی در اختیار شما خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

  خرید خانه در استانبول با اقساط 5 ساله

  پیش از هر چیز، قبل از اینکه به سراغ ادامه‌ی مطلب برویم، می‌خواهم نوجه شما را موضوع شیرینی جلب کنم که امروزه با افزایش آمار خرید در ترکیه، به شدت افزایش پیدا کرده است؛ خرید خانه در استانبول با اقساط 5 ساله، یکی از عبارت‌هایی که بسیار به گوش می‌خورد.

  برای اینکه بتوانید خانه قسطی در استانبول ترکیه خریداری کنید، لازم است که به سراغ پروژه‌های بزرگ و رزیدانس‌های نوساز و یا در حال ساخت بروید. این دسته از املاک، امکان خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه را برای شما فراهم می‌کنند و شما می‌توانید با پرداخت 30 درصد از کل مبلغ ملک در ابتدا، الباقی را به صورت اقساط، از 1 الی 5 سال، پرداخت کنید. به عبارت دیگر، می‌توانید از فرصت‌های پیش فروش آپارتمان در استانبول استفاده کرده و ملک قسطی خریداری کنید. در این باره، در بخش مربوطه توضیحات مفصلی ارائه داده‌ایم.

  البته گفتنی است که خرید اقساطی ملک در استانبول، بجز برای پروژه‌ها، برای آپارتمان‌ها و خانه‌های معمولی سطح شهر نیز ممکن است؛ اما خب باید دانست که شانس خرید اقساطی آپارتمان در استانبول به این صورت، بعد از آن راضی کردن صاحبخانه به فروش ملکش به یک ایرانی، بسیار سخت خواهد بود.

  اما در ادامه، با ما همراه باشید تا اصلا ببینیم خرید ملک در ترکیه چه مزایایی دارد…

  یکی از بزرگترین مزیت‌هایی که این کشور برای مهاجران به ارمغان می‌آورد، خرید ماشین قسطی در ترکیه است. برای آشنایی با شرایط و قوانین این امتیاز، ما مطالعه مقاله زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

  چرا خرید ملک در ترکیه؟

  قبل از پرداختن به موضوعات مهم‌تر، بگذارید با خودمان کنار آمده و ببینیم که اصلاً چرا باید در ترکیه ملک خریداری کنیم؟ چرا خرید ملک در استانبول ترکیه اینقدر طرفدار دارد؟ اصلا مزایای خرید ملک در این کشور چیست و اینکه چرا ایرانیان تا به این حد نسبت به چنین موضوعی علاقه‌مند شده‌اند؟

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  محله گوزتپه استانبول (خرید و اجاره ملک)

  مواردی که در ادامه ذکر می‌کنم، از ابتدایی‌ترین دلایل خرید ملک در ترکیه هستند:

  • هزینه زندگی در ترکیه کمتر از ایران است.
  • آب و هوا و اقلیم عالی ترکیه و امکانات رفاهی فراوان
  • فرهنگ و تاریخ و البته دین ترکیه بسیار به ایران نزدیک است.
  • از نظر جفرافیایی فاصله‌ی چندانی وجود ندارد و البته برای سفر نیازی به ویزا نیست.

  برای اطلاعات بیشتر مقاله انواع ویزاهای ترکیه را مطالعه کنید.

  اما گذشته از مسائل بالا، مهم‌ترین مزیتی که خرید ملک برای شما به ارمغان خواهد آورد،اقامت ترکیه با خرید ملک و یا شهروندی این کشور است. اگر همانطور که ذکر کردیم، تمکن مالی لازم را داشته باشید و از پس هزینه‌ها بر بیابید، به راحتی می‌توانید با پرداخت 250 هزار دلار آمریکا، در کمتر از سه ماه شهروندی ترکیه و پاسپورت آن را برای خود و خانواده‌تان به دست آورید.

  دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک، یکی از ارزان‌ترین روش‌های دریافت اقامت این کشور است؛ اما اگر این تمکن مالی را ندارید، باز هم جای نگرانی نیست. با کمتر از این مبلغ نیز می‌توان در ترکیه اقامت کرد. نه تنها از این روش، بلکه حتی با خرید اقساطی خانه در ترکیه نیز می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید؛ به عبارت دیگر با خرید اقساطی خانه در استانبول یا هر شهر دیگر در ترکیه، می‌توانید اقامت این کشور را به صورت قسطی به دست آورید. بدون شک بزرگترین مزایای خرید ملک در این کشور، چیزی جز این نیست.

  اگر تمایل دارید در مورد مزایای خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  اگر تمایل دارید در مورد مزایای خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  روند خرید ملک قسطی در ترکیه چگونه است؟

  خرید ملک قسطی در ترکیه یکی از بهترین روش‌های خرید ملک در این کشور که علی‌الخصوص به درد کسانی می‌خورد که بودجه‌ی کافی را برای خرید ملک ندارند. به هر حال همانطور که اشاره کردیم، خرید ملک در ترکیه از راه‌های متعددی ممکن است و خرید قسطی نیز یکی از همان راه‌هاست. هرچند که این روش نیز پیچیدگی‌ها و موانع خاص خودش را دارد.

   خرید خانه اقساطی در استانبول یا در هر شهر دیگر از ترکیه، از دو راه ممکن است:

  •  خرید اقساطی ملک با وام بانکی
  • خرید اقساطی ملک از شرکت سازنده

  به نکات زیر در خصوص خرید ملک قسطی توجه کنید:

  به هنگام خرید خانه اقساطی در ترکیه، بهتر است که به نکات زیر توجه کنید:

  • خرید ملک اقساطی در ترکیه محدودیتی ندارد؛ می‌توانید چندین ملک خریداری کنید که ارزش کلی آن‌ها روی هم 250 هزار دلار شود.
  • اگر ملکی را با ارزش 250 هزار دلار به صورت قسطی خریداری کرده‌اید، تا پایان اتمام اقساط امکان اقدام برای دریافت شهروندی را نخواهید داشت.
  •  برای دریافت اقامت موقت و کارت «کیملیک»، حداقل ارزش ملک باید 30 هزار دلار باشد.
  •  اقامت شما در صورت داشتن یک خانه با این ارزش، به صورت خودکار تمدید خواهد شد.
  •  می‌توانید این مبالغ را به صورت قسطی پرداخت کنید و تنها در ابتدا 30 درصد مبلغ را بپردازید.
  • دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه نیز ممکن است، اما مدت اعتبار آن یک سال است و تا یک سال هم امکان تمدید آن وجود ندارد.
  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  اقامت و شهروندی ترکیه با خرید ملک

  نکات مهم اقامت ترکیه با خرید ملک اقساطی

  بد نیست بدانید که اخذ اقامت ترکیه، با خرید ملک قسطی در این کشور نیز ممکن خواهد بود؛ اما به طبع آگاهی از شرایط خرید اقساطی خانه در ترکیه، پیش نیاز آن خواهد بود. بد نیست بدانید که، اگر بودجه‌ی کافی ندارید و قصد دارید که به سراغ خرید آپارتمان قسطی در ترکیه بروید، بعدا هیچ مانعی برای اخذ اقامت این کشور نخواهید داشت. توجه داشته باشید که حتی اگر سند ملک در رهن بانک، یا ایپوتک‌دار باشد، مانعی برای اخذ اقامت نخواهد شد.

  اگر تمایل دارید در مورد همه روش های اخذ اقامت ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله اقامت ترکیه را مطالعه کنید.

  برای اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه، سند شما حتما باید سه شرط زیر را دارا باشد:

  • ملک مسکونی، در نتیجه سند ملک نیز مسکونی باشد.
  • باید در سند ملک، دو عبارت «KONUT» و «DAIRE» ذکر شده باشد.
  • ملک باید دارای اسکان باشد.

  اگر سند ملکی که خریداری می‌کنید، سه شرط ذکر شده را دارا بود، حتی اگر در رهن بانک هم باشد، امکان اخذ اقامت بر روی آن وجود خواهد داشت.

  خرید ملک قسطی در ترکیه با وام بانکی

  خرید ملک در ترکیه با وام نیز، یکی دیگر از روش‌های خرید ملک قسطی در ترکیه است.

  در همین کلام نخست، بگذارید این موضوع را روشن کنیم که امکان خرید قسطی خانه در ترکیه با وام بانکی، برای ایرانی‌ها ممکن نخواهد بود. مهاجران ایرانی می‌توانند نسبت به افتتاح حساب در ترکیه اقدام کنند و از بیشتر خدمات بانکی این کشور بهره‌مند شوند، اما بانک‌های این کشور، هیچ نوع وامی را به مهاجران خارجی اعطا نخواهند کرد. به همین دلیل شاید این روش چندان به کارمان نیاید، اما دانستنش خالی از لطف نیست.

  اما به هر حال، باید گفت که این روش، روشی بسیار مطمئن و امن برای خرید آپارتمان قسطی در ترکیه است؛ زیرا که نیازی نیست از بابت عمل به تعهدات از جانب طرف مقابل، هیچ گونه نگرانی داشته باشید. در این روش خرید ملک در ترکیه با وام بانکی، ، شما درخواست وام خرید ملک را به بانک مربوط ارائه می‌کنید، بانک مبلغ را به فروشنده پرداخت کرده و بعد از آن، همان مبلغ را برای شما، معمولا با بازپرداخت 10 الی 15 ساله و با سود بین 8 الی 10 درصد، قسط‌بندی می‌کند.

  اما چند نکته‌ی مهم:

  •  سند تاپو در همان ابتدا به نام شما ثبت خواهد شد، اما تا پایان اتمام اقساط حق استفاده از آن را ندارید.
  •  برای اینکه بتوانید از بانک وامی دریافت کنید، لازم است تا تمکن مالی خود را به بانک اثبات کنید.
  •  در حالت عادی وامی به مهاجران ایرانی اعطا نمی‌شود، مگر در شرایط خاص؛ به همین دلیل پیدا کردن یک بانک که این کار را برای شما انجام دهد چندان ساده نیست.

  خرید ملک قسطی در ترکیه از شرکت سازنده

  از دیگر راه‌های خرید خانه قسطی در ترکیه،به خصوص برای خرید اقساطی آپارتمان در استانبول، به کارگیری روش خرید ملک، از یک شرکت سازنده است. به طبع این راه ریسک‌ها و ظرافت‌های خاص خودش را دارد و به اندازه‌ی خرید اقساطی ملک در ترکیه با وام بانکی، مطمئن نخواهد بود؛ هرچند که مزایا خودش را نیز دارد و اما به هر حال در این روش باید دقت بیشتری به خرج داد.

  خرید ملک از شرکت سازنده دو راه دارد:

  •  پیش خرید ملک از شرکت سازنده
  •  خرید خانه تکمیل شده از شرکت سازنده

  بگذارید اینطور بگویم، خرید ملک در حقیقت نوعی سرمایه گذاری در ترکیه است؛ به همین دلیل سرنوشت سرمایه‌ی شما بسیار مهم است. انتخاب یک سازنده‌ی نامعتبر، به معنای واقعی تمام زحمات شما را بر باد خواهد داد، اگر شرکت سازنده به تعهداتش عمل نکند، یا اینکه به هر دلیلی پروژه به سرانجام نرسد، این شمایید که ضرر خواهید کرد.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  آشنایی با محله اسن یورت استانبول + قیمت ملک در سال 2022

  به همین دلیل ما در این وهله، مشورت با متخصصان «استانبول همراه» را پیشنهاد می‌کنیم.

  اگر تمایل دارید در مورد پیش خرید خانه در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  نکات مهم خرید ملک قسطی در ترکیه از شرکت سازنده

  •  در این روش، برخلاف وام بانکی، تا زمان اتمام پرداخت اقساط و تسویه حساب، سندی به اسم شما ثبت نخواهد شد.
  • پیش خرید کردن خانه، تا حد زیادی هزینه نهایی را کاهش خواهد و البته سودی نیز در کار نیست.

  از بارزترین مزایای خرید ملک قسطی در ترکیه از شرکت سازنده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  شرکت‌های سازنده نیاز مبرمی به نقدینگی دارند، پس ممکن است بتوانید با قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی، ملکی را خریداری کنید.
  •  امکان تغییر در خود ملک و یا تعویض آن با ملک دیگر و با ارزش برابر، برایتان ممکن خواهد بود.
  •  بازپرداخت طبیعتا به صورت قسطی است، اما تنظیم مقدار و زمان آن با توافق شما انجام خواهد گرفت.
  •  در کل خرید ملک از شرکت سازنده منعطف‌تر است، اما یافتن یک شرکت معتبر و مورد اطمینان زمان‌بر خواهد بود.

  نکات مهم اقامت ترکیه با خرید ملک قسطی

  یکی از مسائلی که همواره ذهن علاقه‌مندان به خرید ملک در ترکیه را مشغول می‌سازد، این است که آیا می‌توان با خرید ملک به صورت قسطی نیز اقامت کشور ترکیه را به دست آورد یا نه. در جواب این سوال باید گفت که اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک به صورت قسطی، امکان‌پذیر است و مانعی ندارد. املاکی که به صورت قسطی خریداری می‌شوند، معمولا از دو حالت زیر خارج نیستند:

  •  ملک ایپوتک‌دار است،
  • ملک در رهن بانک است.

  باید توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، لازم است که ملک شما این شرایط ذکر شده را دارا باشد:

  • ملک به طور قطعی سند داشته باشد (فرقی ندارد که در رهن باشد یا نه)
  • سند ملک مسکونی باشد (و این عبارت، حتما در متن سند ذکر شده باشد)
  •  ملک دارای اسکان باشد.
  اگر تمایل دارید در مورد اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  سوالات متداول

  1. آیا اخذ اقامت موقت و کارت کیملیک با خرید قسطی خانه در ترکیه ممکن خواهد بود؟

  بله، می‌توان با خرید خانه‌ای به ارزش 30 هزار دلار نسبت به اخذ کارت کیملیک اقدام کرد و حتی آن مبلغ را به صورت قسطی پرداخت. تنها لازم است تا 30 درصد مبلغ را ابتدا به صورت نقد بپردازید.

  2.خرید اقساطی ملک در ترکیه از چند روش ممکن است؟

  از دو روش می‌توان نسبت به خرید قسطی خانه در استانبول و یا ترکیه اقدام کرد؛ اول دریافت وام بانکی (که برای مهاجران خارجی چندان توصیه نمی‌شود) و دوم خرید قسطی از شرکت سازنده.

  3. آیا خرید ملک قسطی در ترکیه با وام بانکی برای ایرانیان ممکن است؟

  در حالت عادی بانک‌های ترکیه به مهاجران ایرانی وامی اعطا نمی‌کنند، هرچند که می‌توان از سایر خدمات استفاده کرد. بهترین راه خرید ملک قسطی در ترکیه برای ایرانیان، خرید از شرکت‌های سازنده است.

  4. مزایای خرید خانه قسطی در ترکیه از شرکت سازنده چیست؟

  انعطاف در پرداخت اقساط و تعیین بازه‌ی زمانی، قیمت‌های بسیار پایین‌تر، امکان تعویض ملک تا قبل از ثبت سند و عدم اعمال سود در بازپرداخت، از مزایای خرید از شرکت‌های سازنده است.

  3.6/5 - (7 امتیاز)

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *