شرایط کلی خرید ملک در ترکیه در سال ۲۰۲۱ چیست؟ در این بخش تمام اطلاعاتی که برای خرید ملک در ترکیه نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم. این بخش به نوعی یک راهنمای خرید ملک در ترکیه محسوب می شود. بسیاری از شما پرسیده بودید که آیا اقامت در ترکیه با خرید ملک امکان پذیر است؟ در این مقاله قصد داریم تا موضوعاتی همچون خرید ملک در ترکیه و بررسی شرایط آن در ۲۰۲۱، شرایط عمومی خرید خانه در ترکیه، قوانین اخذ اقامت از طریق خرید آپارتمان در ترکیه، اقامت ترکیه با اجاره خانه و واجدین شرایط خرید ملک را بررسی کنیم.  همچنین می توانید برای راهنمایی بیشتر از راه های ارتباطی با مشاوران استانبول همراه استفاده کنید.

مشاوره در زمینه خرید ملک در ترکیه

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.
مشاور خرید ملک در ترکیه

اخذ  اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در ۲۰۲۱

در واقع خرید ملک در ترکیه، آسانترین و سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه است. در حال حاضر مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه در میان ایرانیان از محبوب ترین راه های مهاجرت به ترکیه است. از دلایل این محبوبیت می توان به اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک اشاره کرد. به این معنی که شما با خرید خانه در ترکیه، می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید!

📌توجه کنید که :که شهروندی با اقامت دائم فرق میکند!! شهروندی به جایگاه رسمی و حقوقی می گویند که منجر به داشتن تابعیت، گذرنامه و مهم تر از همه اینها حقوق تضمین شده توسط قانون اساسی می باشد.‌‎ کشورهای زیادی ممکن است به شما اقامت دائم بدهند اما اخذ شهروندی شامل هزینه های زیاد و زمان طولانی می شود. 

تفاوت اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

در پی تصمیم دولت ترکیه برای اعطای شهروندی به سرمایه گذاران خارجی در زمینه املاک و مستغلات به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا، خریداد و همسر خریدار و فرزندان زیر ۱۸ سال آنها می توانند حق شهروندی یا تابعیت ترکیه را به دست آورند؛ که به موجب آن این افراد جزء شهروندان این کشو محسوب می شوند و کارت ملی و پاسپورت ترکیه را دریافت می کنند؛ با اخذ شهروندی کشور ترکیه شما از تمامی حقوقی که برای یک شهروند ترک وجود دارد، برخوردار خواهید شد.

بهترین و راحت ترین روش اخذ شهروندی ترکیه خرید ملک به ارزش بیشتر از ۲۵۰هزار دلار می باشد که نهایتا طی سه الی ۶ ماه موفق به اخذ شهروندی ترکیه می شوید.

پیش از این اگر کسی قصد داشت که اقدام به گرفتن پاسپورت ترکیه و حق شهروندی کند، می بایست یک میلیون دلار در ترکیه سرمایه گذاری کند.خوشبختانه با تعدیل این قانون در سال ۲۰۱۸ میلادی شرایط دریافت شهروندی و گرفتن پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری تنها ۲۵۰ هزار دلار امکان پذیر است.

اگر ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید، محدودیت فروش ۳ ساله ملکتان را نخواهید داشت.

نکته مهم در خصوص اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا

برای اخذ شهروندی از این طریق خریدار حق فروش ملک مورد نظر را تا ۳ سال ندارد  اما بعد از اتمام این مدت در صورت تمایل می تواند ملک را بفروشد.

از جمله مزایای اخذ شهروندی ترکیه از این روش این است که شما برای گرفتن اقامت کشور های دیگر هزینه ای که پرداخت می کنید فقط برای دریافت اقامت است اما در ترکیه شما هزینه ای نمی کنید و فقط سرمایه گذاری می کنید ، و در کنار آن پاسپورت کشور ترکیه رو هم می توانید دریافت کنید.

📌شما پاسپورت ترکیه (شهروندی ترکیه) را دریافت نمی کنید اگر:

 • مالک ملک، ترک نباشد. توجه داشته باشید که مالک آن حتما ترک باشد. زیرا خرید ملک از مالکان خارجی مشمول دریافت اقامت نمی شود.
 • اگر خرید از یک فامیل درجه یک انجام گرفته باشد، مشمول دریافت پاسپورت نخواهید شد.
 • مبلغ خرید ملک باید از حساب شخص خریدار واریز شود. درواقع به هیچ عنوان ممکن نیست که با مبلغی که به نامی دیگر پرداخت‌شده برای فردی دیگر پاسپورت گرفت؛ حتی اگر تاپو به نام شخص دوم باشد.
 • چنانچه دچار بیماری‌های واگیردار خونی و مقاربتی باشید، تحت هیچ شرایطی نمی توانید اقامت ترکیه را اخذ کنید.
 • نباید هیچ سابقه قضایی و سو پیشینه ای داشته باشید.

از جمله مزایای اخذ شهروندی ترکیه:

 • اعتبار ۱۰ساله پاسپورت و امکان تمدید مجدد آن برای فرد
 • امکان استفاده از خدمات درمانی کامل و رایگان دولتی
 • برخورداری از مزایای حق بازنشستگی در ترکیه
 • حق رای
 • شهروندی برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان داشتن شغل دولتی
 • سفر به اکثر کشورهای دنیا بدون ویزا
  و صدها مورد دیگر که در مقاله اخذ شهروندی ترکیه می توانید مطالعه کنید.

اخذ اقامت کوتاه مدت از طریق خرید ملک در ترکیه

اگر مبلغ سرمایه زیر ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا باشد، به خریدار اقامت کوتاه مدت ترکیه داده می شود. با خرید ملک به ارزش حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار آمریکا هم می توان اقامت موقت ترکیه را کسب کرد. البته در این روش اقامت ۳ ساله به شما اعطا می شود که نوعی اقامت توریستی است. یعنی شما اجازه کار در ترکیه را نخواهید داشت. در صورتی که بتوانید استخدام شوید و بیمه تان را پرداخت کنید،یا شرکتی را تاسیس کنید و ۵ نفر کارمند برای آن در نظر بگیرید، اجاه کار خواهید گرفت.

اگر تمایل دارید در مورد اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

قوانین خرید ملک در ترکیه در ۲۰۲۱ چیست؟

طبق قوانین ترکیه در ۲۰۲۱ فقط بخشی از خارجی ها می توانند در ترکیه ملک بخرند و ایران هم جزء کشورهایی است که مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند. طبق این قوانین:

 • اتباع خارجی مجازند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده اند را نخواهند داشت.
 • اتباع خارجی مجازند تنها تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی  و یا شخصیت های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه مجاز هستند از مالکین و موسسات مالی (بانک) معتبر درخواست خرید قسطی داشته باشند
 • افراد خارجی که زمینی می خرند تا ملک بسازند باید طی دو سال این کار را انجام دهند.
 • ایرانی ها می توانند هر نوع ملکی از جمله زمین، خانه و ملک تجاری را خریداری کنند.
 • حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اخذ پاسپورت۲۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا است. (به منظورحفظ پاسپورت ترکیه ملک خریداری شده به مدت ۳ سال نباید فروخته و یا واگذارشود.)
 • با خرید ملک به ارزش حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار آمریکا نیز می توان اقامت توریستی ۳ ساله این کشور را کسب نمود که تحت شرایطی خاص تا ۱۰ سال قابل تمدید است.
 • در صورتی که شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی بتوانید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا را خریداری کنید، دیگر احتیاجی نیست که تا سه سال، مجبور به حفظ آن باشید.  فرآیند دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک تقریبا بین ۶۵ تا ۸۰ روز طول می کشد.

اگر تمایل دارید در مورد قوانین خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را  را مطالعه کنید.

قیمت خانه در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه مثل همه جای دنیا بستگی به شرایطی دارد از جمله:

 • شهر و محله انتخاب شده
 • قدیمی یا جدید بودن منطقه
 • دوری از دریا(مرکزی یا ساحلی بودن منطقه)
 • نوع مسکن (مسکن نو ساز یا قدیمی )
 • دسترسی به امکانات شهری از جمله مدارس، بیمارستانها، مراکز خرید
 • دسترسی به سیستم حمل و نقل شهری مانند مترو ، متروبوس و…
 • امکانات خود ملک : آپارتمان نرمال ، سیته و یا رزیدانس
 • شرکت سازنده‌ی پروژه (برخی شرکتها از شهرت بالایی برخوردارند. معمولا پروژه هایی که این شرکتها شروع میکنند ،کیفیت بسیار بالایی دارند)

و …

قیمت خانه در ترکیه به صورت متوسط از حدود حداقل ۳۰۰ میلیون شروع می شود. اگر بخواهیم قیمت مسکن در ایران و ترکیه را مقایسه کنیم باید بگوییم که قیمت املاک و مستغلات در ترکیه ارزان تر از ایران است. در ترکیه شما می توانید با هر بودجه ای اقدام به خرید ملک کنید.

به طور مثال  در شهرهای کوچک  ترکیه  با مبلغ حدود  ۵۰۰ میلیون تومانبه پول ایران می توانید خانه بخرید؛ و در شهر استانبول در محله های متوسط رو به بالا مثل کایتانه می توانید یک خانه ۱۰۰ متری دو خوابه نوساز را با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به بالا خریداری کنند.

این قیمت در مقایسه با تهران بسیار کمتر است و با همین شرایط برای خرید خانه ای در محله متوسط تهران بالای چهار و نیم میلیارد تومان خواهد بود.

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

در جدول زیر می توانید قیمت حدودی ملک در شهرهای مختلف ترکیه به لیر و تومان را مشاهده کنید.(توجه داشته باشید که قیمت ها به صورت حدودی است و با توجه به محله می تواند متفاوت باشد.)
نام شهرقیمت هر متر مربع به لیرقیمت هر متر مربع به پول ایران
استانبول۴۴۳۲ لیر۱۵ میلیون تومان
آنکارا(پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه)۲۹۰۰ لیر۹ میلیون تومان
ازمیر۳۵۶۹ لیر۱۱ میلیون تومان
آنتالیا۴۱۰۰ لیر۱۲ میلیون تومان
بدروم۳۲۰۰ لیر۹ میلیون تومان
دنیزلی۱۵۰۰ لیر۶ میلیون تومان
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  شرایط اجاره آپارتمان مبله در ترکیه

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

بیتشر آپارتمان های دست دوم در ترکیه بصورت مبله خرید و فروش می شوند. خرید و فروش آپارتمان دست دوم از بسیاری از جهات به صرفه تر است چون ارزان تر است. (تقریبا ۳۰درصد ارزانتر) قیمت آپارتمان دست دوم یک خوابه از ۲۵۰۰۰ یورو و آپارتمان دست دوم دو خوابه از ۳۵۰۰۰ یورو شروع می شود.

به طور متوسط ​​هزینه آپارتمان های دست دوم در ترکیه ۵۰۰ یورو در متر مربع می باشد.  خرید وسایل آشپزخانه و میلمان تقریبا ۱۵۰۰۰ یورو هزینه بر است. اما با آپارتمان دست دوم در ترکیه آن را رایگان بدست میاورید.

خطرات خرید ملک در ترکیه

خوب است در مورد خطراتی که در خرید ملک در ترکیه برای شما وجود دارد هم توضیح دهیم.

۱- خرید املاکی که مالک دارند:

شاید باور نکنید ولی در مواردی پیش آمده که افراد بعد از مدتی اقامت در ملک خریداری شده، با صاحبان واقعی آن روبرو می شوند. بعضی از مالکان به هر دلیلی از ملک خود دور بوده اند. بعضی هم وارثان مالک قبلی هستند. در این مواقع، وجود یک وکیل بسیار مفید است. چرا که می تواند صحت و سقم سند را تایید کند. لطفا قبل از خرید حتما با مشاوران شرکت رسمی استانبول همراه مشورت کنید؛ ما از طریق وکیل معتبر ترک در کنار شما هستیم.

۲- خرید از آژانس های مسافرتی:

باید در نظر داشته باشید که کار شرکت های مسافرتی و آژانس های گردشگری همان خدمات توریستی است. نه خرید ملک و املاک در کشورهای دیگر. حتی به عنوان واسط هم از شرکت های مسافرتی کمک نگیرید.

۳- خرید از شرکت های نامعتبر:

متاسفانه این شرکت ها هم در کشورمان و هم در کشور ترکیه وجود دارند. حتما در موقع خرید ملک، مجوز های لازم را بررسی کنید. و استعلام های معتبر بگیرید.

۴- توهم خرید ملک ارزان در ترکیه

در این باره در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

اگر تمایل دارید در مورد  خطرات خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید ملک ارزان در ترکیه:

خرید ملک ارزان، از بزرگترین کلک های خرید ملک در ترکیه است. همانطور که قبلا گفتیم، ملک ارزان در ترکیه وجود ندارد. به علاوه این که برای اخذ اقامت ترکیه باید مبلغ مشخصی ملک تهیه کنید. پس خرید ملک ارزان عملا بی فایده است. و این که به خاطر داشته باشید هیچ ارزانی بی علت نیست.

در ویدئوی زیر در مورد خرید ملک ارزان در ترکیه می توانید اطلاعات بیشتری به دست آورید.

اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملکارزان در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

توصیه های حقوقی در باب خرید ملک در ترکیه در ۲۰۲۱

۱- شناسایی کامل مدارک مالک:

نخست باید مدارک شناسایی و وکالت نامه قانونی فروشنده یا امضا کنندگان قرارداد را به طور کامل و دقیق بررسی بنمائید. چنانچه جای هریک از طرفین معامله، شخص دیگری به عنوان وکیل یا قیم، قرارداد را امضا می کند، باید اطلاعات فروشنده و مالک اصلی با مدارک صاحب سند مطابقت داده شود.

۲- ممنوع المعامله نبودن طرفین معامله است.

به عنوان مثال فرد ورشکسته از نظر قانون امکان شرکت در  هیچ معامله ای را ندارد.

می توانید نمونه قرار دادهای خرید ملک در ترکیه را به همراه فایل قابل دانلود در لین زیر ببینید.

۳- بررسی وضعیت سند:

چنانچه نکته مبهمی درباره وضعیت سند مالکیت می بینید، بدون هیچ تردیدی آن را با فروشنده در میان بگذارید.

۴- مطابقت ملک با وضعیت موجود آن:

ضروری است که قبل از عقد قرارداد، ملک مورد معامله را به طور دقیق ببینید. اگر خرابی، عیب و یا نقصی در آن می بینید، سعی منید در معامله آن را قید کنید.

۵- تعیین شرایطی بر فسخ قرارداد:

این کار را حتما انجام دهید. چرا که اگر مشکلی پیش آید، دست پیش دارید و از لحاظ حقوقی برگ برنده دارید.

مشاوران شرکت رسمی استانبول همراه برای هر نوع مشاوره و راهنمایی در این زمینه در کنار شما هستند.

آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان

شاید خودتان هم بهتر بدانید. چرا که این مطلب بارها در رسانه های مختلف عنوان شده است. این که ایرانیان در میان بزرگترین طرفداران خرید در ترکیه بوده اند. شرایط مطلبوب آب و هوای ترکیه، نزدیکی فرهنگ دو کشور، اخذ پاسپورت ترکیه ای، قیمت مناسب تر لیر نسبت به بقیه ارزها و دریافت اقامت آسان ز جمله دلایل محبوبیت خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان است. آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان در زمان شیوع کرونا حتی بیش از قبل شده است!

تصاویر زیر گویای همه چیز در مورد خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان است.

تعداد املاک خریداری شده توسط شهروندان ایرانی در ترکیه

 

میزان خرید ملک توسط ایرانی ها در ترکیه

اگر تمایل دارید در مورد  آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل خرید ملک در ترکیه

افرادی که به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند معمولا از طریق اینترنت، دوستان و یا آشنایان خود اقدام به کسب اطلاعات می کنند و دوست دارند بدانند این کار چه مراحلی دارد. در ادامه به این موارد می پردازیم.

مرحلۀ اول: تحقیق و کسب اطلاعات اولیه

بازار املاک در کشور ترکیه روز به روز در حال رشد است. هزاران ملک برای فروش، و نیز صدها آژانس املاک در کشور ترکیه وجود دارند. ابتدا منطقه‌ای را که در کشور ترکیه به عنوان مناسبترین مکان برای خرید خانه در ترکیه از نظر بودجه و سبک زندگی در نظر دارید جستجو کنید. برای راهنمایی در این زمینه می توانید از مشاوران استانبول همراه هم کمک بگیرید.  و ما بهترین مناطق برای خرید ملک و همچنین  مسائل قانونی خرید ملک در این کشور را برای شما توضیح می دهیم که فرآیند خرید و انتخاب برای شما ساده تر شود.

مرحلۀ دوم: آزانس املاک مناسب را پیدا کنید.

خرید ملک در خارج از کشور برای اغلب افراد بیشتر انتخاب یک سبک زندگی است تا صرفاً خرید آجر و ملات. بنابراین کسی که با آن معامله می‌کنید بایستی نسبت به سبک زندگی ای که شما دوست دارید و به دنبال آن هستید درک کافی داشته باشد. اگر غیر از این باشد، شانس زیادی برای راهنمایی شما نسبت به منطقه و نوع سرمایه گذاری مناسب وجود نخواهد داشت. ترکیه کشور بزرگی است، بزرگتر از فرانسه، و چهار برابر بزرگتر از بریتانیا، بنابراین تفاوت زیادی بین مناطق مختلف آن، از نظر آب و هوا، فرهنگ و چشم انداز وجود دارد. تنها یک مشاور آگاه و همدل می‌تواند شما را به مسیر صحیح هدایت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران استانبول همراه هم در تماس باشید. تا اطلاعات لازم در خصوص تعیین وقت و هماهنگی بیشتر برای بازدید از پروژه ها را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین اطلاعاتی مانند زمان پرواز، محل هتل یا محل سکونت در استانبول و … .

مرحلۀ سوم: بازدید از پروژه ها

پیش از خرید خانه ملک در ترکیه به این کشور سفر کنید و از پروژه ها و املاکی که قصد خرید انها را دارید دیدن کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید. حداقل چند روز زمان بگذارید و به مشاهده خانه های مختلف، مناظر و سبک زندگی محلی بپردازید. و با همراه مشاور خود تمام پروژه های مد نظرتان را ببینید و اطلاعات فنی و قیمت و توضیحات تکمیلی را بررسی کنید.

مرحلۀ چهارم: انتخاب پروژه مورد نظر رزرو

پس از انتخاب ملک مورد نظرتان باید این ملک رزرو شود تا بتوانید فرآیند خرید را در آینده ادامه دهید. هزینه‌ی رزرو خانه در ترکیه چیزی در حدود ۱۰۰۰ پوند  (۱۱۰۰ یورو) و غیرقابل برگشت است.

این مبلغ به فروشنده به عنوان سپرده پرداخت و از قیمت کلی توافق شده کسر خواهد شد. با این حال، اگر ملکی را رزرو کرده و بعداً نخواهید آن را خریداری کنید، این مبلغ سپرده را از دست خواهید داد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران استانبول همراه در تماس باشید.

مرحلۀ پنجم: عقد قرارداد

پس از پرداخت بیعانهف شما باید جهت تهیه مدارک و همچنین انتقال پول از کشور مبدا (ایران) به ترکیه اقدامات لازم را انجام دهید. کنترل کلیه مدارک از جمله سند و همینطور انجام کلیه امور اداری، از ارزشیابی ملک و کارهای شهرداری گرفته تا به نام زدن حق اشتراک برق آب می تواند توسط مشاور یا وکیل شما انجام شود.

یک وکیل دارای وکالتنامه‌ی حقوقی را برای انجام خرید انتخاب کنید. ساده‌ترین شیوه برای خرید خانه در ترکیه اعطای اختیار به یک وکیل است تا بتواند از جانب شما معاملات را به انجام برساند. این مسئله موجب کاهش زمان اقامت در این کشور طی مرحله‌ی خرید شده و به شما اطمینان می‌دهد فرآیند خرید به‌خوبی و بدون هیچ مشکلی به انجام می‌رسد. ما زیر نظر وکیل ترک اینکار و انجام میدهیم و میتوانید حضور داشته باشید یا نه.

مرحله ششم:  افتتاح حساب بانکی – انتقال پول و پرداخت وجه

پس از عقد قرار داد باید یک حساب بانکی باز کنید که برای این کار می توانید از مشاوران استانبول همراه کمک بگیرید. و هزینه ملک را از ایران به حساب خودتان منتقل کنید. مهم ترین و بهترین روش برای انتقال پول استفاده از صراف مورد اطمینان خودتان است.

اگر تمایل دارید در مورد  افتتاح حساب در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مرحله هفتم: بررسی نهایی

بعد از امضای قرارداد، فرآیند خرید باید طی چهار هفته تکمیل شود. وکیلی که شما منصوب می‌کنید تمامی بررسی های لازم را در این دوره انجام خواهد داد ، این موارد شامل بررسی سند در شهرداری جهت اطمینان از اینکه ملک مربوطه به نام شما ثبت شده باشد، نیز می‌شود.

مرحله هشتم: ثبت سند  ملکی (TAPU)

مرحله‌ی نهایی در خرید خانه در ترکیه ثبت سند ملکی شماست. پس از تکمیل تمامی مستندات و انجام تعهدات از سوی طرفین معامله، خانه‌ی شما به نام تان سند خورده و این سند به شما ارائه خواهد شد. برای این کار یک روز از طرف دفترخانه مشخص می شود که به روز “نوتر” معروف است. در این روز هم صاحبخانه و هم خریدار باید به دفتر مراجعه کنند و مراحل ثبت اداری آغاز می شود.
در صورتی که نمی توانید حضور داشته باشید این کار را به یک وکیل یا شرکت مورد اعتمادتان با دادن وکالتنامه واگذار کنید.
در این روز وجود یک مترجم رسمی زبان فارسی و ترکی مورد تایید وزارت دادگستری ترکیه الزامی است؛ تا مفاد قرار داد و سند ملک را از جمله شرایط خاص انتقال ملک را بهرای خریدار ترجمه کند و بعد از آگاهی و تایید دو طرف قرارداد امضا و سند رسمی تحویل خریدار می شود.

مدارک لازم برای انتقال سند

 • یک قطعه عکس مالک قبلی
 • دو قطعه عکس مالک جدید
 • پاسپورت خریدار و نسخه ترجمه شده آن به زبان ترکی
 • ثبت ملک در اداره بیمه زلزله ترکیه (dask)
 • برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات-عوارض از شهرداری منطقه
 • حضور مترجم رسمی که مورد تائید اداره تاپو باشد
 • تائیدیه وکالتنامه از طرف مراجع قضائی (این قسمت برای مواقعی است که به جای مالک و خریدار، وکلای آن ها انجام مراحل را بر عهده دارند.)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  شرایط خرید ملک در آلانیا ترکیه
لطفا اگر هر سوالی در این زمینه دارید از طریق روش های زیر با مشاوران استانبول همراه مطرح کنید.
تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.
هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

باید بدانید علاوه بر هزینه خود ملک ، هزینه های جانبی از جمله وکیل ، دفتر اسناد رسمی ، مالیات و … نیز در فرآیند خرید ملک در ترکیه دخیل هستند. هزینه های وکیل و مترجم به شخصی که انتخاب کردید بستگی دارد. لیست هزینه های جانبی به شرح زیر است.

 • هزینه نمایندگی املاک و مستغلات: ۳٪ از قیمت خرید ملک
 • ۲% مبلغ ملک خریدار باید بابت سند و مالیات توسط خریدار و ۲% هم توسط فروشنده پراخت شود.
 • خریدار  می بایست ۱۵۰۰ لیر به دفاتر ثبت اسناد رسمی پرداخت نماید.
 • مرکز ثبت و اسناد باید مترجم شما رو تایید نماید ( هزینه مترجم ۷۰۰ لیر )
 • مالیات معاملات انتقال ، ۴٫۴٪ ، معمولاً ۵۰/۵۰ بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود ، که مبنای آن براساس ارزش ملک ارزیابی شده است نه قیمت خرید. هر شورا لیستی از ارزش املاک تخمین زده شده دارد و از آنها برای محاسبه مالیات استفاده می کنند.
 • هزینه ثبت نام تاپو : ۱۲۵دلار آمریکا
 • هزینه اسناد رسمی: ۳۷۵ دلار آمریکا
 • بیمه DASK ، هزینه بیمه بستگی به متر مربع ملک شما دارد. به عنوان مثال: DASK برای یک آپارتمان دو خوابه ۷۰ متر مربع تقریبا ۷۳ دلار در سال است.

در جدول زیر می توانید هزینه های جانبی مربوط به خرید ملک را ببینید .

جدول هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

علاوه بر هزینه‌هایی که در جدول بالا ذکر شد، معمولا لازم است تا مثل ایران، هزینه‌ای را به آژانس‌ها املاک نیز بپردازید. این مبلغ چیزی در حدود ۲ درصد ارزش ملک خریداری شده خواهد بود. به علاوه، آژانس‌ها هزینه خدمات مالیات بر ارزش افزوده را نیز از شما دریافت خواهند کرد.

اگر تمایل دارید در مورد هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید زیر  را مطالعه کنید.

آیا می توان با وام بانکی در ترکیه خانه خرید؟

قبل از هر چیزی باید به عنوان متقاضی دریافت وام خرید ملک درخواست خود را به بانک مورد نظر ارائه دهید. بانک مربوطه پس از بررسی درخواست و تایید سند ملک موردنظر قراردادی را با شما امضا کرده و در نهایت وام را به فروشنده پرداخت می کند.

البته بانک های ترکیه در حالت عادی به کسانی که پاسپورت ایرانی داشته باشند وام نمی دهند. بعضی از بانک ها نیز با وجود آن که به افراد ایرانی خدمات بانکی ارائه می دهند و برای آنها حساب باز می کنند، اما به انها وامی برای خرید خانه پرداخت نمی کنند.

البته راه دیگری برای خرید خانه در ترکیه بدون دریافت وام وجود دارد که خرید خانه از پروژه های در حال ساخت یکی از این راه ها محسوب می شود. در این صورت ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه خانه در حال ساخت را در ابتدا پرداخته و مابقی مبلغ را بر اساس جدول زمانبندی توافقی به صورت قسطی پرداخت نمایید. در ادامه در این مورد بیشتر توضیح می دهیم.

خرید ملک قسطی در ترکیه

شاید شرکت های زیادی به شما پیشنهاد خرید ملک قسطی را بدهند و شما هم وسوسه شوید که ملک مورد نظر خود را به صورت قسطی خریداری کنید. این کار مزایا و معایبی دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

مزایای خرید خانه قسطی در ترکیه

 • فشار مالی کمتر بر روی خریدار و افزایش قدرت خرید
 • دامنه انتخاب شما بالاتر می رود و می توانید به فرض به جای یک آپارتمان یک خوابه یه آپارتمان دو خوابه به صورت قسطی تهیه کنید.
 • در بعضی پروژه های در حال ساخت تا قبل از صدور سند گاهی می توان ملک مورد نظر را با ملک دیگری عوض کرد.
 • فروشنده ها برای جلب توجه مشتری  آپشن ها و آمتیازات بیشتری بیشتری در اختیار خریدار قرار می دهند.

معایب خرید خانه قسطی در ترکیه

 • در اکثر قرارداد های فروش اقساطی ، معمولا سند بعد از اتمام اقساط به خریدار تحویل می گردد . در طی این مدت امکان تعویض یا فروش ملک خریداری شده وجود نخواهد داشت و ممکن است خریدار انتخاب بهتر دیگری را از دست بدهد .
 •   امکان اینکه خرید قسطی تحت تاثیر تغییر شرایط و آیین نامه ها و بخشنامه ها قرار بگیرد وجود دارد(به دلیل اینکه سند بعد از اتمام پرداخت صادر میگردد )  و ممکن است این تغییرات به نفع خریدار نباشد. انجام کامل تمام تعهدات از سوی سازنده تا زمان اتمام پروژه ، موضوعی است که گاه مشکل ساز خواهد شد .
 • تغییرات دائمی نرخ لیر و دلار در برابر تومان ، میتواند باعث ضررهای مالی زیادی برای خریدار باشد .

اخذ شهروندی با خرید ملک قسطی در ترکیه

برای اینکه بتوانید از این راه موفق به اخذ شهروندی ترکیه شوید،اولا باید ملکی که خریداری می کنید، ارزشش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا باشد؛ و در این صورت شما امکان قانونی اخذ شهروندی ترکیه را پیدا می کنید. ولی دقت کنید که مدت زمانی که طول می کشد شما شهروندی ترکیه را بگیرید بستگی به مدت زمان پرداخت اقساط شما دارد.

اگر مبلغ ملک خریداری شده کمتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد تنها می توانید اقامت ترکیه را بگیرید.

اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک قسطی در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

چه کسانی می توانند اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند؟

کشور ترکیه اساس و اصل تقابل اجازه می دهد که سرمایه گذاران خارجی ملک بخرند. یعنی آن دسته از کشورهایی که به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک در کشورشان را بدهند بر اصل تقابل شهروندان آن کشور می توانند در ترکیه اقدام به خرید ملک بکنند. طبق همین قانون، تمام شهروندان اتحادیه اروپا به جز (بلژیک، قبرس، کشور چک و اسلواکی) ایالات متحده، کانادا و سایر کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین، می توانند نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند. شهروندان ایرانی هم می توانند در ترکیه ملک خریداری کنند.

انواع مسکن در ترکیه

در ترکیه چند نوع مسکن وجود دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

 • منازل آپارتمانی

این سبک خانه ها تقریبا برای همه آشنا است. و واحد گیریش‌کات یا همان همکفشان، نسبت به طبقات دیگر طرفداران بیشتری دارد.

 • سیته های معمولی

منازل سیته معمولی هم به مجتمع های مسکونی گفته می شود که امکانات رفاهی تفریحی زیادی ندارند و فقط یک فضای سبز و نگهبانی کلی برای مجتمع در نظر گرفته میشود.

 • سیته های رزیدانس

منظور از سیته های رزیدانس هم که همان برج‌هایی است که تمامی امکانات رفاهی تفریحی، مثل استخر، سالن ورزشی و… را دارد و علاوه بر نگهبانی کل ، بلوک ها بصورت مستقل دارای حراست و نگهبانی هستند؛ و  ممکن است  در یک فضای شهرکی یا چند برج مجزا ساخته شده باشند. ارزان ترین واحدهای سیته های رزیدانس سوئیت و یا واحدهایی هست که بدون اتاق خواب هستند.

پیشنهاد میکنم حتما برای دیدن جزئیات پروژه های رزیدانس، کلیپ های تولیدی شرکت استانبول همراه را که دراینستاگرام این شرکت  در این لینک تماشا کنید.

 • خانه‌های مستقل

منظور از خانه های مستقل همان منازل ویلایی است که همان طور که از اسمشان پیداست مستقل هستند و با ساختمان و یا واحد دیگری مشترک نیستند و به نسبت قیمت بالاتری دارند.

در ویدئوی زیر می توانید در مورد انواع مسکن در ترکیه ببینید.

 

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

زیادی با شرایط آب و هوایی متفاوت دارد، اما کدام شهر برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری مناسب تر است. اینکه کدام شهر ترکیه را برای خرید ملک انتخاب کنید بیشتر با توجه به هدف شما، بودجه و سلیقه تان می تواند متفاوت باشد. در ادامه ما بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک را به شما معرفی می کنیم.

خرید ملک در استانبول

استانبول از توریستی ترین و شلوغ ترین شهرهای ترکیه است. جنب و جوش این شهر بزرگ از دلایل محبوبیت آن است. وجود مکان های توریستی زیاد و متنوع باعث رونق گردشگری آن شده است. البته خانه های موجود در استانبول کمی نسبت به بقیه شهرهای ترکیه گرانتر هستند. این مساله درباره اجاره بها هم صدق می کند. اما به همین نسبت پیدا کردن کار در استانبول آسانتر است و دستمزدهای پرداختی هم بیشتر هستند.

استانبول، بهترین شهر ترکیه برای زندگی مهاجران، خرید ملک و سرمایه گذاری است.

استانبول با وجودی که پایتخت کشور ترکیه نیست ولی می توان گفت پایتخت اقتصادی کشور ترکیه است؛ به نوعی استانبول را می توان با تهران از جهت اهمیت مقایسه کرد؛ و این شهر در زمان های رکود اقتصادی هم معمولا جریان اقتصادی اش بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه است و یکی از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری می باشد.

هزینه خرید ملک در استانبول، قیمت هر متر مربع به لیر ۴۴۳۲ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۱۵ میلیون تومان می باشد. در شهر استانبول در محله های متوسط  مثل کایتانه می توانید یک خانه ۱۰۰ متری دو خوابه نوساز را با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به بالا خریداری کنند.

اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در استانبول بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید ملک در انکارا

آنکارا، پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه است. رشد فوق العاده صنعت ساختمان سازی در آنکارا که پایتخت و مرکز سیاسی و تجاری ترکیه نیز می باشد، از دلایل محبوبیت این شهر برای خرید ملک است. وجود آپارتمان ها و خانه های نوساز بسیار هم، از دلایل دیگر این محبوبیت است.

‎آنکارا، بهترین شهر برای کسب و کار است و  اگر می خواهید یک شرکت تاسیس کنید یا به دنبال کار صنعتی و تجاری هستید، آنکارا بهترین گزینه است. این شهردرای امنیت بالایی است و برای زندگی در ترکیه کاملا مناسب است⁣.

اگر با خرید ملک در آنکارا، اقامت ترکیه را گرفته باشید،  از حقوق شهروندی آن برخوردار می شوید. شما می توانید از خدمات تحصیلی و آموزشی و خدمات بهداشتی و دارویی آنکارا و ترکیه با تعرفه دولتی استفاده کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  اقامت ترکیه با اجاره ملک (بررسی قوانین و شرایط)

هزینه خرید ملک در آنکارا، قیمت هر متر مربع به ۲۹۰۰ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۹ میلیون تومان می باشد.

اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در آنکارا بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید خانه در ازمیر

ازمیر یک شهر باستانی و سومین شهر پرجمعیت ترکیه هست بندر بودن آن باعث شده تا تجارت و فعالیت‌های اقتصادی در آن رشد خوبی داشته باشه.

ازمیر بهترین جا برای داشتن یک زندگی ساده و کسب و کارهای مرتبط با تجارت های دریایی است ⁣

از جمله دلایل محبوبیت شهر ازمیر، نزدیکی به سواحل مدیترانه , اقتصاد بین المللی قوی ، گوناگونی مذاهب و آب و هوای ساحلی و تمیز است.  همچنین ازمیر دارای شرایطی عالی به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری می باشد.

میانگین دمای حاکم بر این شهر بین ۱۴ تا ۱۸ درجه سانتی گراد است. نهایت گرمای هوا ۲۷ درجه و پایین ترین درجه هم ۷ درجه ساتی گراد است. پس می توان گفت آب و هوای خوب و معتدلی دارد. حمل و نقل شهری هم بسیار روان است و بندرت شاهد ترافیک هستید. این موضوع برای خرید ملک در ازمیر حائز اهمیت است چون دیگر مجبور نیستید نگران باشید آیا برای رفت و آمد درون شهری دچار مشکل می شوید یا نه.

بر اساس آمار منتشر شده در سال های اخیر حدود ۸۰۰۰ ملک در ازمیر به اتباع خارجی فروخته شده است که رقم قابل توجهی است. هزینه خرید ملک در ازمیر، قیمت هر متر مربع به ۳۵۶۹ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۱۱ میلیون تومان می باشد.

اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در ازمیر بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید ملک در آنتالیا

آنتالیا، این شهر ساحلی، از حیث مولفه هایی چون توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه در جایگاه بالاتری قرار دارد. در این بین قیمت خانه در آنتالیا و شرایط خرید آن جزو مهم ترین دغدغه های اتباع خارجی می باشد.

آنتالیا در منطقه دریای مدیترانه ای قرار دارد، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه واقع شده است.آب و هوای آنتالیا در زمستان معتدل و بارانی و در تابستان نسبتا گرم است. همین باعث محبوبیت زیاد این شهر شده است. آلانیا از مناطق محبوب آنتالیا است.

این شهر برای گردشگری و توریسم مناسب است. اگر می خواهید کسب و کاری مرتبط با توریست ها داشته باشید، زندگی در آنتالیا برای شما مناسب است. همچنین این شهر بین تمامی شهرهای ترکیه برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک رشد زیادی داشته و امکانات خوبی دارد.⁣

هزینه خرید ملک در آنتالیا، قیمت هر متر مربع به ۴۱۰۰ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۱۲ میلیون تومان می باشد.

اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در آنتالیا بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

ما در اینجا به ۴ شهر از مهم ترین شهرهای ترکیه اشاره کردیم. برای آشنایی بیشتر با سایر شهرها می توانید مقاله بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک را مطالعه کنید.

اصطلاحات کاربردی در خرید ملک در ترکیه

تاپو(tapu)

تاپو نام سند مالکیت در ترکیه است که نشان دهنده حقوق شما نسبت به ملکتان است.

به سند رسمی ملک در ترکیه تاپو گویند.

اگر تمایل دارید در مورد سند تاپو  بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را  مطالعه کنید.

هزینه ی تاپو (TAPU HARCI)

هنگام خرید و فروش یک ملک ، در قبال خدماتی که در ازای کارهای نقل و انتقال سند انجام میگیرد مبلغی از طرف اداره‌ی تاپو از شما دریافت میگردد. این مبلغ با احتساب مالیات مربوط به ملک ، روز انتقال سند توسط پیامک به شما اعلام می گردد. ابتدا باید این مبلغ پرداخت گردد تا روند انتقال سند انجام گیرد. این مبلغ ۴ درصد از هزینه کل خرید میباشد .

ثبت اموال تاپو و کاداستر

اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه را اداره تاپو گویند. پس از عقد قرارداد خرید یا فروش ملک برای شروع مراحل مربوط به ثبت سند املاک و مستغلات باید به این اداره مراجعه نمایید.

دفتر تاپو و کاداستر تنها مرجع رسمی زیر نظر دولت ترکیه است ، این اداره در واقع ضامن قانونی بودن و شفافیت معاملات است.

 

دفاتر نوتر

همان دفاتر ثبت اسناد رسمی هستند برای انجام اموری مانند خرید ، فروش ، امور مربوط به وکالتنامه ، تاییده ترجمه های به زبان ترکی و…باید به دفاتر نوتر مراجعه شود. ارگانی که به مترجم ها در ترکیه حق امضا میدهند ، نوترها هستند. دفاتر نوتر در تمام نقاط ترکیه وجود دارند.

گزارش اکسپرتیز

گزارش ارزش گذاری ملک براساس سن بنا ، محله ، امکانات ملک و…که از طرف کارشناسان رسمی ارائه می شود را گزارش اکسپرتیز می گویند. این گزارش برای تمامی اتباع خارجی در خرید و فروش ملک اجباری است.

ایپوتک

سندی که به بانک یا سازنده و غیره بدهکاری داشته باش ایپوتیک گویند. در هنگام خرید ملک حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که ملکی که خریداری میکنید دارای ایپوتیک نباشد.

متراژ نِت ملک

متراژ نِت، تمامی بخش هایی که قابل پا گذاشتن و قابل استفاده باشد و توسط دیوارها احاطه شده باشد. به عبارتی دیوارها، زیر کابینت ها، و تمامی جاهایی که ما نمی توانیم استفاده ی مفید داشته باشیم جزء متراژ نِت حساب نمی شود.

متراژ بروت

متراژ بروت علاوه بر متراژ نِت، سهم مالک از راهرو، پارکینگ، فضاهای مشترک مثل آسانسور، سالن ورزشی و … را نیز در بر می گیرد.

شما هنگام خرید، ملک را با متراژ بروت خریداری کرده و هنگام فروش با همین متراژ به فروش میرسانید.

آیا برای خرید ملک حضور متقاضی در ترکیه الزامی است؟

خرید ملک در ترکیه می تواند به دو صورت حضوری و غیر حضوری باشد. در مدل غیر حضوری شما می توانید به صورت لایو و ویدئو کنفرانس پروژه ها را پرزنت کنید، و بعد باید وکالت نامه ای تنظیم کنید که به فرمت ترکیه باشد. برای این کار فقط یک محضر در تهران هست که آدرس آن را می تانید با تماس با مشاوران استانبول همراه بگیرید.

توجه کنید که در وکالت نامه قید شمود که فرد یا شرکت موکل فقط می تواند برای شما خرید ملک را انجام دهد.

بعد از دادن وکالت این وکالتنامه را باید امضا کنید و سپس به کنسولگری ترکیه در تهران ببرید تا تایید شود. و سپس از طریق پست ارسال شود.

خرید و فروش توسط خارجی ها در ترکیه

بحث فروش ملک به تبعه‌ی خارجی، موضوعی است که اطلاعات غلطی در باره آن وجود دارد و این اطلاعات باعث شبهه و ترس در افراد می شود.

از جمله موارد زیر:

گاهی گفته می شود اگر ملکی در ترکیه خریده باشید، نمی‌توانید این ملک را به ترکها بفروشید، چنین چیزی صحت ندارد.ر هیچ محدودیتی برای فروش ملک یک تبعه‌ی خارجی وجود ندارد.

موضوع اصلی این هست که اگر شما ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا و با هدف اخذ شهروندی خریداری کرده اید ، بمدت ۳ سال حق فروش این ملک را نخواهید داشت، در غیر اینصورت حق شهروندی شما باطل می شود.

همچنین اگر یک تبعه‌ی خارجی قصد خرید ملکی برای گرفتن شهروندی را داشته باشد نمی تواند از یک تبعه‌ی خارجی بخرد و حتما باید صاحب این ملک یک ترک باشد.

اگر در شرایط خاصی یک تبعه خارجی قصد خرید ملک از یک تبعه خارجی دیگر را دارد، باید ابتدا سند را به نام یک فرد ترک بزنند و سپس از فرد ترک خریداری کنند.
غیر از این موارد محدودیت دیگری برای خرید و فروش ملک برای اتباع خارجی وجود ندارد.

مراحل دریافت اقامت در ترکیه بعد از سند زدن ملک:

بعد از زدن سند مراحل اخذ اقامت شما شروع می‌شود.

اگر شما ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر خریداری کرده‌اید، ابتدا اقامت موقت و در مدت حداکثر سه ماه برای شما، همسر و فرزندان زیر ۱۸ ساله‌ شهروندی صادر می‌شود.
اگر ارزش ملک شما زیر این رقم می باشد ولی میخواهید اقامت از روی خرید ملک بگیرید، بایستی با در دست داشتن تاپو یا همان سند رسمی، داسک یا بیمه نامه‌ی ضد زلزله‌ی ملک و پاسپورت به شهرداری محل خود مراجعه کرده و تاپو دوام بلگه‌سی و همچنین نوماراتاژ ملک تان را دریافت کنید. بعد از آن با گرفتن راندوو، در روز مصاحبه با در دست داشتن این مدارک به اداره مهاجرت رفته و در خواست اقامت موقت خواهید کرد.

اگر تمایل دارید در مورد  راندوو ترکیه  بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

معمولا، ابتدا و در مرحله اول اقامت یک ساله ترکیه به شما داده می شود و بعد از آن می توانید درخواست تمدید کنید.

سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

آیا با خرید خانه در ترکیه می توان پاسپورت این کشور را گرفت؟

بله. شما با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا موفق به اخذ شهروندی ترکیه می شوید.

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت و شهروندی ترکیه چقدر است؟

برای اقامت حداقلی وجود ندارد و شما با هر مبلغی می توانید اقدام به خرید ملک کنید.

بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام است؟

بستگی به هدف شما دارد ولی روی هم رفته استانبول یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک می باشد.

قیمت خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

بستگی به شهر و محل و عوامل مختلف دارد ولی به طور مثال  در شهرهای کوچک  ترکیه  با مبلغ حدود  ۵۰۰ میلیون تومانبه پول ایران می توانید خانه بخرید؛ و در شهر استانبول در محله های متوسط رو به بالا مثل کایتانه می توانید یک خانه ۱۰۰ متری دو خوابه نوساز را با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به بالا خریداری کنند.

آیا با خرید ملک قسطی در ترکیه می توانیم شهروندی ترکیه را بگیریم؟

بله. شما با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا موفق به اخذ شهروندی ترکیه می شوید.

‫10 نظر ارسال شده در “خرید ملک در ترکیه

 1. آصف :

  من افغانی هستم و ساکن تهران. در رشته برق و الکترونیک در یکی از بهترین دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شدم. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می توانم اقدام کنم و مساله مهم برای من کار هست. میتونم در این رشته کاری رو پیدا کنم و بتونم براحتی امرار معاش کنم؟

 2. کاوه ب :

  مطالبی که در مورد خرید ملک در ترکیه گفتید کاملا جامع بود . تقریبا تمامی موارد رو ذکر کرده بودید و من جواب تمام سوالاتمو تونستم بگیرم. ممنون از شما

  • تیم تحریریه استانبول همراه :

   یک قطعه عکس مالک قبلی
   دو قطعه عکس مالک جدید
   پاسپورت خریدار و نسخه ترجمه شده آن به زبان ترکی
   ثبت ملک در اداره بیمه زلزله ترکیه (dask)
   برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات-عوارض از شهرداری منطقه
   حضور مترجم رسمی که مورد تائید اداره تاپو باشد
   تائیدیه وکالتنامه از طرف مراجع قضائی (این قسمت برای مواقعی است که به جای مالک و خریدار، وکلای آن ها انجام مراحل را بر عهده دارند.)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.