راهنمای مطالعه

شرایط کلی خرید ملک در ترکیه در سال 2022 چیست؟ در این بخش تمام اطلاعاتی که برای خرید ملک در ترکیه نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم. این بخش به نوعی یک راهنمای خرید ملک در ترکیه محسوب می شود. بسیاری از شما پرسیده بودید که آیا اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟ در این مقاله قصد داریم تا موضوعاتی همچون خرید ملک در ترکیه و بررسی شرایط آن در 2022،شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک، شرایط عمومی خرید خانه در ترکیه، قوانین اخذ اقامت ترکیه  از طریق خرید  خانه ، شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک و واجدین شرایط خرید ملک را بررسی کنیم.  همچنین می توانید برای راهنمایی بیشتر از راه های ارتباطی با مشاوران استانبول همراه استفاده کنید.

مشاوره در زمینه خرید ملک در ترکیه

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  مراحل خرید ملک در ترکیه (نحوه خرید ملک در ترکیه)

  افرادی که به دنبال خرید خانه ترکیه هستند معمولا از طریق اینترنت، دوستان و یا آشنایان خود اقدام به کسب اطلاعات می کنند و دوست دارند بدانند این کار چه مراحلی دارد. در ادامه به نحوه خرید ملک در ترکیه  می پردازیم.

  در ابتدا توصیه می کنیم اگر زمان کافی برای مطالعه ندارید این ویدئو را در مورد مراحل خرید ملک در ترکیه تماشا کنید.

   

  در صورت تمایل می توانید فایل صوتی ویدئوی بالا را دانلود کرده یا گوش دهید.

  مرحلۀ اول: تحقیق و کسب اطلاعات اولیه

  بازار املاک در کشور ترکیه روز به روز در حال رشد است. هزاران ملک برای فروش، و نیز صدها آژانس املاک در کشور ترکیه وجود دارند. ابتدا منطقه‌ای را که در کشور ترکیه به عنوان مناسبترین مکان برای خرید خانه در ترکیه از نظر بودجه و سبک زندگی در نظر دارید جستجو کنید. برای راهنمایی در این زمینه می توانید از مشاوران استانبول همراه هم کمک بگیرید.  و ما بهترین مناطق برای خرید ملک و همچنین  مسائل قانونی خرید ملک در این کشور را برای شما توضیح می دهیم که فرآیند خرید و انتخاب برای شما ساده تر شود.

  مرحلۀ دوم: آژانس املاک مناسب را پیدا کنید.

  خرید ملک در خارج از کشور برای اغلب افراد بیشتر انتخاب یک سبک زندگی است تا صرفاً خرید آجر و ملات. بنابراین کسی که با آن معامله می‌کنید بایستی نسبت به سبک زندگی ای که شما دوست دارید و به دنبال آن هستید درک کافی داشته باشد. اگر غیر از این باشد، شانس زیادی برای راهنمایی شما نسبت به منطقه و نوع سرمایه گذاری مناسب وجود نخواهد داشت. ترکیه کشور بزرگی است، بزرگتر از فرانسه، و چهار برابر بزرگتر از بریتانیا، بنابراین تفاوت زیادی بین مناطق مختلف آن، از نظر آب و هوا، فرهنگ و چشم انداز وجود دارد. تنها یک مشاور آگاه و همدل می‌تواند شما را به مسیر صحیح هدایت کند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران استانبول همراه هم در تماس باشید. تا اطلاعات لازم در خصوص تعیین وقت و هماهنگی بیشتر برای بازدید از پروژه ها را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین اطلاعاتی مانند زمان پرواز، محل هتل یا محل سکونت در استانبول و … .

  مرحلۀ سوم: بازدید از پروژه ها

  پیش از خرید خانه ملک در ترکیه به این کشور سفر کنید و از پروژه ها و املاکی که قصد خرید انها را دارید دیدن کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید. حداقل چند روز زمان بگذارید و به مشاهده خانه های مختلف، مناظر و سبک زندگی محلی بپردازید. و با همراه مشاور خود تمام پروژه های مد نظرتان را ببینید و اطلاعات فنی و قیمت و توضیحات تکمیلی را بررسی کنید.

  مرحلۀ چهارم: انتخاب پروژه مورد نظر رزرو

  پس از انتخاب ملک مورد نظرتان باید این ملک رزرو شود تا بتوانید فرآیند خرید را در آینده ادامه دهید. هزینه‌ی رزرو خانه در ترکیه چیزی در حدود ۱۰۰۰ پوند  (۱۱۰۰ یورو) و غیرقابل برگشت است.

  این مبلغ به فروشنده به عنوان سپرده پرداخت و از قیمت کلی توافق شده کسر خواهد شد. با این حال، اگر ملکی را رزرو کرده و بعداً نخواهید آن را خریداری کنید، این مبلغ سپرده را از دست خواهید داد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران استانبول همراه در تماس باشید.

  مرحلۀ پنجم: عقد قرارداد

  پس از پرداخت بیعانه شما باید جهت تهیه مدارک و همچنین انتقال پول از کشور مبدا (ایران) به ترکیه اقدامات لازم را انجام دهید. کنترل کلیه مدارک از جمله سند و همینطور انجام کلیه امور اداری، از ارزشیابی ملک و کارهای شهرداری گرفته تا به نام زدن حق اشتراک برق آب می تواند توسط مشاور یا وکیل شما انجام شود.

  برای انتخاب وکیل جهت خرید خانه ترکیه،  حتما وکیلی انتخاب کنید که  دارای وکالتنامه‌ی حقوقی باشد. ساده‌ترین شیوه برای خرید خانه در ترکیه اعطای اختیار به یک وکیل است تا بتواند از جانب شما معاملات را به انجام برساند. این مسئله موجب کاهش زمان اقامت در این کشور طی مرحله‌ی خرید شده و به شما اطمینان می‌دهد فرآیند خرید به‌خوبی و بدون هیچ مشکلی به انجام می‌رسد. ما زیر نظر وکیل ترک اینکار و انجام میدهیم و میتوانید حضور داشته باشید یا نه.

  اگر تمایل دارید در مورد  وکیل امور ملکی در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  مرحله ششم:  افتتاح حساب بانکی – انتقال پول و پرداخت وجه

  پس از عقد قرار داد باید یک حساب بانکی باز کنید که برای این کار می توانید از مشاوران استانبول همراه کمک بگیرید. و هزینه ملک را از ایران به حساب خودتان منتقل کنید. مهم ترین و بهترین روش برای انتقال پول استفاده از صراف مورد اطمینان خودتان است.

  اگر تمایل دارید در مورد  افتتاح حساب در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  مرحله هفتم: بررسی نهایی

  بعد از امضای قرارداد، فرآیند خرید باید طی چهار هفته تکمیل شود. وکیلی که شما منصوب می‌کنید تمامی بررسی های لازم را در این دوره انجام خواهد داد ، این موارد شامل بررسی سند در شهرداری جهت اطمینان از اینکه ملک مربوطه به نام شما ثبت شده باشد، نیز می‌شود.

  مرحله هشتم: ثبت سند  ملکی (TAPU)

  مرحله‌ی نهایی در خرید خانه در ترکیه ثبت سند ملکی شماست. پس از تکمیل تمامی مستندات و انجام تعهدات از سوی طرفین معامله، خانه‌ی شما به نام تان سند خورده و این سند به شما ارائه خواهد شد. برای این کار یک روز از طرف دفترخانه مشخص می شود که به روز “نوتر” معروف است. در این روز هم صاحبخانه و هم خریدار باید به دفتر مراجعه کنند و مراحل ثبت اداری آغاز می شود.
  در صورتی که نمی توانید حضور داشته باشید این کار را به یک وکیل یا شرکت مورد اعتمادتان با دادن وکالتنامه واگذار کنید.
  در این روز وجود یک مترجم رسمی زبان فارسی و ترکی مورد تایید وزارت دادگستری ترکیه الزامی است؛ تا مفاد قرار داد و سند ملک را از جمله شرایط خاص انتقال ملک را برای خریدار ترجمه کند و بعد از آگاهی و تایید دو طرف قرارداد امضا و سند رسمی تحویل خریدار می شود.

  نکته : الزام به کارگیری مترجم رسمی در خرید ملک

  یکی از شروطی که رعایت آن به هنگام هر نوع خرید ملک در ترکیه، الزامی می‌باشد، به کارگیری مترجم رسمی و درجه یک زبان فارسی، مورد تایید دادگستری استانبول است.

  تمامی ادارات تاپو در سرتاسر ترکیه، موظف هستند که به هنگام انتقال سند، از یک مترجم رسمی و درجه یک استفاده کنند.

  حتی اگر خودتان به زبان ترکی تسلط دارید، توصیه بر آن است که از خدمات مترجمان استفاده کنید.

  به علاوه، باید نکاتی را نیز در نظر داشته باشید:

  • لازم است که مترجم پایه یک باشد و از دادگستری استانبول حق امضا داشته باشد، نه مترجم درجه دو و دارای حق امضا از نوترها.
  • ضمنا بهتر است مدارک و اعتبار مترجم را نیز بررسی کنید، زیرا بعضا مشاهده شده که آژانس‌های املاک، از افرادی اصتفاده می‌کنند که صرفا به زبان ترکی تسلط دارند.

  نکته تکمیلی در مورد انتقال وجه خرید ملک : 

  حواله های بانکی برای خرید ملک در ترکیه

  انتقال پول به ترکیه، به هنگام خرید ملک در این کشور برای اخذ شهروندی، همواره یکی از دغدغه‌های ایرانیان بوده است. از آن‌جایی که موانع و محدودیت‌های بسیاری برای انتقال بین‌المللی پول برای ایرانیان وجود دارد، توصیه می‌شود که:

  •  ابتدا به نام خودتان، یک حساب بانکی در ترکیه (ترجیحا در بانک زراعت) افتتاح کنید.
  •  مبلغ مورد نظر را از صرافی، به صورت نقد و یا حواله، به حساب خود انتقال دهید.
  •  در نهایت مبلغ را از حساب خود، به حساب فروشنده واریز نمایید.

  مدارک لازم برای انتقال سند

  • یک قطعه عکس مالک قبلی
  • دو قطعه عکس مالک جدید
  • پاسپورت خریدار و نسخه ترجمه شده آن به زبان ترکی استانبولی
  • ثبت ملک در اداره بیمه زلزله ترکیه (dask)
  • برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات-عوارض از شهرداری منطقه
  • حضور مترجم رسمی که مورد تائید اداره تاپو باشد
  • تائیدیه وکالتنامه از طرف مراجع قضائی (این قسمت برای مواقعی است که به جای مالک و خریدار، وکلای آن ها انجام مراحل را بر عهده دارند.)

   

  مشاور خرید ملک در ترکیه

   

  چه کسانی می توانند اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند؟

  کشور ترکیه اساس و اصل تقابل اجازه می دهد که سرمایه گذاران خارجی ملک بخرند. یعنی آن دسته از کشورهایی که به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک در کشورشان را بدهند بر اصل تقابل شهروندان آن کشور می توانند در ترکیه اقدام به خرید ملک بکنند.

  طبق همین قانون، تمام شهروندان اتحادیه اروپا به جز (بلژیک، قبرس، کشور چک و اسلواکی) ایالات متحده، کانادا و سایر کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین، می توانند نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند. شهروندان ایرانی هم می توانند در ترکیه ملک خریداری کنند.

  قوانین خرید ملک در ترکیه در 2022 چیست؟

  طبق قوانین ترکیه در 2022 فقط بخشی از خارجی ها می توانند در ترکیه ملک بخرند و ایران هم جزء کشورهایی است که مجاز به خریدملک درترکیه  هستند. طبق این قوانین:

  • اتباع خارجی مجازند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کنند.
  • اتباع خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده اند را نخواهند داشت.
  • اتباع خارجی مجازند تنها تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری کنند.
  • اتباع خارجی  و یا شخصیت های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه مجاز هستند از مالکین و موسسات مالی (بانک) معتبر درخواست خرید قسطی داشته باشند. این از جمله قوانین خرید خانه در ترکیه است که می تواند برای شما مفید باشد.
  • افراد خارجی که زمینی می خرند تا ملک بسازند باید طی دو سال این کار را انجام دهند.
  • ایرانی ها می توانند هر نوع ملکی از جمله زمین، خانه و ملک تجاری را خریداری کنند.
  • حداقل قیمت خریدملک درترکیه برای اخذ پاسپورت۲۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا است. (به منظورحفظ پاسپورت ترکیه ملک خریداری شده به مدت ۳ سال نباید فروخته و یا واگذارشود.)
  • با خرید ملک به ارزش حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار آمریکا نیز می توان اقامت توریستی ۳ ساله این کشور را کسب نمود که تحت شرایطی خاص تا ۱۰ سال قابل تمدید است.
  • در صورتی که شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی بتوانید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا را خریداری کنید، دیگر احتیاجی نیست که تا سه سال، مجبور به حفظ آن باشید.  فرآیند دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک تقریبا بین ۶۵ تا ۸۰ روز طول می کشد.

  اگر تمایل دارید در مورد قوانین خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را  را مطالعه کنید.

  مالکیت قطعی ملک در ترکیه

  در این مورد پیشنهاد می کنم ویدئوی زیر را تماشا کنید.

   

   

   

  برخلاف شایعاتی که هراز گاهی به گوش می رسد، در ترکیه مالکیت شخص خریدار بر ملک و خانه خود، کاملا قطعی بوده و هیچ گونه شرطی برای آن در نظر گرفته نشده است.

   به هیچ عنوان مالکیت ملک و خانه در ترکیه بصورت موقت یا نود و نه ساله و موارد این‌چنینی نیست و کلیه اختیاراتی که به یک خریدار تبعه ترکیه داده می شود به خریداران خارجی نیز، همان اختیارات بصورت تمام و کمال داده میشود.

   

  مالکیت قطعی ملک خریداری شده توسط خارجی ها در ترکیه،  متن صریح قانون است که دولت ترکیه آن را  به رسمیت می شناسد. و برخلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس یا کشورهای مشترک المنافع که فروش ملک به خارجیان صرفا از اعیان است؛ و اصطلاحاً از عرصه و یا همان خاک یا زمین سهمی عاید خارجیان نمی شود، در ترکیه این طور  نیست و مالکیت شخص خریدار هم از اعیان است و هم از عرصه.

  سند مالکیتی که از طرف اداره ثبت اسناد ترکیه به خریدار ملک داده می شود، سهم از عرصه و اعیان کاملا و به وضوح قابل مشاهده است.

  همین ویژگی  ترکیه است که خرید ملک در این کشور را بسیار مطمئن‌تر کرده، بطوری که  مالکیت قطعی ملک خریداری شده توسط خارجی ها در ترکیه یک ارزش سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود که خرید ملک در استانبول و ترکیه را نسبت به کشورهای دیگر متمایز کرده است .

  مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه

  •     گذرنامه
  •     دو قطعه عکس ۴*۳
  •     گرفتن کد مالیاتی محلی
  •    افتتتاح حساب در یکی از بانک های ترکیه بعد از اخذ کد مالیاتی
  •     مدارک محل زندگی خود در کشور خودتان(مثل قبض برق)

  مزایای خرید ملک در ترکیه

  مزایای خرید ملک در ترکیه آنقدر زیاد است که اگر بخواهیم ریز به ریز و با جزییات کامل آن را برایتان شرح دهیم، خود یک مقاله‌ی جداگانه خواهد شد. اما بد نیست بدانید که این مزایا آنقدر مورد توجه افراد، به خصوص ما ایرانیان قرار گرفته که در همین سال 2022، ما را تبدیل به صدرنشین خارجیانی کرده است که دست به خرید ملک در ترکیه زده‌اند.

  از بزرگترین مزایای خرید ملک در این کشور، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1- اخذ شهروندی و اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

  با خرید یک ملک به ارزش 250 هزار دلار آمریکا، می‌توانید شهروندی ترکیه و به دنبال آن پاسپورت این کشور را کسب کنید. پاسپورت ترکیه امکان سفر به کشورهای زیادی را بدون ویزا، برای شما فراهم می‌کند. به علاوه با خرید ملکی به ارزش 60 هزار دلار نیز می‌توانید اقامت توریستی 3 ساله را دریافت کنید.

  در صورت تمایل می توانید مقاله انواع ویزاهای ترکیه را مطالعه کنید.

  2-  قیمت بسیار کمتر نسبت به ایران

  شاید یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه، همین مسئله‌ی قیمت تمام‌شده‌ی ملک باشد. طبق آمار موجود، قیمت خرید خانه در ترکیه و در شهری مثل استانبول، تقریبا نصف قیمت خرید در ایران خواهد بود. مثلا میانگین قیمت خرید خانه در تهران حدود 30 و در استانبول حدود متری 15 میلیون تومان است. حال آنکه کیفیت و امکانات املاک ترکی بسیار بیشتر است.

  اگر تمایل دارید در مورد  مقایسه بازار مسکن در ایران و ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  3-  نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی

  از دیگر مزایای خرید ملک در ترکیه، نزدیکی جغرافیایی این کشور به ایران و از آن مهم‌تر، عدم نیاز به اخذ ویزا برای سفر به این کشور است. دیگر آنکه کشورهای ترکیه و ایران از نظر تاریخ و فرهنگ بسیار به هم شبیه هستند و این موضوع، مهاجرت و خرید ملک در ترکیه را برای ایرانیان آسان می‌کند.

  اگر تمایل دارید در مورد مزایای خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در 2022

  در واقع  اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، آسانترین و سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه است. در حال حاضر مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه در میان ایرانیان از محبوب ترین راه های مهاجرت به ترکیه است. از دلایل این محبوبیت می توان به اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک اشاره کرد. به این معنی که شما با خرید خانه در ترکیه، می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید!

  توجه کنید که : شهروندی با اقامت دائم فرق میکند!! شهروندی به جایگاه رسمی و حقوقی می گویند که منجر به داشتن تابعیت، گذرنامه و مهم تر از همه اینها حقوق تضمین شده توسط قانون اساسی می باشد.‌‎ کشورهای زیادی ممکن است به شما اقامت دائم بدهند اما اخذ شهروندی شامل هزینه های زیاد و زمان طولانی می شود. 

  تفاوت اخذ شهروندی و اقامت ترکیه با خرید ملک

  در پی تصمیم دولت ترکیه برای اعطای شهروندی به سرمایه گذاران خارجی در زمینه املاک و مستغلات به ارزش 250.000 دلار آمریکا، خریدار و همسر خریدار و فرزندان زیر 18 سال آنها می توانند حق شهروندی یا تابعیت ترکیه را به دست آورند؛ که به موجب آن این افراد جزء شهروندان این کشو محسوب می شوند و کارت ملی و پاسپورت ترکیه را دریافت می کنند؛ با اخذ شهروندی کشور ترکیه شما از تمامی حقوقی که برای یک شهروند ترک وجود دارد، برخوردار خواهید شد.

  بهترین و راحت ترین روش اخذ شهروندی ترکیه خرید ملک به ارزش بیشتر از ۲۵۰هزار دلار می باشد که نهایتا طی سه الی 6 ماه موفق به اخذ شهروندی ترکیه می شوید.

  پیش از این اگر کسی قصد داشت که اقدام به گرفتن پاسپورت ترکیه و حق شهروندی کند، می بایست یک میلیون دلار در ترکیه سرمایه گذاری کند.خوشبختانه با تعدیل این قانون در سال 2018 میلادی شرایط دریافت شهروندی و گرفتن پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری تنها 250 هزار دلار امکان پذیر است.

  اگر ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید، محدودیت فروش ۳ ساله ملکتان را نخواهید داشت.

  نکته مهم در خصوص اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش 250.000 دلار آمریکا

  برای اخذ شهروندی از این طریق خریدار حق فروش ملک مورد نظر را تا 3 سال ندارد  اما بعد از اتمام این مدت در صورت تمایل می تواند ملک را بفروشد.

  از جمله مزایای اخذ شهروندی ترکیه از این روش این است که شما برای گرفتن اقامت کشور های دیگر هزینه ای که پرداخت می کنید فقط برای دریافت اقامت است اما در ترکیه شما هزینه ای نمی کنید و فقط سرمایه گذاری می کنید ، و در کنار آن پاسپورت کشور ترکیه رو هم می توانید دریافت کنید.

  شما پاسپورت ترکیه (شهروندی ترکیه) را دریافت نمی کنید اگر:

  • مالک ملک، ترک نباشد. توجه داشته باشید که مالک آن حتما ترک باشد. زیرا خرید ملک از مالکان خارجی مشمول دریافت اقامت نمی شود.
  • اگر خرید از یک فامیل درجه یک انجام گرفته باشد، مشمول دریافت پاسپورت نخواهید شد.
  • مبلغ خرید ملک باید از حساب شخص خریدار واریز شود. درواقع به هیچ عنوان ممکن نیست که با مبلغی که به نامی دیگر پرداخت‌شده برای فردی دیگر پاسپورت گرفت؛ حتی اگر تاپو به نام شخص دوم باشد.
  • چنانچه دچار بیماری‌های واگیردار خونی و مقاربتی باشید، تحت هیچ شرایطی نمی توانید اقامت ترکیه را اخذ کنید.
  • نباید هیچ سابقه قضایی و سو پیشینه ای داشته باشید.

  از جمله مزایای اخذ شهروندی ترکیه:

  • اعتبار ۱۰ساله پاسپورت و امکان تمدید مجدد آن برای فرد
  • امکان استفاده از خدمات درمانی کامل و رایگان دولتی
  • برخورداری از مزایای حق بازنشستگی در ترکیه
  • حق رای
  • شهروندی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
  • امکان داشتن شغل دولتی
  • سفر به اکثر کشورهای دنیا بدون ویزا
   و صدها مورد دیگر که در مقاله اخذ شهروندی ترکیه می توانید مطالعه کنید.

  اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

  شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به این صورت است که : اگر مبلغ سرمایه کمتر از 250.000 دلار آمریکا باشد، به خریدار اقامت کوتاه مدت ترکیه داده می شود. با خرید ملک به ارزش حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار آمریکا هم می توان اقامت موقت ترکیه را کسب کرد. البته در این روش اقامت ۳ ساله به شما اعطا می شود که نوعی اقامت توریستی است. یعنی شما اجازه کار در ترکیه را نخواهید داشت. در صورتی که بتوانید استخدام شوید و بیمه تان را پرداخت کنید،یا شرکتی را تاسیس کنید و ۵ نفر کارمند برای آن در نظر بگیرید، اجاه کار خواهید گرفت.

  اگر تمایل دارید در مورد اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  مراحل دریافت اقامت در ترکیه بعد از سند زدن ملک:

  بعد از زدن سند مراحل اخذ اقامت شما شروع می‌شود.

  اگر شما ملکی به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر خریداری کرده‌اید، ابتدا اقامت موقت و در مدت حداکثر سه ماه برای شما، همسر و فرزندان زیر 18 ساله‌ شهروندی صادر می‌شود.
  اگر ارزش ملک شما زیر این رقم می باشد ولی میخواهید اقامت از روی خرید ملک بگیرید، بایستی با در دست داشتن تاپو یا همان سند رسمی، داسک یا بیمه نامه‌ی ضد زلزله‌ی ملک و پاسپورت به شهرداری محل خود مراجعه کرده و تاپو دوام بلگه‌سی و همچنین نوماراتاژ ملک تان را دریافت کنید. بعد از آن با گرفتن راندوو، در روز مصاحبه با در دست داشتن این مدارک به اداره مهاجرت رفته و در خواست اقامت موقت خواهید کرد.

  اگر تمایل دارید در مورد  راندوو ترکیه  بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  معمولا، ابتدا و در مرحله اول اقامت یک ساله ترکیه به شما داده می شود و بعد از آن می توانید درخواست تمدید کنید.

  قیمت خانه در ترکیه (قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران)

  قیمت خرید خانه در ترکیه مثل همه جای دنیا بستگی به شرایطی دارد از جمله:

  • شهر و محله انتخاب شده
  • قدیمی یا جدید بودن منطقه
  • دوری از دریا(مرکزی یا ساحلی بودن منطقه)
  • نوع مسکن (مسکن نو ساز یا قدیمی )
  • دسترسی به امکانات شهری از جمله مدارس، بیمارستانها، مراکز خرید
  • دسترسی به سیستم حمل و نقل شهری مانند مترو ، متروبوس و…
  • امکانات خود ملک : آپارتمان نرمال ، سیته و یا رزیدانس
  • شرکت سازنده‌ی پروژه (برخی شرکتها از شهرت بالایی برخوردارند. معمولا پروژه هایی که این شرکتها شروع میکنند ،کیفیت بسیار بالایی دارند)

  و …

  قیمت خانه در ترکیه به صورت متوسط از حدود حداقل 300 میلیون شروع می شود. اگر بخواهیم قیمت مسکن در ایران و ترکیه را مقایسه کنیم باید بگوییم که قیمت املاک و مستغلات در ترکیه ارزان تر از ایران است. در ترکیه شما می توانید با هر بودجه ای اقدام به خرید ملک کنید.

  به طور مثال  در شهرهای کوچک  ترکیه  با مبلغ حدود  ۵۰۰ میلیون تومان به  پول ایران می توانید خانه بخرید؛ و در شهر استانبول در محله های متوسط رو به بالا مثل کایتانه می توانید یک 70 متری یک خوابه را با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به بالا خریداری کنند.

  این قیمت در مقایسه با تهران بسیار کمتر است و با همین شرایط برای خرید خانه ای در محله متوسط تهران بالای چهار و نیم میلیارد تومان خواهد بود.

  قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

  در جدول زیر می توانید قیمت حدودی ملک در شهرهای مختلف ترکیه به لیر و تومان را مشاهده کنید.(توجه داشته باشید که قیمت ها به صورت حدودی است و با توجه به محله می تواند متفاوت باشد.)
  نام شهرقیمت هر متر مربع به لیر بر حسب میانگینقیمت هر متر مربع به پول ایران
  استانبول12 هزار لیر15 میلیون تومان
  آنکارا(پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه)8000 لیر9 میلیون تومان
  ازمیر8500 لیر11 میلیون تومان
  آنتالیا10500 لیر12 میلیون تومان
  بدروم9000 لیر9 میلیون تومان
  دنیزلی6000 لیر6 میلیون تومان

  قیمت خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

  بیتشر آپارتمان های دست دوم در ترکیه بصورت مبله خرید و فروش می شوند. خرید و فروش آپارتمان دست دوم از بسیاری از جهات به صرفه تر است چون ارزان تر است. (تقریبا ۳۰درصد ارزانتر) قیمت آپارتمان دست دوم یک خوابه از ۲۵۰۰۰ یورو و آپارتمان دست دوم دو خوابه از ۳۵۰۰۰ یورو شروع می شود.

  به طور متوسط ​​قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول ترکیه ۵۰۰ یورو در متر مربع می باشد.  خرید وسایل آشپزخانه و میلمان تقریبا ۱۵۰۰۰ یورو هزینه بر است. اما با خرید  آپارتمان دست دوم در ترکیه آن را رایگان بدست می آورید.

  برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله آپارتمان نشینی در ترکیه را مطالعه کنید.

  چگونه ملک را در ترکیه گران نخریم؟

  از آن‌ جایی که خرید ملک در ترکیه در سال 2022، به حد اعلای خود رسیده، به طبع مشکلات و دغدغه‌های بسیاری نیز به دنبال آن به وجود آمده است. از نمونه‌ی همین مشکلات، می‌توان به نگرانی در رابطه با قیمت خرید ملک و ترس از گران خریدن و کلاهبرداری در این رابطه اشاره نمود.

  بسیاری از خریدارانی که به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند، از معیار قیمت‌گذاری و میانگین قیمت مناطق مختلف، اطلاعی ندارند؛ در همین میان، افراد سودجو فرصت را غنیمت شمرده و ملکی را بالاتر از ارزش واقعی، به خریدار غالب می‌کنند. در چنین مواقعی، باید نکات زیر را آویزه‌ی گوش کرد:

  •  مراجعه به اداره املاک و مستغلات و استفاده از خدمات اکسپرتیز یا کارشناسی، قیمت واقعی ملک را به دست آوردید.
  • استفاده از کارشناسان معتبر و دلسوز، بهترین راه برای خرید یک ملک با قیمت واقعی آن است.
  • به هنگام خرید ملک، نرخ رشد قیمت املاک در آن منطقه و البته نرخ تورم را محاسبه کنید.
  • املاکی که در مجتمع‌های مسکونی قرار دارند، ارزش بیشتری دارند و بعدا به هنگام فروش، سود بیشتری را نصیب شما خواهد کرد.
  • هر چه امکانات منطقه‌ای بیشتر باشد و دسترسی آن بهتر باشد، ارزش ملک بیشتر و فروش آن آسان‌تر خواهد بود.

  خطرات خرید ملک در ترکیه

  خوب است در مورد خطراتی که در خرید ملک در ترکیه برای شما وجود دارد هم توضیح دهیم.

  1- خرید املاکی که مالک دارند:

  شاید باور نکنید ولی در مواردی پیش آمده که افراد بعد از مدتی اقامت در ملک خریداری شده، با صاحبان واقعی آن روبرو می شوند. بعضی از مالکان به هر دلیلی از ملک خود دور بوده اند. بعضی هم وارثان مالک قبلی هستند. در این مواقع، وجود یک وکیل خرید ملک در ترکیه بسیار مفید است. چرا که می تواند صحت و سقم سند را تایید کند. لطفا قبل از خرید حتما با مشاوران شرکت رسمی استانبول همراه مشورت کنید؛ ما از طریق وکیل معتبر ترک در کنار شما هستیم.

  2- خرید از آژانس های مسافرتی:

  باید در نظر داشته باشید که کار شرکت های مسافرتی و آژانس های گردشگری همان خدمات توریستی است. نه خرید ملک و املاک در کشورهای دیگر. حتی به عنوان واسط هم از شرکت های مسافرتی کمک نگیرید.

  3- خرید از شرکت های نامعتبر:

  متاسفانه این شرکت ها هم در کشورمان و هم در کشور ترکیه وجود دارند. حتما در موقع خرید ملک، مجوز های لازم را بررسی کنید. و استعلام های معتبر بگیرید.

  4- توهم اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان

  در این باره در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

  اگر تمایل دارید در مورد  خطرات خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  خرید ملک ارزان در ترکیه:

  خرید ملک ارزان، از بزرگترین کلک های خرید ملک در ترکیه است. همانطور که قبلا گفتیم، ملک ارزان در ترکیه وجود ندارد. به علاوه این که برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه و هر نوع ملکی باید مبلغ مشخصی هزینه کنید. پس خرید ملک ارزان عملا بی فایده است. و این که به خاطر داشته باشید هیچ ارزانی بی علت نیست.

  در ویدئوی زیر در مورد خرید ملک ارزان در ترکیه می توانید اطلاعات بیشتری به دست آورید.

  در صورت تمایل می توانید فایل صوتی ویدئوی بالا را دانلود کرده یا گوش دهید.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک ارزان در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  توصیه های حقوقی در باب خرید ملک در ترکیه در 2022

  1- شناسایی کامل مدارک مالک:

  نخست باید مدارک شناسایی و وکالت نامه قانونی فروشنده یا امضا کنندگان قرارداد را به طور کامل و دقیق بررسی بنمائید. چنانچه جای هریک از طرفین معامله، شخص دیگری به عنوان وکیل یا قیم، قرارداد را امضا می کند، باید اطلاعات فروشنده و مالک اصلی با مدارک صاحب سند مطابقت داده شود.

  2- ممنوع المعامله نبودن طرفین معامله است.

  به عنوان مثال فرد ورشکسته از نظر قانون امکان شرکت در  هیچ معامله ای را ندارد.

  می توانید نمونه قرار دادهای خرید ملک در ترکیه را به همراه فایل قابل دانلود در لین زیر ببینید.

  3- بررسی وضعیت سند:

  چنانچه نکته مبهمی درباره وضعیت سند مالکیت می بینید، بدون هیچ تردیدی آن را با فروشنده در میان بگذارید.

  4- مطابقت ملک با وضعیت موجود آن:

  ضروری است که قبل از عقد قرارداد، ملک مورد معامله را به طور دقیق ببینید. اگر خرابی، عیب و یا نقصی در آن می بینید، سعی منید در معامله آن را قید کنید.

  5- تعیین شرایطی بر فسخ قرارداد:

  این کار را حتما انجام دهید. چرا که اگر مشکلی پیش آید، دست پیش دارید و از لحاظ حقوقی برگ برنده دارید.

  6- توجه به متراژ و سهم در انتقال سند ملکی در ترکیه

  یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه که همواره باید به آن توجه ویژه‌ای نشان داد، دقت به متراژ و سهم، به هنگام انتقال سند ملک در ترکیه است. در سال 2022 که خرید و فروش ملک در ترکیه به بالاترین حد ممکن خود رسیده‌ است، امکان بروز کلاهبرداری در چنین مواردی بسیار رخ می‌دهد:

  • در این نوع سوء استفاده، خریدار کل مبلغ سند را به فروشنده می‌پردازد.
  •  خریدار، سند را دریافت کرده و گمان می‌کند که اکنون مالک صد در صد ملک است.
  •  اما به دلیل عدم تسلط به زبان ترکی و ناآگاهی، به وجود عبارت TAM HISSE BEDELI (معادل صد در صد سهم ملک) در متن سند، توجهی نمی‌کند.
  •  در چنین مواردی و در صورت عدم وجود عبارت بالا، تنها بخشی از سهم اعیانی ملک به شما واگذار شده است.
  • توصیه می‌شود که برای انتقال سند ملکی در ترکیه، همواره از مترجم آگاه، یا متخصصان باتجربه کمک بگیرید.

  مشاوران شرکت رسمی استانبول همراه برای هر نوع مشاوره و راهنمایی در این زمینه در کنار شما هستند.

  هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

  باید بدانید علاوه بر هزینه خود ملک ، هزینه های جانبی از جمله وکیل ، دفتر اسناد رسمی ، مالیات و … نیز در فرآیند خرید ملک در ترکیه دخیل هستند. هزینه های وکیل و مترجم به شخصی که انتخاب کردید بستگی دارد. لیست هزینه های جانبی به شرح زیر است.

  • هزینه نمایندگی املاک و مستغلات: ۳٪ از قیمت خرید ملک
  • ۲% مبلغ ملک خریدار باید بابت سند و مالیات توسط خریدار و ۲% هم توسط فروشنده پراخت شود.
  • خریدار  می بایست ۱۵۰۰ لیر به دفاتر ثبت اسناد رسمی پرداخت نماید.
  • مرکز ثبت و اسناد باید مترجم شما رو تایید نماید ( هزینه مترجم ۷۰۰ لیر )
  • مالیات معاملات انتقال ، ۴٫۴٪ ، معمولاً ۵۰/۵۰ بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود ، که مبنای آن براساس ارزش ملک ارزیابی شده است نه قیمت خرید. هر شورا لیستی از ارزش املاک تخمین زده شده دارد و از آنها برای محاسبه مالیات استفاده می کنند.
  • هزینه ثبت نام تاپو : 125دلار آمریکا
  • هزینه اسناد رسمی: ۳۷۵ دلار آمریکا
  • بیمه DASK ، هزینه بیمه بستگی به متر مربع ملک شما دارد. به عنوان مثال: DASK برای یک آپارتمان دو خوابه ۷۰ متر مربع تقریبا ۷۳ دلار در سال است.

  در جدول زیر می توانید هزینه های جانبی مربوط به خرید ملک را ببینید .

  جدول هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

  علاوه بر هزینه‌هایی که در جدول بالا ذکر شد، معمولا لازم است تا مثل ایران، هزینه‌ای را به آژانس‌ها املاک نیز بپردازید. این مبلغ چیزی در حدود 2 درصد ارزش ملک خریداری شده خواهد بود. به علاوه، آژانس‌ها هزینه خدمات مالیات بر ارزش افزوده را نیز از شما دریافت خواهند کرد.

  اگر تمایل دارید در مورد هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید زیر  را مطالعه کنید.

  آیا می توان با وام بانکی در ترکیه خانه خرید؟

  قبل از هر چیزی باید به عنوان متقاضی دریافت وام خرید ملک درخواست خود را به بانک مورد نظر ارائه دهید. بانک مربوطه پس از بررسی درخواست و تایید سند ملک موردنظر قراردادی را با شما امضا کرده و در نهایت وام را به فروشنده پرداخت می کند.

  البته بانک های ترکیه در حالت عادی به کسانی که پاسپورت ایرانی داشته باشند وام نمی دهند. بعضی از بانک ها نیز با وجود آن که به افراد ایرانی خدمات بانکی ارائه می دهند و برای آنها حساب باز می کنند، اما به انها وامی برای خرید خانه پرداخت نمی کنند.

  البته راه دیگری برای خرید خانه در ترکیه بدون دریافت وام وجود دارد که خرید خانه از پروژه های در حال ساخت یکی از این راه ها محسوب می شود. در این صورت 20 تا 30 درصد هزینه خانه در حال ساخت را در ابتدا پرداخته و مابقی مبلغ را بر اساس جدول زمانبندی توافقی به صورت قسطی پرداخت نمایید. در ادامه در این مورد بیشتر توضیح می دهیم.

  خرید ملک قسطی در ترکیه

  شاید شرکت های زیادی به شما پیشنهاد خرید ملک قسطی را بدهند و شما هم وسوسه شوید که ملک مورد نظر خود را به صورت قسطی خریداری کنید. این کار مزایا و معایبی دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

  مزایای خرید خانه قسطی در ترکیه

  • فشار مالی کمتر بر روی خریدار و افزایش قدرت خرید
  • دامنه انتخاب شما بالاتر می رود و می توانید به فرض به جای یک آپارتمان یک خوابه یه آپارتمان دو خوابه به صورت قسطی تهیه کنید.
  • در بعضی پروژه های در حال ساخت تا قبل از صدور سند گاهی می توان ملک مورد نظر را با ملک دیگری عوض کرد.
  • فروشنده ها برای جلب توجه مشتری  آپشن ها و آمتیازات بیشتری بیشتری در اختیار خریدار قرار می دهند.

  معایب خرید خانه قسطی در ترکیه

  • در اکثر قرارداد های فروش اقساطی ، معمولا سند بعد از اتمام اقساط به خریدار تحویل می گردد . در طی این مدت امکان تعویض یا فروش ملک خریداری شده وجود نخواهد داشت و ممکن است خریدار انتخاب بهتر دیگری را از دست بدهد .
  •   امکان اینکه خرید قسطی تحت تاثیر تغییر شرایط و آیین نامه ها و بخشنامه ها قرار بگیرد وجود دارد(به دلیل اینکه سند بعد از اتمام پرداخت صادر میگردد )  و ممکن است این تغییرات به نفع خریدار نباشد. انجام کامل تمام تعهدات از سوی سازنده تا زمان اتمام پروژه ، موضوعی است که گاه مشکل ساز خواهد شد .
  • تغییرات دائمی نرخ لیر و دلار در برابر تومان ، میتواند باعث ضررهای مالی زیادی برای خریدار باشد .

  اخذ شهروندی با خرید ملک قسطی در ترکیه

  برای اینکه بتوانید از این راه موفق به اخذ شهروندی ترکیه شوید،اولا باید ملکی که خریداری می کنید، ارزشش حداقل 250.000 دلار آمریکا باشد؛ و در این صورت شما امکان قانونی اخذ شهروندی ترکیه را پیدا می کنید. ولی دقت کنید که مدت زمانی که طول می کشد شما شهروندی ترکیه را بگیرید بستگی به مدت زمان پرداخت اقساط شما دارد.

  اگر مبلغ ملک خریداری شده کمتر از 250.000 دلار باشد تنها می توانید اقامت ترکیه را بگیرید.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک قسطی در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  اصطلاحات کاربردی در خرید ملک در ترکیه

  تاپو(tapu)

  تاپو نام سند مالکیت در ترکیه است که نشان دهنده حقوق شما نسبت به ملکتان است.

  به سند رسمی ملک در ترکیه تاپو گویند.

  اگر تمایل دارید در مورد سند تاپو  بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را  مطالعه کنید.

  هزینه ی تاپو (TAPU HARCI)

  هنگام خرید و فروش یک ملک ، در قبال خدماتی که در ازای کارهای نقل و انتقال سند انجام میگیرد مبلغی از طرف اداره‌ی تاپو از شما دریافت میگردد. این مبلغ با احتساب مالیات مربوط به ملک ، روز انتقال سند توسط پیامک به شما اعلام می گردد. ابتدا باید این مبلغ پرداخت گردد تا روند انتقال سند انجام گیرد. این مبلغ ۴ درصد از هزینه کل خرید میباشد .

  ثبت اموال تاپو و کاداستر

  اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه را اداره تاپو گویند. پس از عقد قرارداد خرید یا فروش ملک برای شروع مراحل مربوط به ثبت سند املاک و مستغلات باید به این اداره مراجعه نمایید.

  دفتر تاپو و کاداستر تنها مرجع رسمی زیر نظر دولت ترکیه است ، این اداره در واقع ضامن قانونی بودن و شفافیت معاملات است.

  دفاتر نوتر

  همان دفاتر ثبت اسناد رسمی هستند برای انجام اموری مانند خرید ، فروش ، امور مربوط به وکالتنامه ، تاییده ترجمه های به زبان ترکی و…باید به دفاتر نوتر مراجعه شود. ارگانی که به مترجم ها در ترکیه حق امضا میدهند ، نوترها هستند. دفاتر نوتر در تمام نقاط ترکیه وجود دارند.

  گزارش اکسپرتیز

  گزارش ارزش گذاری ملک براساس سن بنا ، محله ، امکانات ملک و…که از طرف کارشناسان رسمی ارائه می شود را گزارش اکسپرتیز می گویند. این گزارش برای تمامی اتباع خارجی در خرید و فروش ملک اجباری است.

  ایپوتک

  سندی که به بانک یا سازنده و غیره بدهکاری داشته باش ایپوتیک گویند. در هنگام خرید ملک حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که ملکی که خریداری میکنید دارای ایپوتیک نباشد.

  متراژ نِت ملک

  متراژ نِت، تمامی بخش هایی که قابل پا گذاشتن و قابل استفاده باشد و توسط دیوارها احاطه شده باشد. به عبارتی دیوارها، زیر کابینت ها، و تمامی جاهایی که ما نمی توانیم استفاده ی مفید داشته باشیم جزء متراژ نِت حساب نمی شود.

  متراژ بروت

  متراژ بروت علاوه بر متراژ نِت، سهم مالک از راهرو، پارکینگ، فضاهای مشترک مثل آسانسور، سالن ورزشی و … را نیز در بر می گیرد.

  شما هنگام خرید، ملک را با متراژ بروت خریداری کرده و هنگام فروش با همین متراژ به فروش میرسانید.

  اگر تمایل دارید در مورد اصطلاحات کاربردی خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  انواع مسکن در ترکیه

  در ترکیه چند نوع مسکن وجود دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

  • منازل آپارتمانی

  این سبک خانه ها تقریبا برای همه آشنا است. و واحد گیریش‌کات یا همان همکفشان، نسبت به طبقات دیگر طرفداران بیشتری دارد.

  • سیته های معمولی

  منازل سیته معمولی هم به مجتمع های مسکونی گفته می شود که امکانات رفاهی تفریحی زیادی ندارند و فقط یک فضای سبز و نگهبانی کلی برای مجتمع در نظر گرفته میشود.

  • سیته های رزیدانس

  منظور از سیته های رزیدانس هم که همان برج‌هایی است که تمامی امکانات رفاهی تفریحی، مثل استخر، سالن ورزشی و… را دارد و علاوه بر نگهبانی کل ، بلوک ها بصورت مستقل دارای حراست و نگهبانی هستند؛ و  ممکن است  در یک فضای شهرکی یا چند برج مجزا ساخته شده باشند. ارزان ترین واحدهای سیته های رزیدانس سوئیت و یا واحدهایی هست که بدون اتاق خواب هستند.

  پیشنهاد میکنم حتما برای دیدن جزئیات پروژه های رزیدانس، کلیپ های تولیدی شرکت استانبول همراه را که دراینستاگرام این شرکت  در این لینک تماشا کنید.

  • خانه‌های مستقل

  منظور از خانه های مستقل همان منازل ویلایی است که همان طور که از اسمشان پیداست مستقل هستند و با ساختمان و یا واحد دیگری مشترک نیستند و به نسبت قیمت بالاتری دارند.

  در ویدئوی زیر می توانید در مورد انواع مسکن در ترکیه ببینید.

   

   

  برای اطلاعات بیشتر  در مورد  انواع مسکن در ترکیه  می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  مقایسه خرید ملک در ایران و ترکیه

  مقایسه بازار ملک در ایران و ترکیه، نیز بسیار جالب است. بسیار شنیده‌ایم که خرید ملک در ترکیه، نسبت به ایران بسیار باصرفه‌تر است و حتی قیمت تمام‌شده ملک نیز تا حد چشمگیری کمتر است. اما این حرف تا چه اندازه درست است؟

  با نگاهی به آمار موجود و اطلاعاتی که در سال 2022 منتشر شده‌اند، به خوبی می‌توان به صحت این موضوع پی برد.
  به طور مثال، میانگین قیمت خرید خانه در استانبول ترکیه به ازای هر مترمربع حدود، 4000 لیر است که معادل آن به پول ایران، چیزی در حدود 12 میلیون تومان خواهد شد. این در حالی است که میانگین قیمت خرید خانه در تهران، به ازای هر مترمربع حدود 30 میلیون تومان است.

  البته باید توجه داشت که طیف قیمت خانه در استانبول بسیار گسترده است و می‌توان شاهد قیمت‌‌هایی کمتر و بیشتر از مقدار نیز بود. اما در رابطه با اجاره‌ی خانه اوضاع اندکی فرق دارد. از نظر ما، قیمت اجاره خانه در ایران و ترکیه، تفاوت چندانی با هم ندارند، هرچند که طیف اجاره خانه در ترکیه و ایران نیز بسیار گسترده هستند، اما نمی‌توان تفاوت قیمت عمده‌ای را در این میان لحاظ کرد. اما موضوع بسیار مهمی در این امر مطرح است و نباید آن را از قلم انداخت این است که نسبت درآمد ماهانه و هزینه اجاره در ترکیه، بسیار منطقی‌تر از ایران می‌باشد.

  بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

  زیادی با شرایط آب و هوایی متفاوت دارد، اما کدام شهر برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری مناسب تر است. اینکه کدام شهر ترکیه را برای خرید ملک انتخاب کنید بیشتر با توجه به هدف شما، بودجه و سلیقه تان می تواند متفاوت باشد. در ادامه ما بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و زندگی در ترکیه را به شما معرفی می کنیم.

  خرید ملک در استانبول(قیمت خرید خانه در استانبول به پول ایران)

  استانبول از توریستی ترین و شلوغ ترین شهرهای ترکیه است. جنب و جوش این شهر بزرگ از دلایل محبوبیت آن است. وجود مکان های توریستی زیاد و متنوع باعث رونق گردشگری آن شده است. البته خانه های موجود در استانبول کمی نسبت به بقیه شهرهای ترکیه گرانتر هستند. این مساله درباره اجاره بها هم صدق می کند. اما به همین نسبت پیدا کردن کار در استانبول آسانتر است و دستمزدهای پرداختی هم بیشتر هستند.

  استانبول، بهترین شهر ترکیه برای زندگی مهاجران، خرید ملک و سرمایه گذاری است.

  استانبول با وجودی که پایتخت کشور ترکیه نیست ولی می توان گفت پایتخت اقتصادی کشور ترکیه است؛ به نوعی استانبول را می توان با تهران از جهت اهمیت مقایسه کرد؛ و این شهر در زمان های رکود اقتصادی هم معمولا جریان اقتصادی اش بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه است و یکی از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری می باشد.

  قیمت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران

  قیمت هر متر مربع به لیر ۴۴۳۲ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۱۵ میلیون تومان می باشد. در شهر استانبول در محله های متوسط  مثل کایتانه می توانید یک خانه 100 متری دو خوابه نوساز را با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به بالا خریداری کنند.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در استانبول بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  خرید ملک در آنکارا

  آنکارا، پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه است. رشد فوق العاده صنعت ساختمان سازی در آنکارا که پایتخت و مرکز سیاسی و تجاری ترکیه نیز می باشد، از دلایل محبوبیت این شهر برای خرید ملک است. وجود آپارتمان ها و خانه های نوساز بسیار هم، از دلایل دیگر این محبوبیت است.

  ‎آنکارا، بهترین شهر برای کسب و کار است و  اگر می خواهید یک شرکت تاسیس کنید یا به دنبال کار صنعتی و تجاری هستید، آنکارا بهترین گزینه است. این شهردرای امنیت بالایی است و برای زندگی در ترکیه کاملا مناسب است⁣.

  اگر با خرید ملک در آنکارا، اقامت ترکیه را گرفته باشید،  از حقوق شهروندی آن برخوردار می شوید. شما می توانید از خدمات تحصیلی و آموزشی و خدمات بهداشتی و دارویی آنکارا و ترکیه با تعرفه دولتی استفاده کنید.

  هزینه خرید ملک در آنکارا، قیمت هر متر مربع به ۲۹۰۰ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۹ میلیون تومان می باشد.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در آنکارا بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  خرید خانه در ازمیر

  ازمیر یک شهر باستانی و سومین شهر پرجمعیت ترکیه هست بندر بودن آن باعث شده تا تجارت و فعالیت‌های اقتصادی در آن رشد خوبی داشته باشه.

  ازمیر بهترین جا برای داشتن یک زندگی ساده و کسب و کارهای مرتبط با تجارت های دریایی است ⁣

  از جمله دلایل محبوبیت شهر ازمیر، نزدیکی به سواحل مدیترانه , اقتصاد بین المللی قوی ، گوناگونی مذاهب و آب و هوای ساحلی و تمیز است.  همچنین ازمیر دارای شرایطی عالی به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری می باشد.

  میانگین دمای حاکم بر این شهر بین ۱۴ تا ۱۸ درجه سانتی گراد است. نهایت گرمای هوا ۲۷ درجه و پایین ترین درجه هم ۷ درجه ساتی گراد است. پس می توان گفت آب و هوای خوب و معتدلی دارد. حمل و نقل شهری هم بسیار روان است و بندرت شاهد ترافیک هستید. این موضوع برای خرید ملک در ازمیر حائز اهمیت است چون دیگر مجبور نیستید نگران باشید آیا برای رفت و آمد درون شهری دچار مشکل می شوید یا نه.

  بر اساس آمار منتشر شده در سال های اخیر حدود ۸۰۰۰ ملک در ازمیر به اتباع خارجی فروخته شده است که رقم قابل توجهی است. هزینه خرید ملک در ازمیر، قیمت هر متر مربع به ۳۵۶۹ لیر و به پول ایران هر متر مربع ۱۱ میلیون تومان می باشد.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در ازمیر بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  خرید ملک در آنتالیا

  آنتالیا، این شهر ساحلی، از حیث مولفه هایی چون توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه در جایگاه بالاتری قرار دارد. در این بین قیمت خانه در آنتالیا و شرایط خرید آن جزو مهم ترین دغدغه های اتباع خارجی می باشد.

  آنتالیا در منطقه دریای مدیترانه ای قرار دارد، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه واقع شده است.آب و هوای آنتالیا در زمستان معتدل و بارانی و در تابستان نسبتا گرم است. همین باعث محبوبیت زیاد این شهر شده است. آلانیا از مناطق محبوب آنتالیا است.

  این شهر برای گردشگری و توریسم مناسب است. اگر می خواهید کسب و کاری مرتبط با توریست ها داشته باشید، زندگی در آنتالیا برای شما مناسب است. همچنین این شهر بین تمامی شهرهای ترکیه برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک رشد زیادی داشته و امکانات خوبی دارد.⁣

  هزینه خرید ملک در آنتالیا، قیمت هر متر مربع به 4100 لیر و به پول ایران هر متر مربع 12 میلیون تومان می باشد.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک در آنتالیا بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  ما در اینجا به 4 شهر از مهم ترین شهرهای ترکیه اشاره کردیم. برای آشنایی بیشتر با سایر شهرها می توانید مقاله بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک را مطالعه کنید.

  آیا برای خرید ملک حضور متقاضی در ترکیه الزامی است؟

  خرید ملک در ترکیه می تواند به دو صورت حضوری و غیر حضوری باشد. در مدل غیر حضوری شما می توانید به صورت لایو و ویدئو کنفرانس پروژه ها را پرزنت کنید، و بعد باید وکالت نامه ای تنظیم کنید که به فرمت ترکیه باشد. برای این کار فقط یک محضر در تهران هست که آدرس آن را می تانید با تماس با مشاوران استانبول همراه بگیرید.

  توجه کنید که در وکالت نامه قید شود که فرد یا شرکت موکل فقط می تواند برای شما خرید ملک را انجام دهد.

  بعد از دادن وکالت این وکالتنامه را باید امضا کنید و سپس به کنسولگری ترکیه در تهران ببرید تا تایید شود. و سپس از طریق پست ارسال شود.

  نکته مهم در خرید وکالتی ملک

  توجه داشته باشید که خرید به صورت غیرحضوری، منوط به اعطای یک وکالتنامه، به یک وکیل رسمی است. اعطای وکالتنامه نیز شروط خاص خود را دارد:

  •  وکالت شما یا باید در داخل ترکیه ثبت شود، یا در ایران و از طریق کنسولگری و سفارت ترکیه.
  • توجه کنید که اگر وکالت در هر جایی غیر از سفارت و کنسولگری باشد، فاقد اعتبار قانونی خواهد بود.
  • حتی اگر وکالت شما در دفتر اسناد رسمی ایران ثبت، به صورت رسمی ترجمه و به مهر و امضای دادگستری و سفارت ترکیه برسد، باز هم هیچ ارزشی نخواهد داشت.
  •  به علاوه، توجه کنید وکالتنامه‌ای که تنظیم می‌کنید، باید با فرمت و معیار ترکیه و عکس‌دار باشد.
  •  باید در وکالت نامه قید شود که فرد یا شرکت موکل فقط می‌تواند برای شما خرید ملک را انجام دهد.
  • بعد از ثبت و تایید و امضای وکالتنامه، باید از طریق پست، به مقصد مربوطه ارسال شود.

  در پایان، بد نیست بدانید که برای این کار، فقط یک محضر در تهران وجود دارد؛ برای گرفتن آدرس و اخذ اطلاعات بیشتر، می‌توانید با مشاوران استانبول همراه تماس حاصل فرمایید.

  انتقال وجه خرید ملک جهت شهروندی، بدون داشتن حساب بانکی در ترکیه

  همانطور که می‌دانید، برای دریافت شهروندی ترکیه باید ملکی را به ارزش 250 دلار آمریکا خریداری نمایید. حال به طرق مختلف می‌توان این مبلغ را به حساب فروشنده انتقال داد. حتی انتقال این پول، از روش‌های زیر نیز ممکن است:

  •  انتقال بدون داشتن حساب بانکی از طریق موسسات
  •  انتقال به صورت شخصی به حساب فروشنده

  هرچند که این نوع انتقال رسمی و قانونی به حساب می‌آید، اما جالب است بدانید که افتتاح حساب در ترکیه، داشتن و یا نداشتن حساب بانکی خللی به انجام این روند وارد نمی‌کند. تنها کافی است که در فیش واریزی:

  • در قسمت مشخصات نام خود را ذکر کنید،
  • و در قسمت توضیحات، مشخصات ملک را وارد نمایید.

  به علاوه همواره توصیه بر آن است که در صورت به کار گیری چنین روشی، همواره به موسسات معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنید.

  خرید و فروش توسط خارجی ها در ترکیه

  بحث فروش ملک به تبعه‌ی خارجی، موضوعی است که اطلاعات غلطی در باره آن وجود دارد و این اطلاعات باعث شبهه و ترس در افراد می شود.

  از جمله موارد زیر:

  گاهی گفته می شود اگر ملکی در ترکیه خریده باشید، نمی‌توانید این ملک را به ترکها بفروشید، چنین چیزی صحت ندارد.ر هیچ محدودیتی برای فروش ملک یک تبعه‌ی خارجی وجود ندارد.

  موضوع اصلی این هست که اگر شما ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا و با هدف اخذ شهروندی خریداری کرده اید ، بمدت 3 سال حق فروش این ملک را نخواهید داشت، در غیر اینصورت حق شهروندی شما باطل می شود. ولی با هر مبلغی زیر 250 هزار دلار اگر شما اقدام به خرید کنید می توانید اقامت 1 ساله ترکیه را دریافت کنید و هم این اقامت را تمدید کنید.

  همچنین اگر یک تبعه‌ی خارجی قصد خرید ملکی برای گرفتن شهروندی را داشته باشد نمی تواند از یک تبعه‌ی خارجی بخرد و حتما باید صاحب این ملک یک ترک باشد.

  اگر در شرایط خاصی یک تبعه خارجی قصد خرید ملک از یک تبعه خارجی دیگر را دارد، باید ابتدا سند را به نام یک فرد ترک بزنند و سپس از فرد ترک خریداری کنند.
  غیر از این موارد محدودیت دیگری برای خرید و فروش ملک برای اتباع خارجی وجود ندارد.

  صدور سند ملک به نام افراد زیر 18 سال در ترکیه

  در یک کلام باید گفت که این امر، امکان‌پذیر است و می‌توان به هنگام خرید ملک در ترکیه، سند آن را به نام فرزندان و یا افراد زیر 18 سال ثبت کرد؛ البته موافقت پدر و مادر از واجبات است. اما در این میان، باید به چند نکته که برگفته از قانون هستند، توجه فرمایید:

  • بر اساس قانون ولایت مشترک، حضور همزمان پدر و مادر برای ثبت سند در اداره‌ی تاپو، الزامی است.
  • سندی که به نام فرد زیر 18 سال ثبت می‌شود، نباید وامدار و یا در رهن بانک و دولت باشد.
  •  از آن‌جایی که افراد زیر 18 سال طبق قانون ترکیه «رشید» نیستند، قانون با ثبت اسناد وامدار و بدهکار به نام آنان، مخالفت می‌کند.
  •  بعد از ثبت از سند به نام افراد زیر 18 سال، نمی‌توان به کمک آن سند وامی از بانک دریافت کرد.

  الزام در مسکونی بودن یا نبودن ملک خریداری شده در ترکیه

  به هنگام خرید ملک با هدف شهروندی و یا اقامت ترکیه، مسکونی بودن و یا نبودن آن، عامل بسیار مهمی است. توجه داشته باشید که:

  •  اگر هدف شما شهروندی است

  لزومی در مسکونی بودن ملک وجود ندارد. ملک می‌تواند تجاری یا از هر نوع دیگری باشد، تنها شرط لازم این است که ارزش آن به میزان 250 هزار دلار یا بیشتر باشد.

  •  اگر هدف شما اخذ اقامت است

  ملک الزاما باید مسکونی باشد. در سند تاپوی ملک، باید مسکونی بودن آن ذکر شده باشد و اگر تجاری یا از نوع دیگری باشد، اقامت ترکیه را به همراه نخواهد داشت.

  آیا میتوان در ترکیه ملکی که سند آن در رهن بانک است را انتقال داد؟

  خیر، امکان انتقال چنین سندی وجود ندارد. چنین اسنادی معمولا به دلیل اخذ وام، در رهن بانک هستند و به اصطلاح، وام‌دار هستند. اداره تاپو چنین اسنادی را به غیر، منتقل نمی‌کند. پیشنهاد می‌شود که به هنگام خرید ملک در ترکیه، به سراغ چنین املاکی نروید.

  آیا اقامت ترکیه از طریق خرید ملک با اسنادی که در رهن بانک هستند ممکن است؟

  خیر، چنین اسنادی صرفا قراردادی یا قولنامه‌ای هستند و اخذ اقامت یا شهروندی ترکیه با چنین اسنادی ممکن نیست.

  ملکی که سند آن در رهن بانک است، چگونه خرید و فروش می‌شود؟

  اسناد وام‌داری که رهن بانک هستند، صرفا در نوترها انتقال پیدا می‌کنند و اصطلاحا، به صورت قراردادی هستند. اگر ملکی را از این طریق خریداری کرده‌اید، به تسویه وام و آزاد کردن سند آن نیازی نخواهید داشت.

  همچنین، املاکی که سند آن در رهن بانک باشد و شما به صورت قراردادی آن را خریده باشید، اقامت و یا شهروندی ترکیه را برای شما به همراه نخواهند داشت.

  آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان

  شاید خودتان هم بهتر بدانید. چرا که این مطلب بارها در رسانه های مختلف عنوان شده است. این که ایرانیان در میان بزرگترین طرفداران خرید در ترکیه بوده اند. شرایط مطلبوب آب و هوای ترکیه، نزدیکی فرهنگ دو کشور، اخذ پاسپورت ترکیه ای، قیمت مناسب تر لیر نسبت به بقیه ارزها و دریافت اقامت آسان ز جمله دلایل محبوبیت خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان است. آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان در زمان شیوع کرونا حتی بیش از قبل شده است!

  طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، شهرندان ایرانی در ماه فوریه 2022 با خرید ۴۷۷ خانه در ترکیه بزرگ ترین گروه خریداران خارجی خانه در ترکیه بوده اند.

  بعد از ایران به ترتیب شهروندان عراق، روسیه و افغانستان بیشترین خریداران خارجی خانه در ترکیه در  2022 بوده اند.

  تصاویر زیر گویای همه چیز در مورد خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان است.

  تعداد املاک خریداری شده توسط شهروندان ایرانی در ترکیه

   

  میزان خرید ملک توسط ایرانی ها در ترکیه

   

  اگر تمایل دارید در مورد  آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  مشاهده پروژه های خرید خانه در استانبول

  سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

  آیا با خرید خانه در ترکیه می توان پاسپورت این کشور را گرفت؟

  بله. شما با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا موفق به اخذ شهروندی ترکیه می شوید.

  حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت و شهروندی ترکیه چقدر است؟

  برای اقامت حداقلی وجود ندارد و شما با هر مبلغی می توانید اقدام به خرید ملک کنید.

  بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام است؟

  بستگی به هدف شما دارد ولی روی هم رفته استانبول یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک می باشد.

  قیمت خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

  بستگی به شهر و محل و عوامل مختلف دارد ولی به طور مثال  در شهرهای کوچک  ترکیه  با مبلغ حدود  ۵۰۰ میلیون تومان به پول ایران می توانید خانه بخرید؛ و در شهر استانبول در محله های متوسط رو به بالا مثل کایتانه می توانید یک خانه 100 متری دو خوابه نوساز را با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به بالا خریداری کنند.

  آیا با خرید ملک قسطی در ترکیه می توانیم شهروندی ترکیه را بگیریم؟

  بله. شما با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا موفق به اخذ شهروندی ترکیه می شوید.

  مقاله های مرتبط با خرید ملک در ترکیه

  4.3/5 - (15 امتیاز)

  ‫71 نظر ارسال شده در “خرید ملک در ترکیه

  1. آصف :

   من افغانی هستم و ساکن تهران. در رشته برق و الکترونیک در یکی از بهترین دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شدم. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می توانم اقدام کنم و مساله مهم برای من کار هست. میتونم در این رشته کاری رو پیدا کنم و بتونم براحتی امرار معاش کنم؟

  2. کاوه ب :

   مطالبی که در مورد خرید ملک در ترکیه گفتید کاملا جامع بود . تقریبا تمامی موارد رو ذکر کرده بودید و من جواب تمام سوالاتمو تونستم بگیرم. ممنون از شما

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    یک قطعه عکس مالک قبلی
    دو قطعه عکس مالک جدید
    پاسپورت خریدار و نسخه ترجمه شده آن به زبان ترکی
    ثبت ملک در اداره بیمه زلزله ترکیه (dask)
    برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات-عوارض از شهرداری منطقه
    حضور مترجم رسمی که مورد تائید اداره تاپو باشد
    تائیدیه وکالتنامه از طرف مراجع قضائی (این قسمت برای مواقعی است که به جای مالک و خریدار، وکلای آن ها انجام مراحل را بر عهده دارند.)

  3. یاشار ک :

   اگر بخوایم به این روش اقامت بگیریم. باید خونه ساخته و اماده رو بخریم. یا اینکه می تونیم خودمون خونه رو بسازیم. من چند سال هست بعنوان کارگر در پروژه های ساختمانی ترکیه مشغولم.

  4. افشین برزویی :

   برای خرید اپارتمان قسطی هم باید همون ۲۵۰ هزار دلار رو پرداخت کنیم ک بتونیم اقامت بگیریم؟ خرید بصورت اقساطی هم منجر به اخذ اقامت میشه

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما بله
    به شرطی که ارزش ملک شما بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد و تنها زمانی می توانید برای اخذ شهروندی ترکیه اقادم کنید که اقساطتان تمام شده باشد و سند دریاف کرده باشید. تا آن زمان می توانید اقامت ترکیه را بگیرید و هر سال تمدید کنید تا زمانی که سند ملک خود را دریافت کنید.

  5. کامبیز ب :

   خرید ملک اقامت دائمی رو به ما می دهدو بعنوان شهروند درجه یک ترکیه بحساب میایم. پس با این حساب از تمامی مزایای شهروندی می تونیم بهره ببریم؟

  6. جاوید :

   طبق قوانین ترکیه نباید ملک رو کمتر از ۳ سال بفروشیم. اگر به هر دلیلی مجبور به این کار شدیم اقامتمون منحل میشه ؟

  7. پدرام :

   من مجردم و سرمایه فعلیم ۵۰۰ هزار دلار امریکاست می تونم علاوه بر خرید ملک زندگی خوبی رو داشته باشم .؟

  8. نورا :

   باسلام
   اگر همسرم ملکی به ارزش ۳۰۰۰۰دلار بخرد و اقامت موقت بگیرد آیا این اقامت به من هم تعلق میگیرد؟

  9. آروین قهرمانی :

   طبق قوانین ترکیه نباید ملک رو کمتر از ۳ سال بفروشیم. اگر به هر دلیلی مجبور به این کار شدیم اقامتمون منحل میشه ؟

  10. محمدیاسین :

   خونه رو توی ترکیه می تونم از یک فرد عرب بخرم. از یکی از دوستان من در ترکیه ملکش رو بخرم و اقامت بگیرم؟

  11. سعید ج :

   گفتید با خرید ملک درترکیه می تونیم اقامت و شهروندی ترکیه رو دریافت کنیم. سوال اینجاست که ایا تحت خدمات درمانی و بیمه هم قرار می گیریم

  12. بهرام ابطحی :

   حضور به مدت دو سوم از سال برای اخذ اقامت در ترکیه الزامیه و سوال اینجاست که حتما باید در منزلی که خودمون خریدیم زندگی کنیم؟ میشه توی یک شهر ارزون ملکی رو خرید ولی در انکارا و استانبول زندگی کرد؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    بله امکانش هست ولی باید ببینید این زمین کجا هست و به چه قیمتی هست و آیا با خرید این زمین می توانید تقاضای شهروندی ترکیه را داشته باشید یا خیر. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران استانبول همراه تماس بگیرید.

   • حجازی :

    اتفاقا به نظر من بعد از کلی تحقیق عاقلانه ترین روش مهاجرت به ترکیه و گرفتن پاسپورت ترکیه خرید ملک هست.

  13. ایلیا بختیاری :

   با ۲۵۰ هزار دلار میتونم خونه ای بگیرم که سه خواب داشته باشه؟ با این پول همچین خونه ای گیرمون میاد توی ترکیه؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    بله در محله های خوب استانبول می توانید با این هزینه یک واحد خوب در محله های خوب استانبول خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران استانبول همراه از طریق تماس مستقیم با شماره ۰۹۹۰۰۹۹۲۱۳۶و واتس اپ در تماس باشید.

  14. سیروس پناهی :

   لطفا میشه از خطرات خرید ملک در ترکیه منظورم مواردی چالش برانگیزی هست که من که توی ایرانم هنوز باش روبرو نشدم. طیق تجربه ای که این سال ها داشتید مشکل خاصی ممکن هست برامون پیش بیاد

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    پروسه خرید خانه در ترکیه از ایران بسیار راحت تر و شفاف تر است و به محضی که خرید انجام شود شما در عرض ۳ روز سد تک برگ را تحویل می گیرید به همراه کلید واحدتان. که می توانید همان موقع در ملکتان ساکن شوید و یا اجاره دهید و شرایط بسیار نرمال و ایده ال هست.

  15. رامین رجایی :

   دو خانواده می تونن با هم برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک اقدام کنن؟ و ایا به هر دو خانواده اقامت داده میشه؟

  16. ذوالفقار غلامی :

   سلام و درود و ذوممنون بخاطر مطالبی که قرار می‌دید.
   ما قصد داریم توی ترکیه خونه‌ای خریداری کنیم و در نهایت شهروندی ترکیه رو اخذ کنیم. اما می‌خوایم که به صورت تدریجی و چند تا خونه خریداری کنیم تا به ۲۵۰ هزار دلار برسیم؟ امکانش هست؟!

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما. بله امکانش هست، شما در ابتدا می‌توانید با خرید ملک، اقامت ترکیه را برای خودتان، همسرتان و فرزندان زیر ۱۸ سالتان، کسب کنید و بعد با خرید ملک دوم و سوم و… به ارزش نهایی ۲۵۰ هزار دلار برسید. اگر دوست دارید حتی می‌توانید چند درصد از ملک را به اسم همسر خود ثبت کنید (مثلا یک درصد)، اما توجه کنید که موقع انتقال وجه، مبلغ آن یک درصد باید از حساب همسرتون انتقال پیدا کنه.
    البته با این نکته هم توجه داشته باشید که شایعاتی وجود دارد که میزان هزینه خرید ملک برای اخذ شهروندی قرار است به پانصد هزار دلار برسد. البته این موضوع فعلا در حد یک شایعه است؛ اما خرید از این طریق ممکن است در صورت تغییر قوانین شما را با مشکل مواجه کند.

  17. مرجان دانیالی :

   باسلام من باپسرم حدودیک ملیارد سرمایه داریم میتوانیم برای اقامت خانه ای بخریم اگه به نام پسرم بخریم به من اقامت میدهن لطفا راهنمایی کنید

  18. اسماعیل روزبه :

   توی ترکیه می‎شه خونه رو به صورت قولنامه‌ای و توی نوترها خرید؟ بعدا موقع انتقال سند مشکلی پیش نمیاد برامون؟ چه راهکاری باید پیش بگیریم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز.
    این نوع از خرید ملک در ترکیه، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. خرید قولنامه‌ای ملک در ترکیه، همانند ایران نیست که فروشنده را ملزم به انتقال سند بکند؛ به عبارت دیگر، با خرید ملک به صورت قراردادی یا همان قولنامه‌ای، هیچ تضمینی برای انتقال سند به نام شما، وجود ندارد. بهتر است که برای خرید ملک، روند حقوقی و قانونی آن را پیش بگیرید و از همان ابتدا، ملک را با سند آن خریداری نمایید.

  19. شیما :

   سلام با خرید ملک در ترکیه به ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار ، فقط اقامت ترکیه را کسب می کنیم، بعد برای خریدار و همسر خریدار اجازه کار تمام وقت هست؟

  20. عباس :

   سلام بر گروه عزیز استانبول همراه، بنده سوالی داشتم.
   ما خانواده ۳ نفری هستیم، پدر بالای ۷۰ ، مادر بالا ۵۰، و خودم ۳۰ ساله، الان با خرید ملک ۲۵۰.۰۰۰ دلاری به پدر و مادرم فقط اقامت داده میشه؟ تکلیف بنده چی میشه؟ چه راهکاری پیشنهاد دارید.
   ممنون از راهنمایی.

  21. فرشید زاهدی :

   سلام و تشکر از مقاله‌تون… خب ما یه فرزند زیر هیژده سال داریم، برای اینکه بتونیم برای اون هم شهروندی ترکیه رو بگیریم، لازمه که هم اسم من و هم اسم همسرم توی سند ملک باشه؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز. نیازی به این کار نیست؛ برای اینکه بتوانید از طریق یک ملک ۲۵۰ هزار دلاری شهروندی ترکیه را خذ کنید، تنها وجود نام یکی از زوجین در سند، کافی می‌باشد. به کمک همین یک اسم، می‌توانید هم برای همسر و هم برای فرزند خود، شهروندی و پاسپورت ترکیه را اخذ نمایید.

  22. مجتبی :

   سلام میتونم از طریق ازدواج با دختر ترک زبان اقامت یا پاسپورت ترکیه بگیرم
   مدت زمانش چقدر هست ؟
   با تشکر

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *