اگر قصد خرید ملک در آنکارا ، پایتخت ترکیه را دارید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. این شهر از شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می شود.موزه و مکان های گردشگری فراوانی دارد. این شهر در میان ۴ کوه و ۳ رودخانه قرار گرفته است. آنکارا به اندازه استانبول تقاضای خرید ملک ندارد. اما این یک ویژگی خوب است. چرا که باعث می شود تا قیمت مسکن نسبتا مناسب تر باشد. آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول است. کیفیت و هزینه زندگی در آنکارا ،در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه مقداری متفاوت است. همچنین غذا کیفیت بهتر و قیمت پایین تری دارد. و خبر خوب این است که هزینه تاکسی و حمل و نقل نسبت به بقیه شهرها پایین تر است. استانبول همراه در این مقاله صفر تا صد خرید ملک در آنکارا را برایتان بازگو می کند. در نظر داشته باشید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

 

مزایای خرید ملک در آنکارا

 1. چنانچه اقامت آنکارا را اخذ کنید، موفق به دریافت حق شهروندی می شوید.
 2.  می توانید از خدمات تحصیلی، آموزشی، بهداشتی و دارویی آنکارا با تعرفه دولتی بهره مند شوید.
 3. سرمایه گذاری در املاک آنکارا، بسیار سودآور است. به همین سبب بیشتر افراد خرید ملک را برای دریافت اقامت آنکارا انتخاب می کنند.

خرید ملک در آنکارا

اگر قصد خرید خانه در آنکارا را دارید، نخستین قدم افتتاح حساب بانکی در ترکیه است. اینگونه می توانید کد مالیاتی بگیرید. علاوه بر آن باید پاسپورت، عکس ۴ * ۳ مالک و خریدار، برگه پایان کار، ارائه بیمه‌نامه و مدارک شناسایی معتبر را هم همراه داشته باشید.مطمئن شوید که بدهی‌های قبلی خانه (در صورت وجود داشتن) مثل پرداخت قبوض و غیره تصویه شده باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  خرید ملک در ازمیر

شما موفق به خرید خانه در آنکارا نمی شوید اگر:

 • زمین یا ملک در مناطق نظامی واقع شده باشد.
 • بیش از ۳۰ هکتار از اراضی ملکی را بخواهید.
 • بخواهید بیش از ۱۰ درصد از املاک شهرهای ترکیه را بخرید.

شرایط ابطال قرار داد خرید ملک به شرح زیر است:

 • اگر ملک مورد معامله باعث نقض یا شکسته شدن قوانین کشور ترکیه شده باشد.
 • عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان‌های امنیتی
 • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه ها
 • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه

هزینه های اخذ اقامت آنکارا

 • هزینه مالیات اقامت : ۳۰۷ لیر
 • هزینه کارت اقامت : ۶۳ لیر
 • هزینه بیمه : از ۲۰۰ لیر تا ۷۵۰ لیر (این مقدار بر اساس سن متقاضی می تواند متغییر باشد.)

 هزینه های لازم برای دریافت اقامت آنکارا از طریق خرید ملک

 • محضری کردن کپی هر پاسپورت : ۲۰۰ لیر
 • هزینه انتقال سند : ۲ الی ۳ درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • عوارض شهراری : ۲ الی ۳ درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • کمسیون بنگاه : ۳ الی ۵ درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • پول خاک : ۸۰ دلار + ۸۹ لیر به ازای هر نفر
 • هزینه بیمه : ۳۰۰ الی ۸۰۰ لیر به ازای هر نفر (این مقدار بر اساس سن متقاضی می تواند متغییر باشد.)

بهترین مناطق برای خرید ملک در آنکارا

برای آن دسته از خریدارانی که تمایل به خرید آپارتمان در آنکارا را دارند، ،محله کیزیلای و چانکایا بسیار مناسب هستند. مراکز خرید زیادی در این مناطق موجود است. به علاوه سفارت آمریکا هم در منطقه کیزیلای واقع شده است.همچنین مراکز اداری، تجاری، خدماتی، بهداشتی و رفاهی زیادی در محله کیزیلای آنکارا وجود دارد. از طرفی منطقه چانیاکا محلی لوکس است که آپارتمان های با کیفیتی دارد. خانه ها هم در مرکز و هم در حومه شهر به دو صورت مبله و غیر مبله قابل خرید هستند. اگر خواهان خرید خانه در ترکیه هستید، مقاله خرید ملک در ترکیه را حتما مطالعه کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  قوانین خرید ملک در ترکیه

 

اجاره ملک در آنکارا

داوطلبان اجاره ملک در آنکارا معمولا دو دسته هستند. دسته اول برای مهاجرت به آمریکا، در واقع با سفارت آمریکا کار دارند. این افراد باید مدتی به سفارت آمریکا رفت و آمد کنند.

دسته دوم هم شامل افرادی است که برای تحصیل در دانشگاه های طراز اول آنکارا، به ترکیه مهاجرت کرده اند.  این دو گروه، تعداد زیاد یاز متقاضیان اجاره ملک در آنکارا را تشکیل می دهند. دقیقا به همین علت، متقاضیان اجاره ملک در آنکارا، برای اجاره کوتاه‌ مدت و همچنین داوطلبین اجاره آپارتمان به شکل سالانه  بسیار زیاد می باشند. ببه سبب وجود دانشگاه های معتبر، آنکارا بیشترین دانشجو را در میان شهرهای دیگر ترکیه دارد. آنکارا از حیث ارائه خدمات پزشکی نیز مجهزترین بیمارستان‌های ترکیه را دارد.

 

قیمت ملک در آنکارا

میانگین قیمت هر متر مربع  آپارتمان در آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه ۱۸۶۱ لیر و گران‌ترین منطقه‌ی آنکارا Çankaya با متری ۲۵۷۲ لیر می‌باشد. متوسط قیمت هر متر مربع در آنتالیا ۲۱۰۱ لیر و گران‌ترین منطقه در این شهر کونیآلتی با قیمت ۳۲۱۴ لیر است.

 

در این مقاله سعی کرده ایم تا چند و چون خرید ملک در آنکارا را برایتان شرح دهیم. اگر فکر می کنید نکته ای پوشش داده نشده است، حتما آن را در بخش نظرات  با ما درمیان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.