راه اندازی کسب و کار در ترکیه این روزها ایده خوبی بنظر می رسد و طرفداران زیادی هم دارد. البته باید توجه داشت که این کار هم نوعی سرمایه گذاری است. و مثل همه سرمایه گذاری ها باید تمام جوانب احتیاط را در آن در نظر گرفت. استانبول همراه در این مقاله به بررسی بهترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه می پردازد.

در بازار سرمایه گذاری هیچ چیز قطعی وجود ندارد. اما می توان با مطالعه و تحقیق ریسک های آن را به حداقل رساند.

می توانید در محدوه ای وسیع سرمایه گذاری کنید تا ریسک و اضطراب سرمایه گذاری های کوچک و پر رقابت را از خود دور کنید. در ادامه ۵ بخش در کسب و کار را به شما معرفی می کنیم که نسبتا به صرفه تر هستند و ریسک کمتری دارند.

۵ کسب و کاری رو به رشد در ترکیه

۱ ساختمان های سبز

حوزه ساخت و ساز از بستر های رو به رشد در ترکیه است. خصوصا پروژه هایی تحت عنوان ساختمان های سبز. یعنی ساختمان هایی که در نمای آن از گیاهان سبز استفاده می شود. یکی از دلایل آن حمایت های قوی دولت از این پروژه ها است. تا جایی که دولت مالیات کمتری از پروژه ساختمان های سرسبز می گیرد.

اخیرا دولت از این بخش بشدت حمایت کرده و مالیات کمتری میگیرد.

۲ تامین سلامت اعضاء شرکتها

اکثر شرکت ها با هزینه ی خودشان کارمندان خود را به مراکز یوگا و سالنهای ورزشی می فرستندبراساس آماری که در سال ۲۰۱۳ اعلام شد، حدود ۴۵% از شرکتها، برای کارمندان خود برنامه ی روتین سلامتی گذاشته اندمراکزی که قادر باشند با پایینترین هزینه خدمات ورزشی، برنامه های غذایی و معاینات روتین سلامتی برای کارمندان شرکت ها محیا کنند، با شانس خوبی از طرف کارفرمایان روبرو می شوند.

۳ خدمات ترجمه

از آنجایی که ترکیه کشوری توریست پذیر است، احتیاج به مترجمان، از نیاز های مبرم این کشور است. آمار ها می گویند که میزان تقاضا برای خدمات ترجمه در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۰ حدود۴۵% افزایش داشته است.

۴ نرم افزارهای آموزشی

در  دنیای دیجیتال امروزی، در همه کشور ها برنامه نویسی حرف اول را می زند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  معرفی 9 محله‌ی بی‌نظیر و صدرنشین در استانبول

۵ بازیابی اطلاعات

با توجه به دیجیتالی شدن همه چیز، به طبع کلاهبرداری های اینترنتی و هک اطلاعات هم افزایش میابد. پس می توان گفت متخصین امنیت هم جایگاه خوبی در ترکیه دارند. شرکتهایی که در بازیابی اطلاعات از خطوط اینترنتی، کامپیوترها و یا پیدا کردن اثر انگشت دیجیتالی خلافکاران سایبری متخصص هستند، سالیانه رشد ۱۴% دارند.

امیدواریم توانسته باشیم تا حدودی سوالات شما را در این زمینه پاسخ داده باشیم. اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد، در بخش کامنت های همین نوشته آن را با ما به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.