در این مقاله به بررسی نکات مهم خرید خانه در ترکیه می پردازیم. این که در حین خرید ملک در ترکیه باید چه مواردی را رعایت کنید. از چه راه هایی اقدام کنیر. چه اقدامات احتیاطی را انجام دهید. در کل به بررسی بایدها و نباید های خرید ملک در ترکیه می پردازیم. استانبول همراه توصیه می کند حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

هدف خود را از خرید ملک مشخص کنید

افراد با انگیزه های مختلفی اقدام به خرید خانه و ملک در ترکیه می کنند. این که شما بدانید برای چه هدفی این کار را انجام می دهید، می تواند بسیار در سریعتر پیش بردن کارها موثر باشد. چرا که برای هر هدفی، توصیه ای جداگانه وجود دارد.

اگر برای سرمایه گذاری ملک می خرید: باید بدانید که پیش خرید واحد ها می تواند بسیار سودآور باشد. تقریبا تمامی شهرها در ترکیه امکان پیش خرید ملک را فراهم کرده اند. آنکارا و استانبول از سودآور ترین شهرها برای این نوع سرمایه گذاری هستند.

اگر برای اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه ملک می خرید: بهتر است بدانید برای دریافت پاسپورت ترکیه باید حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا فقط برای خرید مایملاک هزینه کنید. چنانچه ارزش ملک خریداری شده زیر این مبلغ باشد، شما پس از ۵ سال، می توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید ولی خبری از پاسپورت نخواهد بود. ( شرایط باز کردن حساب بانکی در ترکیه )

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان

اگر برای پیدا کردن شغل و یک زندگی راحت ملک می خرید: باید بدانید استانبول و آنتالیا از بقیه شهرها در این زمینه بهتر عمل کرده اند. هر دو شهر به واسطه مکان های توریستی و گردش اقتصادی خوبی که دارند، محل مناسبی برای ایجاد کسب و کار و زندگی هستند.

 

از اهمیت یک وکیل قافل نشوید

حتی در کشور خودمان هم توصیه می شود برای عقد قرارداد های ملکی، حداقل از یک وکیل خبره مشاوره های لازم را دریافت کنید. شما کشور ترکیه را نمی شناسید و با قوانین آن آشنا نیستید. باید بدانید تنها داشتن مترجم کافی نیست. چرا که مترجم هم آشنایی لازم با قوانین را ندارد. وجود یک وکیل حرفه ای باعث حفظ سرمایه شما خواهد شد. همچنین ریسک های معامله را به حداقل خواهد رساند.

 

نکات مهم قبل از خرید خانه در ترکیه

  • چنانچه اقدام به خرید ملک کرده اید، قبل از تسویه حساب و پرداخت کل مبلغ خانه مطمئن شوید کپی سندتاپو یا مشخصات آن را به اداره سند و تاپو شهر مورد نظر نشان می دهید. باید از صحت اطلاعات خانه اطمینان پیدا کنید. برای مراحل ثبت سند به نام خریدار مالک نیز باید به اداره تاپو مراجعه کرد.
  • توجه داشته باشید که اتباع خارجی از پرداخت هزینه مالیات ملک معاف هستند. در زمان خرید و ثبت سند دقت کنید این هزینه از شما دریافت نشود.
  • ملکی خریداری کنید که دارای سند رسمی ترکیه یعنی تاپو باشد. در غیر اینصورت شما قادر نخواهید بود اقامت این کشور را اخذ کنید. همچنین این ملک حتما باید از یک شخص ترک خریداری شود.
  • بعضی از خانه ها در ترکیه دارای وام بانکی هستند. پیش از اقدام به خرید خانه در ترکیه اطمینان حاصل کنید که وام بانکی آن به طور کامل از قبل تسویه شده باشد. (مالک به هیچ سازمانی بدهی نداشته باشد). این مورد نیز با مراجعه به اداره تاپو قابل استعلام می باشد.
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شرایط پیش خرید خانه در ترکیه

 

دقت به نکات مهم پیش از خرید خانه در ترکیه

در موقع خرید ملک در ترکیه دقت کنید تا ملک انتخابی:

  1.  دارای سند رسمی معتبر (تاپو) باشد.
  2. شرکت و املاکی که از آنها خانه خریداری می کنید دارای مجوز رسمی دولت ترکیه باشد.
  3. ملک خریداری شده در اداره تاپو ثبت رسمی شده باشد.
  4. خانه خریداری شده به دولت و بانک و اداره مالیات بدهکار نباشد.
  5. اگر ملک در حال ساخت است، (پیش خرید شده باشد) حتما دارای سند رسمی باشد.

 

امیدواریم که این نکات را ره خوبی رعایت کنید تا شاهد تجربه تلخی نباشید. شاید خواندن مقاله خطرات خرید ملک در ترکیه هم در این زمینه کمک کننده باشد. همیشه به یاد داشته باشید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد. چنانچه این نکات مهم خرید خانه در ترکیه را رعایت کنید، هیچ جای نگرانی نخواهد بود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.