ضرورت داشتن وکیل امور ملکی در ترکیه چیست؟ آیا استخدام وکیل مهاجرت الزامی است؟ میتوان بدون استخدام وکیل هم اقدام به خرید ملک در ترکیه کرد؟ در این مقاله، استانبول همراه قرار است به این پرسش ها پاسخ دهد. با هم برسی می کنیم که داشتن وکیل امور ملک در ترکیه چقدر لازم است. اما تصمیم نهایی با خود شما خواهد بود.

 

به چه کسی وکیل امور ملکی در ترکیه می گویند؟

وکیل شخصی است که از طرف شخص دیگری چه  حقوقی یا حقیقی، برای انجام کاری وکالت گرفته است. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی بسته می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل خوانده می‌شوند. این فرد متعهد می شود که در تمامی مسائل حقوقی تان، در کنار شما باشد. به شما مشاوره دهد و در طی مراحل قانونی به شما کمک کند. در قانون جمهوری اسلامی وکیل دادگستری بعد از به پایان رساندن تحصیلات دانشگاهی، با شرکت در آزمون وکالت و گذراندن ۱۸ ماه کارآموزی موفق به اخذ پروانه وکالت از کانون وکلاء دادگسترى مى شود. وکیل امور ملکی در ترکیه باید علاوه بر قوانین کشور ترکیه، از طرف کشور ترکیه هم تایید شده باشد.

چرا برای خرید ملک در ترکیه به وکیل نیاز داریم؟

خرید ملک در کشور خودمان هم نیازمند دقت و طی مراحل فراوانی است. اشتباهات یا بی دقتی ها می تواند بسیار به ضرر ما تمام شود. د ریک کشور دیگر هم شرایط به همین شکل است. حال تصور کنید در کشوری که با قوانین آن هیچ آشنایی ندارید، می خواهید اقدام به خرید ملک کنید. خوب مسلمل باید یک شخص راهنما در کنارتان باشد که قوانین کشور مقصد را به خوبی بداند. قرارداد ها را بررسی کند و به امور آشنایی داشته باشد.
وکیل ملکی در ترکیه می تواند سوابق حقوقی و ثبتی ملک انتخابی را مورد بررسی قرار دهد، اسناد و مدارک ثبتی ملک را اعتبار سنجی کند و از همه مهم تر در پروسه امضای مبایعه نامه ( قرارداد خرید ملک خارجی) به دقت عمل کند تا سرمایه شما از دست نرود. وکیل امور ملکی همچنین باید به اجرای تعهدات فروشنده ملک، از جمله تنظیم سند هم اشراف کامل داشته باشد. بدین ترتیب شما یک معامله پر سود را برای خود رقم می زنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خطرات خرید ملک در ترکیه چیست؟

حتی همین الان هم تعداد اتباع خارجی که به دلیل عدم حضور وکیل د رفرآیند خرید دچار مشکل شده اند کم نیست. اتباعی که در دام افراد شیاد افتاده اند.  قرارداد های مشکل دار را بدون توجه امضا کرده اند یا بندهایی را بدون توافق بر درستی آن نادیده گرفته اند. (این اتفاق بیشتر در پیش خرید ملک رخ می دهد). دعاوی مثل مطالبه وجه ، الزام به تحویل ملک ، الزام به تنظیم سند و تخلیه و رفع تصرفات عدوانی از قبیل دعاوی ملکی در ترکیه هستند که به کمک وکیل امور ملکی در ترکیه حل می شوند.

 

از جمله موارد اسخدام وکیل در ترکیه:

  • مهاجرت به ترکیه
  • اخذ شهروندی ترکیه
  • خرید ملک در ترکیه
  • ثبت شرکت در ترکیه
  • طرح و پیگیری انواع دعاوی حقوقی و کیفری
  • ازدواج در ترکیه

 

حق الوکاله وکیل در ترکیه

طبق ماده ۱۶۸ قانون وکیل می تواند با موافقت و تایید موکلش هر مدل قرارداد در مورد با حق الوکاله خود با موکل خود ببندد. اما در غیر این صورت طرفین مجبورند از تعرفه های مصوب کانون وکلای ترکیه استفاده نمایند.

نکته: در ماده ۱۷۱ قانون گفته شده اگر موکل  اقساط حق الوکاله را به وکیل خود پرداخت نکند، وکیل این اختیار را دارد که از وکالت موکلش استعفا دهد و موکل حق پس گرفتن آنچه تا آن زمان پرداخت کرده است را نخواهد داشت.

پس دقت کنید که اگر اقدام به استخدام وکیل کردید، نسبت به پرداخت حق الزحمه وکیلتان کوتاهی نکنید.

 

در هنگام انتخاب وکیل در ترکیه به چه مواردی دقت کنیم؟

  • سابقه کاری وکیل را در نظر بگیرید. هر چقدر سابقه کاری وکیل بیشتر باشد، بهتر است.
  • اگر امکان داشت، با موکلین سابق آن ها تماس بگیرید و جویای موفقیت ها و عملکردشان شوید.
  • دقت کنید و بی رودربایستی، از آن ها بخواهید مدارک و اسناد و مجوزهای لازم را نشانتان دهند. همچنین حتما نسبت به اصل بودن آن ها استعلام بگیرید.
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شرایط خرید ملک در آنتالیا

انتخاب وکیل امور ملک در ترکیه که بتواند تا انتهای مسیر شما را راهنمایی کند،  فرآیند خرید ملک در ترکیه را سرعت می بخشد. باید بدانید که تنها داشتن مترجم برای منعقد کردن قرار داد ملکی در ترکیه کافی نیست. شما با صرف هزینه هیا یک وکیل، خود را از دردسر های احتمالی در آینده نجات خواهید داد. چنانچه نظر یا سوالی در این باره دارید، آن را در بخش نظرات با استانبول همراه در میان بگذارید. فراموش نکنید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.