آیا اقامت از طریق تحصیل در ترکیه امکان پذیر است؟ چطور می توان با تحصیل در ترکیه، اقامت دائم گرفت؟ آیا اخذ شهروندی با تحصیل در ترکیه امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد مایل به ادامه تحصیلات خود در کشور ترکیه هستند. این همسایه ایران از محبوبیت خوبی در میان جوانان برخوردار است. شرایط زندگی خوب، وجود دانشگاه های معتبر و هزینه نسبتا پایین زندگی از دلایل علاقه داوطلبان به تحصیل در ترکیه است.

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.
برخی نیز برای دریافت اقامت ترکیه، مایل به تحصیل در ترکیه هستند. باید بدانید که:

نمی توان با تحصیل در ترکیه، اقامت دائم یا تابعیت ترکیه را دریافت کنید. هر چند سال هم که در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل باشید، از نظر قانون دولت این کشور، به عنوان سال های اقامتی آن ها به حساب نمی آید. در نتیجه اقامت از طریق تحصیل در ترکیه ممکن نیست.

البته راه هایی وجود دارد که شما بتوانید بعد از تحصیل اقامت ترکیه  را دریافت کنید. استانبول همراه در ادامه به بررسی مساله اقامت از طریق تحصیل در ترکیه می پردازد.

اگر تمایل دارید در مورد همه روش های اخذ اقامت ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله اقامت ترکیه را مطالعه کنید.

اقامت از طریق تحصیل در ترکیه به چه صورت هایی امکان پذیر است؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، نمی توان فقط با تحصیل در ترکیه اقامت گرفت. تحصیل تنها می تواند به اخذ ویزای تحصیلی ترکیه منجر شود. اما راه هایی هست که شما بتوانید اقامت موقت یا دائم ترکیه را دریافت کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  تحصیل در ترکیه

از طریق پیشنهاد شغلی

معمولا دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبر ترکیه به اتمام می رسانند، شانس بیشتری برای پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی خوب دارند. البته لازم به ذکر است که شما در زمان دانشجویی، اجازه بیش از ۳۰ ساعت کار در هفته را ندارید. ولی شما بعد از فارق التحصیلی می توانید با پیدا کردن شغل، اقامت کاری ترکیه را دریافت کنید.

 

از طریق ازدواج

ازدواج نیز از راه هایی است که می تواند منجر به اقامت دائم و در نهایت اخذ تابعیت ترکیه شود. البته باید در این زمینه با دقت عمل کنید. اگر دولت به این موضوع شک کند که مثلا این یک ازدواج سوری است، ممکن است شما را از خاک ترکیه اخراج کند.

 

از طریق اجاره ملک

اجاره ملک در ترکیه نیز از روش هایی است که می توان اقامت موقت ترکیه را دریافت کرد. شما با اجاره خانه یا آپارتمان می توانید اقامت ۱ الی ۳ ساله ترکیه را دریافت کنید. اگر نمی خواهید در خوابگاه های دانشجویی بمانید، اجاره ملک در ترکیه فکر خوبی است.

 

از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

این روش از بقیه روش ها کمی گرانتر است اما به همان نسبت سریعتر نیز هست. شما با سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار یا بیشتر می توانید اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را به دست آورید.

 

خوب پس متوجه شدید که اخذ اقامت از طریق تحصیل در ترکیه عملا امکان پذیر نیست. در یک مقاله مفصل نیز به مبحث تحصیل در ترکیه پرداخته ایم. در انتها به یاد داشته باشید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد. خوشحال می شویم نظرات خود را با استانبول همراه در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.