در ادامه مقاله های افتتاح حساب در ترکیه  در این مقاله به نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه می پردازیم. کشور ترکیه از دیرباز مانند پلی بین آسیا و اروپا عمل کرده است. به همین علت مسئله انتقال پول از ایران به ترکیه مورد توجه بوده است.

مردم به دلایل مختلفی باید از ایران به ترکیه پول منتقل کنند. این مسئله برای یک دانشجوی ایرانی مقیم ترکیه تقریبا حیاتی است. شاید هم یک کسب و کار بین المللی دارید که نیاز به تراکنش های بین المللی دارد. در هر صورت باید نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه را بدانید.

متاسفانه به دلیل تحریم های ایالات متحده، ساز و کار انتقال ارز بین المللی با مشکلات زیادی مواجه شده است. این تحریم ها باعث شده انتقال پول از ایران، حتی برای مبالغ زیر ۱۰۰ دلار به یک کابوس بی انتها بدل شود. در این مقاله، استانبول همراه به بررسی روش های انتقال پول از ایران به ترکیه می پردازد.

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.
انتقال پول از ایران به ترکیه با صرافی

سریعترین روش ممکن از طریق صرافی است. این روش همچنین قابل پیگیری بوده و امنیت بالایی دارد. البته این روش معایبی هم دارد. چرا که صرافی ها مبلغ زیادی به عنوان کارمزد از شما می گیرند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  افتتاح حساب در ترکیه در 2021 (بررسی تمام شرایط)

انتقال پول از ایران به ترکیه با حواله ارزی سوئیفت

حواله ارزی سوئیفت (SWIFTSociety for the Worldwide Interbank Financial Telecommunication) از رایج ترین و امن ترین روش های انتقال پول از هرکجای دنیا است. در اینجا ارز مورد نظر به حساب یک بانک منتقل می شود. مقصد این حواله ممکن است هر بانک معتبری در هر جای دنیا باشد. پروتکل سوئیفت در ۲۰۹ کشور جهان  و در ۹هزار بانک و موسسه مالی استفاده می شود. به علاوه این روش در میان تاجران بسیار محبوب است.

کد سوئیفت یک کد ۸ تا ۱۱ رقمی است. این کد نشان گر بانک مقصد، کشور مقصد، منطقه جغرافیایی و کد شعبه است. کارمزدِ حواله‌ای که از این طریق صادر می‌شود، با توجه به مبلغ ارسالی و کشور مقصد رقم می تواند متفاوت باشد. بخش عمده  کارمزد به بانک‌های واسطه تعلق داردبه همین جهت کارمزد سوئیفتاز ایران به ترکیه قیمت کمتری دارد. گرچه به دلیل تحریم ها امکان استفاده از سیستم سوئیفت برای ایرانیان میسر نیست. برای انتقال پول از روش سوئیفت باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

  • نام دارنده حساب (مقصد)
  • IBAN NUMBER
  • کد سوئیفت
  • نام دقیق بانک مقصد
  • کد شعبه (درصورتی‌که می‌خواهید پول از شعبه خاصی برداشت شود)

انتقال پول از ایران به حساب بانکی ترکیه ممکن است از چند ساعت کاری تا ۴ روز کاری به طول بینجامد.

نکته: بانک‌های کشور ترکیه در روزهای تعطیل رسمی و شنبه‌ها و یکشنبه‌ها تعطیل هستند.

انتقال پول از ایران به ترکیه با پی‌پال

پِی‌پَل یا پی‌پال ( PayPal ) از محبوب ترین راه های انتقال پول در دنیا است که ۲۳۲ میلیون حساب دارد.  بیش از ۸۷ میلیون حساب آن اکنون فعال هستند. برای استفاده از پی پال باید در وبسایت رسمی آن ثبت نام کنید. زراعت بانک ترکیه از این امکان پشتیبانی می کند. البته به دلیل تحریم ها امکان استفاده از پی پال برای ایرانیان وجود ندارد. شما با افتتاح حساب در ترکیه و یا استفاده از شرکت هایی که خدمات ارزی ارائه می دهند، می توانید حساب پی پال تهیه کنید. البته باید دقت کنید که با آی پی ثابتی بغیر از آی پی ایران از آن استفاده کنید. چرا که اگر متوجه شوند که دارنده حساب ایرانی است، حساب را مسدود می کنند. دو نوع حساب عادی و بیزنسی برای پی پال وجود دارد. با حساب عادی تا ۸۰۰ دلار در هفته می توانید جا به جایی ارزی داشته باشید. بیش از مبلغ برای پی پال حساسیت برانگیز است و باید مدارکی برای نوع بیزنس خود ارائه کنید یا یک حساب بیزنسی ایجاد کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  همه چیز درباره زراعت بانک ترکیه

انتقال پول از ایران به ترکیه با مانی‌گرام

مانی‌گرام MoneyGram دارای شعب بسیاری در تمام نقاط جهان می باشد. مانی‌گرام در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت دارد و ۳۴۷۰۰۰ نمایندگی را در سراسر جهان گسترده است.

جهت استفاده از این سیستم الکترونیکی انتقال پول ، متقاضی باید با مدارک شناسایی و وجه پرداختی به یکی از نمایندگی‌های این شرکت برود. در این صورت، مانند بانک‌های بومی باید برای انتقال وجه فرمی پر کرد؛ در این فرم، نام و نام خانوادگی فرد فرستنده و نام، نام خانوادگی و نام شهر فرد گیرنده باید به‌درستی درج شود. این فرم به همراه وجه موردنظر به کارگزار سپرده می‌شود. پس از انجام انتقال توسط کارگزار، کدی هشت رقمی به فرستنده داده می‌شود که باید به دست فرد گیرنده در خارج از کشور برسد.

 

انتقال وجه از ایران به ترکیه با ویزا کارت و مستر کارت

از جمله روش های سریع که متاسفانه برای ایرانیان تحریم است. مثل درگاه پی پال، برای داشتن ویزا کارت و مستر کارت هم باید به یکی از شرکت های ارائه دهنده داخلی مراجعه کنید یا نسبیت به افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام کنید. جزئییات بیشتر را می توانید در مقاله صدور ویزا کارت و مستر کارت مطالعه کنید.

در این مقاله سعی کردیم روش های انتقال پول از ایران به ترکیه را بررسی کنیم. این که از کدام راه استفاده کنید، بر عهده خودتان است. شما باید شرایط را در نظر بگیرید و بهتریم را برای شخص خودتان برگزینید.  مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.