کد HES چیست و چه کاربردی دارد؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. تا قبل از شیوع و همه گیری ویروس کووید_۱۹ خبری از این کد نبود. اما کرونا چهره گردشگری را برای همیشه تغییر داد. از اول ژوئن که تمامی محدودیت های سفری در ترکیه برداشته شد، آن دسته از کسانی که می خواهند به ترکیه سفر کنند، باید با کد HES اقدام به تهیه بلیط بکنند. در ادامه استانبول همراه اطلاعاتی که لازم است در خصوص این کد داشته باشید را برایتان فراهم کرده است.

 

کد HES چیست؟

در واقع این نام از اسم اپلیکیشن Hayat Eve Sığar اگرفته شده است. و شباهت هایی با روش رمز پویا دارد. در این برنامه کد امنیتی یکبار مصرفی برایتان ارسال می شود. به این ترتیب مبدا و مقصد افراد معلوم می شود. این گونه اگز افرادی بیمار تشخیص داده شوند، مسیرهای آنان مشخص است و افراد مشکوک به ابتلا زیر نظر قرار می گیرند.

چگونه کد HES را بگیریم؟

پس از شرح دلیل سفرتان، می توانید کد HES را  برای مسافرت با هواپیما ، قطار و اتوبوس تهیه کنی. کد نام برده را میتوان در بخش “عملیات کد HES” از طریق برنامه Hayat Eve Sığar دریافت کرد.  همچنین می توانید این کد را به روش پیام کوتاه هم دریافت کنید.

روش کار به این صورت است که  HES را با فاصله به همراه شماره هویت ملی (کیملیک) و ۴رقم آخر شماره سریال کیملیک و تاریخی که می خواهید از کد استفاده کنید را به صورت پیامک به ۲۰۲۳ ارسال کنید.

 

این برنامه هزینه ای برای دانلود ندارد. با نصیب این بیماری از مصون ماندن خودتان و عزیزانتان در حین سفر مطمئن خواهید شد. همچنین می توانید متوجه بشید که افراد آلوده به ویروس در کجا تردد داشته اند. به این ترتیب می توانید از آن مکان ها فاصله بگیرید.

امیدواریم که به سوالات شما در زمینه کد اچ ای اس پاسخ داده باشم. به خاطر داشته باشید که مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.