خرید ملک در ترکیه این روزها در میان ایرانیان بسیار پرطرفدار شده است. حتی شیوع ویروس کرونا هم از اشتیاق ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه را کم نکرده است. این امر حتی در بعضی موارد باعث افزایش آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان شده است! در این مقاله، استانبول همراه دلایل این امر را بازگو می کند. فراموش نکنید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

بنا به آمار های اعلام شده در ترکیه، علیرغم شیوع کرونا در این کشور، اتباع ایرانی در سه ماه نخست سال جاری میلادی در بین اتباع خارجی بیشترین تعداد ملک در این کشور را خریداری کرده اند. دلایل زیادی برای این حجم از خرید ملک توسط ایرانیان وجود دارد. از جمله این که می توان با خرید ملک در ترکیه، اقامت این کشور را دریافت کرد. بر طبق قوانین جدید، شما با خرید املاکی با ارزش ۲۵۰ هزار دلار می توانید صاحب اقامت دائم ترکیه شوید. اخذ پاسپورت ترکیه هم از این راه امکان پذیر شده است. با خرید ملکی به ارزش ۶۰ هزار دلار ه اقامت ۳ ساله توریستی ترکیه را دریافت خواهید کرد. گرچه اجازه کار در کشور ترکیه را نخواهید داشت.

 

چیزی که برای بسیاری از خریداران ایرانی جذابیت دارد این است که با خرید ملکی کمتر از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، بعد از ۵ سال می توانید اقامت دائم ترکیه را اخذ کنید. اما متاسفانه این روش باعث اخذ پاسپورت ترکیه نخواهد شد.

دلایل افزایش آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان

محبوب ترین شهرها برای خرید ملک به انتخاب ایرانیان

خوب مسلما استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه توسط ایرانیان است. وجود بازارهای های کار، فرصت های شغلیریا، رونق گردشگری و تفریحات بسیار زیاد استانبول، از جمله دلایل محبوبیت آن است. پس از استانبول نیز شهرهای آنتالیا  و آنکارا (پایتخت ترکیه) محبوب ترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان بوده اند. آنتالیا در زمستان و پاییز آب و هوای معتدل و در تابسالت دمای نسبتا بالایی دارد. همچنین دهکده آلانیا و تفریحات آبی آن هم از جمله دلایل محبوبیت این شهر است. از طرفی آنکارا نیز به دلیل موقعیت سیاسی، رونق ساخت و ساز و قیمت مناسب ملک از جمله شهرهای مناسب برای خرید ملک به شمار می رود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران در 2021

 

چرا ایرانیان در ترکیه اقدام به خرید ملک می کنند؟

بخش عمده این کار برای دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه است. شما با دریافت پاسپورت کشور ترکیه می توانید بدون احتیاج به ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور جهان سفر کنید. شما با افتتاح حساب در ترکیه نیز می توانید از کلیه خدمات بین المللی بانکی استفاده کنید. بدون آنکه نگران تحریم ها باشید. نزدیکی فرهنگ ترکیه به فرهنگ ایران هم از دلایل عمده بالا رفتن آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان است.

به علاوه خرید ملک در ترکیه به نوعی یک سرمایه گذاری سودآور نیز هست. شما با پیش خرید ملک، می توانید پس از تکمیل آن را به چند برابر قیمت خریداری کنید.

امیدواریم دلایل افزایش آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان را برایتان شرح داده باشیم. اگر سوالی در این زمینه دارید، حتما آن را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.