آشنایی با محله اسن یورت استانبول + قیمت ملک در سال 2024

محله اسن یورت استانبول

محله اسن یورت استانبول، یکی از معدود محله های استانبول است که برای زندگی ایرانیان، از هر نظر ایده‌آل است؛ این محله مدرن و تازه‌ساز، پر است از برج‌ها و آپارتمان‌های مسکونی شیک و لاکچری و البته با قیمتی بسیار مناسب و همین موضوع، خودش نقطه قوتی است برای اینکه هر ساله، ایرانیان بیشتری به زندگی در این محله، روی بیاورند.

در این مقاله از استانبول همراه، ما به عنوان مشاورین خرید ملک در ترکیه، همراه شما هستیم تا محله‌ای دیگر از محله‌های استانبول بزرگ را به شما معرفی کنیم و امروز، قرعه به نام منطقه یا همان محله اسن یورت استانبول افتاده است. همانطور که اعتقاد و شعار ماست، شناخت محله‌های این شهر و آگاهی از امکانات آن‌ها، برای زندگی و اخذ اقامت شرطی اساسی است. پس با ما همراه باشید تا با این محله، بیشتر آشنا شویم.

مشاوره درباره محله اسن یورت استانبول

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، خرید خودرو در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  موقعیت جغرافیایی محله اسن یورت استانبول

  منطقه اسن یورت استانبول، در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد؛ اسن یورت، از سمت جنوب با محله بیلیک دوزو استانبول، و از سمت شمال، با محله آرناووت کوی استانبول همسایه است. همچنین از سمت شرق با محله آوجیلار استانبول و محله باشاک شهیر، و از سمت غرب با منطقه بویوک چکمجه مجاورت دارد.

  به علاوه، دریاپه کوچوک چکمجه نیز در شرق همین منطقه قرار گرفته است. مساحت این منطقه حدود 2770 هکتار است و جمعیت آن نیز در آخرین سرشماری، حدود 900 هزار نفر بوده است. فاصله منطقه اسن یورت استانبول از فرودگاه آتاتورک، حدود 26 کیلومتر، و از مرکز  استانبول، حدود 30 کیلومتر است.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  خدمات سفارت ایران در ترکیه

  موقعیت جغرافیایی محله اسن یورت استانبول

  منطقه اسن یورت استانبول، یکی از ایلچه‌ها یا شهرستان‌های استان استانبول به حساب می‌آید و خود دارای 43 محله است که به شرح زیر هستند:

  آکچابورگازآک اولرآق شمس‌الدین
  آردیچلیعاشق ویسلآتاتورک
  باغلار چشمهبالیک یولوبارباروس خیرالدین پاشا
  باتال غازیجمهوریتچنار
  اسن کنتفاتحگوک اولر
  گوزل یورتحریتانجیر تپه
  این‌اونواستقلالکوزا
  محمد آکیف ارسویمهتر چشمهمولانا
  نامیک کمالنجیب فاضلاورخان غازی
  عثمان غازیاورنکپینار
  پیری رئیسسعادت درهصلاح الدین ایوبی
  سلطانیهسلیمانیهشهیدلر
  طلعت پاشاتورگوت اوزلاوچ اولر
  ینی کنتیشیل کنتیونس اِمره
  ظفرهارب--

  پیشینه محله اسن یورت استانبول

  قدمت منطقه اسن یورت استانبول، به اوایل قرن 19 میلادی باز می‌گردد. این محله در اصل جزو زمین‌های کشاورزی فردی به اسم «اکرم عمر پاشا» بوده است و رفته رفته به منطقه‌ای برای مهاجران تبدیل شد. نام این منطقه در ابتدا «اشکینوز» بوده است و بعدها در سال 1967، نامش به اسن یورت، تغییر پیدا کرد.

  این منطقه از همان ابتدا، منطقه‌ای مهاجرپذیر به حساب می‌آمده و ترک‌های بسیاری برای ساخت زندگی بهتر، از سرتاسر ترکیه و استانبول، به این منطقه می‌آمدند و بر روی زمین‌ها کار می‌کردند. ما بین سال‌های 1920 تا 1938، گروه‌هایی از مهاجران رومانیایی و بلغار به این منطقه آمدند و شکل‌گیری مناطق شهری محله اسن یورت استانبول نیز از همان دوران، به تدریج آغاز شد.

  ویژگی‌های محله اسن یورت استانبول

  هرچند که شهر استانبول، بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه به حساب می‌آید و شهری مهاجرپذیر نیز هست، اما خب ممکن است برخی از مناطق آن از این نظر، ضعف داشته باشند. منطقه اسن یورت استانبول اما، یکی از مهاجرپذیرترین مناطق در سرتاسر این شهر بزرگ است و در این زمینه، همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، پیشینه تاریخی دارد.

  هرچند که محله اسن یورت استانبول از گذشته مهاجرپذیر بوده است، اما در این چند سال اخیر، به خصوص از سال 2020 به این طرف، شمار مهاجران در این منطقه، چند برابر شده و آمار نشان می‌دهد که سالانه 50.000 نفر مهاجر، به این منطقه آمده‌اند. همین موضوع، باعث به وجود آمدن فرصت‌های فراوان برای کار و زندگی و تحصیل شده و ایرانیان نیز بسیار به آن، جذب شده‌اند.

  قیمت مناسب و اقتصادی برای خرید یا اجاره ملک، وجود فرصت‌های شغلی بسیار، بافت نوساز و جمعیت جوان و وجود دانشگاه‌های برتر ترکیه در این منطقه، همگی از جمله ویژگی‌ها و نقاط قوت محله اسن یورت استانبول هستند.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  استخدام و کاریابی در ترکیه

  امکانات رفاهی محله اسن یورت استانبول

  برای زندگی در ترکیه، بسیار اهمیت دارد که قبل از هر چیز، ابتدا به سراغ امکانات رفاهی هر منطقه بروید و ویژگی‌های منطقه مورد نظر را از این لحاظ، بررسی کنید. خوشبختانه این محله، از نظر امکانات رفاهی، سرآمد بسیاری از محله‌ها در استانبول است و خیالتان باید از این بابت، راحت باشد.

  محل های دیدنی محله اسن یورت استانبول

  امکانات رفاهی منطقه اسن یورت استانبول، به شرح زیر هستند:

  • سیستم حمل و نقل شهری

  مهم‌ترین نکته در امکانات رفاهی هر منطقه که قبل از هر چیز باید به آن توجه کنید، مسیر دسترسی به آن منطقه و سیستم حمل و نقل شهری در داخل آن است. از این حیث، باید گفت که بزرگراه TEM در شمال محله اسن یورت استانبول و وجود جاده فیروز کوی و E5 در جنوب آن، دسترسی به این منطقه را بسیار آسان کرده است. به علاوه، وجود 4 خط اتوبوسرانی و 4 خط متروبوس در این منطقه، به ارزش ملک در اسن یورت، افزوده است.

  • مراکز خرید

  از جمله تفریح‌های محبوب، بدون شک بازدید از مراکز خرید ترکیه است و منطقه اسن یورت استانبول، باز هم این لحاظ، بسیار غنی است. تعدادی از برترین مراکز خرید در استانبول، از جمله مرکز خرید اسکول، توریوم، سیتی سنتر و آکباتی AVM در این محله قرار دارند و نه تنها جایی برای سرگرمی به حساب می‌آیند، بلکه برای کسب و کار نیز بسیار مناسب هستند.

  • مراکز درمانی

  بدون شک برای اقامت ترکیه، توجه به مراکز درمان منطقه مورد نظر از اوجب واجبات است. از این منظر هم باید بگوییم که منطقه اسن یورت استانبول، در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد؛ وجود 1 بیمارستان دولتی، 4 بیمارستان خصوصی، 2 مرکز دیالیز، 190 داروخانه، 157 کیلینیک پزشک خانواده، 26 پلی کیلینیک دهان و دندان و… نیاز شما را به خدمات پزشکی، به بهترین شکل ممکن رفع خواهد کرد.

  • مراکز آموزشی

  وجود مراکز آموزشی متعدد و قرارگیری برترین دانشگاه‌های ترکیه در محله اسن یورت استانبول، و البته در کنار آن، قیمت مناسب ملک، باعث شده که این محله، برای زندگی دانشجویان بسیار ایده‌آل باشد. دانشگاه اسن یورت استانبول، دانشگاه بی کنت، دانشگاه گلیشیم، و دانشگاه فاتح از جمله برترین مراکز آموزشی قرار گرفته در این منطقه هستند.

  خرید و اجاره ملک در محله اسن یورت استانبول

  به عنوان یک سایت خرید خانه در استانبول، بدون شک پرداختن به موضوع قیمت ملک، از اهمیت ویژه‌ای برخوردا است. خوشبختانه باید به عرضتان برسانیم که قیمت ملک در منطقه اسن یورت، به نسبت بسیاری از محله‌های دیگر در سطح این شهر، ارزان‌تر است. هرچند که قیمت خانه های ویلایی در اسن یورت استانبول می‌تواند اندکی گران باشد، اما به طور کلی، قیمت آپارتمان در اسن یورت استانبول، بسیار اقتصادی است.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  آشنایی با محله نیشانتاشی؛ قلب مد در استانبول

  شما با خرید آپارتمان در اسن یورت استانبول، می‌توانید صاحب پاسپورت ترکیه  در کمترین زمان ممکن شوید و برای همیشه، در این کشور زندگی تازه‌ای را آغاز کنید.

  قیمت آپارتمان در اسن یورت استانبول برای خرید در سال 2024، به شرح زیر است:

  نام محله قیمت

  (به ازای هر متر مربع)
  قیمت کل

  (خانه صد متری)
  کوزا7400 لیر815.000 لیر
  ظفر6800 لیر720.000 لیر
  عاشق ویسل6000 لیر750.000 لیر
  اسن کنت5700 لیر830.000 لیر
  آک اولر5400 لیر570.000 لیر
  مولانا5200 لیر715.000 لیر
  اورخان غازی4700 لیر480.000 لیر
  عثمان غازی3100 لیر340.000 لیر
  صلاح الدین ایوبی2900 لیر315.000 لیر
  میانگین قیمت

  (در کل منطقه)
  6300 لیر690.000 لیر

  قیمت اجاره آپارتمان در اسن یورت استانبول نیز به شرح زیر است:

  نام محله اجاره ماهانه

  (خانه صد متری)
  کوزا3400 لیر
  ظفر3100 لیر
  عاشق ویسل2900 لیر
  اسن کنت3800 لیر
  آک اولر2700 لیر
  مولانا3500 لیر
  اورخان غازی3700 لیر
  عثمان غازی2000 لیر
  صلاح الدین ایوبی1900 لیر
  میانگین قیمت

  (در کل منطقه)
  3800 لیر

  مشاهده پروژه آماده فروش در منطقه اسن یورت

  سوالات متداول

  محله اسن یورت در کدام قسمت از استانبول قرار دارد؟

  این محله در بخش اروپایی این شهر واقع شده در با محله‌های آوجیلار، آناووت کوی و بیلیک دوزو، همسایه است.

  ویژگی‌های محله اسن یورت استانبول چیست؟

  این محله بسیار مهاجرپذیر است، جمعیت جوانی دارد و از نظر اقتصادی بسیار پویاست، به علاوه قیمت ملک در آن نیز بسیار ارزان است.

  میانگین قیمت ملک در اسن یورت استانبول چقدر است؟

  میانگین قیمت خانه به ازای هر متر مربع حدود 6300 لیر و میانگین قیمت اجاره، حدود 3800 لیر است.

  5/5 - (2 امتیاز)

  Recent search terms:

  • https://istanbulhamrah com/محله-اسن-یورت-استانبول/

  ‫6 نظر ارسال شده در “آشنایی با محله اسن یورت استانبول + قیمت ملک در سال 2024

  1. سوگند ایمانی :

   سلام به شما، مقاله خیلی کامل بود و به خصوص قسمت قیمت‌ها. با خرید خونه توی این منطقه میشه پاسپورت ترکیه رو هم به دست آورد؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    سلام به شما، برای اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک، نیاز دارید که ملکی را حداقل به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید. با توجه به اینکه قیمت ملک در این محله ارزان است، احتمالا برای نیل به این هدف باید سرمایه خود را افزایش دهید.

  2. محبوبه ث :

   این محله همه جور آدم توش پیدا میشه… شده مثل تهران، که دیگه اصلا تهرانی توش نیست. به نظرم جاهای بهتری هم برای زندگی هست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *