افتتاح حساب در ترکیه در 2024 (بررسی تمام شرایط)

افتتاح حساب در ترکیه

راهنمای مطالعه

افتتاح حساب در ترکیه، امروزه به دلیل وجود تحریم های متعدد جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. چرا که بسیاری از ایرانیان از دریافت خدمات بین المللی بانکی محروم هستند. و باز کردن حساب در ترکیه می تواند بسیار کمک کننده باشد. به همین علت لزوم باز کردن حساب بانکی در کشور ترکیه افزایش یافته است. شاید بپرسید چه نوع حساب ارزی در ترکیه می توانید افتتاح کنید؟

چه مقیم ترکیه باشدی چه غیرمقیم، می توانید از خدمات افتتاح حساب بانکی در ترکیه بهره ببرید. افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت هم امکان پذیر است و می توانید اقدام به افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه کنید. حتی امکان دریافت سند بانکی در ترکیه هم وجود دارد.

استانبول همراه در این مقاله تمامی سوالات شما پیرامون افتتاح حساب بین المللی در ترکیه را پوشش خواهد داد. و متوجه می شوید که باز کردن حساب در ترکیه از چیزی که فکر می کنید آسانتر است.

مشاوره برای افتتاح حساب در ترکیه

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، خرید خودرو در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  افتتاح حساب در ترکیه برای افراد غیر مقیم(افتتاح حساب در ترکیه با پاسپورت یک روزه)

  اگر فرصت کافی برای مطالعه ندارید ویدئوی کوتاه زیر را مشاهده کنید.

   

  فایل صوتی زیر مربوط به ویدئوی بالاست و محتوای یکسانی دارد. در صورت تمایل می توانید گوش کنید و یا دانلود کنید و به اشتراک بگذارید.

   

   

  افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم امکان پذیر است. اما برای افتتاح حساب باید یکبار به ترکیه سفر کنید. باز کردن حساب در ترکیه را نمی توان به عهده وکیل گذاشت یا با وکالت آن را انجام داد.

  افتتاح حساب بانکی برای افرادغیرمقیم

  از آن‌جایی که می‌توانید از طریق اینترنت به خدمات بانکی دسترسی داشته باشید، هیچ اجباری برای مقیم بودن در خاک ترکیه به منظور افتتاح حساب وجود ندارد.

  فقط از آن‌جایی که برخی بانک‌ها به شماره تلفن ترکیه نیاز دارند، لازم است که یک خط با شماره تلفن ترکیه داشته باشید.

  توجه کنید که ما در  « شرکت رسمی استانبول همراه » تمام این مراحل را برای شما انجام می دهیم و شما فقط کافی است به صورت حضوری به استانبول مراجعه کنید.

  مراحل افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت

  شرایط و مراحل زیر در واقع شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه است چرا که تنها بانکی که افراد غیر مقیم می توانند حساب باز کنند همین بانک است.

  • مشخص کردن آدرس محل سکونت (اگر آدرسی ندارید می توانید آدرس یکی از دوستانتان را بدهید و یا از شرکت ها و موسسات مهاجرتی معتبر مثل استانبول همراه کمک بگیرید.)
  • مراجعه  به اداره مالیات که به ترکی ورگی دایرسی خوانده می شود و آدرس سکونت معتبر را به آنها تحویل دهید. پس از آن به شما یک کد مالیاتی را ارائه می کنند. تمام این مراحل  را می توانید به استانبول همراه بسپارید. ما  کد مالیاتی را برایتان در کمترین زمان تهیه می کنیم.
  • داشتن اصل و کپی گذرنامه
  • تایید مهر آخرین ورود شما به ترکیه در پاسپورتتان
  • مراجعه حضوری به زراعت بانک ترکیه(این کار از طریق وکیل امکان پذیر نیست و مراجعه حضوری اجباری می باشد.)
  • گرفتن سیم کارت جهت استفاده از خدمات بانکی زراعت بانک(سیم کارت را هم استانبول همراه برای شما تهیه می کند.)

  افتتاح حساب بانکی با اقامت ترکیه

  اگر فرصت کافی برای مطالعه ندارید می توانید ویدئوی کوتاه زیر را مشاهده کنید.

   

   

  فایل صوتی زیر مربوط به ویدئوی بالاست و محتوای یکسانی دارد. در صورت تمایل می توانید گوش کنید و یا دانلود کنید و به اشتراک بگذارید.

   

   

  بانک های «زراعت» ، «ایش»  از جمله بانک هایی هستند که به ایرانیان خدمات بانکی ارائه می کنند.

  مدارک مورد نیاز برای باز کردن حساب در ترکیه شامل:

  • اصل پاسپورت
  • کارت اقامت در ترکیه (کیملیک کارت)
  • کد مالیاتی
  • سیمکارت ترکیه

  بعد از باز کردن حساب بانکی در ترکیه ، همان لحظه برای شما کارت بانکی بین المللی صادر می شود و به شما تحویل داده می شود. کل این فرآیند فقط یکروز طول می کشد.

  حساب های افتتاح شده می تواند دلاری، یورو، پوند و لیری باشد. هرکدام از این حساب ها مستقل هستند و شماره حساب جداگانه برای آن‌ها صادر خواهد شد.

  درنظر داشته باشید فقط تعداد کمی از شعبات نسبت به افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم و بدون موجودی اولیه اقدام می کنند. اکثر این شعبه ها نیز  بر اساس روابط و اعتبارات افراد حاضر به افتتاح حساب برای مشتری های معرفی شده با پاسپورت هستند. افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه در این زمینه توصیه می شود.

  توجه:امور بانکی امور حساسی است که به دقت باید انجام شود. پیشنهاد می کنیم حتما از یک مترجم مجرب در این زمینه استفاده کنید.

   اگر شماره مالیاتی ندارید، می توانید با مراجعه به اداره کل مالیات، درحدود ده دقیقه، شماره مالیاتی خود را دریافت کنید.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت شماره مالیاتی

  • اصل پاسپورت
  • کپی از صفحه عکس‌دار پاسپورت
  • کپی از صفحه‌ای که آخرین مهر ورودتان به ترکیه در آن وجود دارد، است.

  با در دست داشتن تمام مدارک نامبرده شما می‌توانید حساب بانکی بر مبنای دلار، یورو و لیر ترکیه را در مالکیت خود داشته باشد. به عبارتی افتتاح حساب های دلار و یورویی در ترکیه امکان پذیر است.

  گرفتن ویزا کارت در ترکیه به این صورت است که، یک هفته پس از افتتاح حساب در ترکیه ، برای شما کارت بانکی صادر می‌شود که «ویزا کارت» یا «مسترکارت» خواهد بود.

  هر دو بانک «زراعت بانک» و «ایش بانک» در شهرهای استانبول، آنتالیا و ازمیر شعبه دارند. برای افتتاح حساب می‌توانید به شعب هر کدام از این بانک‌ها مراجعه کنید. فرآیند افتتاح حساب نیز در این شهرها باهم تفاوتی ندارند. افتتاح حساب زراعت بانک ترکیه در این میان از مزایای بیشتری برخوردار است.

   

  چه مقدار پول باید در حسابتان در ترکیه بماند؟

  بسته به بانک شما این مبلغ متغیر است اما معمولا 180 هزار لیر یا 6 هزار دلار باید برای افتتاح حساب همراه داشته باشید. این هزینه تحت عنوان  دپوزیت می بایستی حداقل ۳۰ روز کاری در حساب شما باقی بماند.

  سقف برداشت و واریز حساب بانکی در ترکیه

  سقف واریز و برداشت وجه در حساب های بانکی ترکیه بستگی به میزان کارکرد شما با حساب دارد. به طول کلی شما می توانید تا 6500 لیر از دستگاه های ATM  بصورت نقد پول برداشت کنید. (با ویزا کارت)

  سقف انتقال کارت به کارت نیز بین 50.000 تا 100 هزار لیر است. شما با مراجعه به شعب بانک خود می توانید بصورت نامحدود اقدام به انتقال وجه و برداشت وجه به صورت نقدی کنید.

  بهترین شهر برای افتتاح حساب در ترکیه

  با توجه به این که بانک ها و شعبه های خاصی اقدام به افتتاح حساب برای ایرانیان در ترکیه می کنند، استانبول بهترین شهر برای افتتاح حساب در ترکیه است.

  معرفی بانک های مجاز برای افتتاح حساب در ترکیه

  باید بدانید که بانک مرکزی ترکیه به تعداد معدودی از بانک های ترکیه اجازه داده تا خدمات بانکی به  ایرانیان، افراد غیرمقیم و خارجی ارائه کنند. اسامی بانک هایی که در این لیست هستند به شرح زیر است.

  1. زراعت بانک
  2. ایش بانک

  حتی این بانک ها هم سختگیری هایی برای ایرانیانی که مایل به افتتاح حساب هستند، دارند. اما با همه این اوصاف، افتتاح حساب امکان پذیر است. از همه بهتر هم بانک دولتی زراعت است. یعنی افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه از بقیه گزینه ها بهتر است.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  معرفی ایش بانک ترکیه

  در ادامه به توضیح شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه می پردازیم. ممکن است.

  زراعت بانک ترکیه از جمله بانک هایی است که به ایرانیان خدمات بانکی می دهد. زراعت بانک بیشتر از 1000 شعبه در سراسر ترکیه دارد. دفتر اصلی بانک زراعت در شهر استانبول و در محله بشیکتاش قرار دارد.

   

  زراعت بانک ترکیه

   

  بانک های کمی هستند که به ایرانیان خدمات بانکی ارائه می کنند. اما خوب اگر مقیم ترکیه هم نباشید، می توانید در این کشور حساب باز کنید.

  بانک زراعت از جمله بانک هایی است که به ایرانیان، خدمات بانکی ارائه می کنند. افتتاح حساب زراعت بانک ترکیه تقریبا برای تمام ایرانیان ممکن است. شرایط سود بانک های ترکیه هم انتهای مقاله توضیح داده شده است. بانک زراعت بهترین بانک برای باز کردن حساب برای یرانیان است.

  افتتاح حساب زراعت بانک ترکیه

  نکته: بسیاری از افراد در تماس های تلفنی از ما آدرس دفتر زراعت بانک ترکیه در تهران را می خواهند. حال آنکه زراعت بانک در ایران هیچ شعبه ای ندارد!

  2- باز کردن حساب در  ایش بانک ترکیه

  افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه هم برای ایرانیان ممکن است. ایش بانک ترکیه که بزرگترین بانک خصوصی کشور ترکیه می باشد تحت شرایطی نسبت به باز کردن حساب برای ایرانی ها اقدام می کند. البته این بانک به افرادی که در ترکیه اقامت ندارند، خدماتی ارائه نمی کند.

  افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

  برای افتتاح حساب در این بانک برای خارجی ها  باید حتما کارت اقامت،اصل پاسپورت و شماره مالیاتی داشته باشند.

  افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه برای افراد مقیم گزینه خوبی است.

   

  افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

   

  مزایای حساب بانکی در ایش بانک

  شما می توانید  مانند ایران حساب مشترک در بانک های ترکیه افتتاح نمایید. حساب های افتتاح شده در ترکیه سوییفت و ای بان دارند. این یعنی می توانید پس از باز کردن حساب سوییفت و ای بان حساب خود در ترکیه را دریافت کنید.

  نکته: ایش بانک ترکیه در تهران هیچ شعبه ای ندارد!

  مزیت های افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

  افتتاح حساب بین المللی در ترکیه، باعث برخورداری شما از مزیت های زیر می شود:

   • افتتاح حساب سپرده بین‌المللی و دریافت سود با ارز خارجی
   • شانس اخذ کردیت‌کارت معتبر بین‌المللی (قابل استفاده در سراسر دنیا)
   • امکان مدیریت حساب اینترنتی (نیازی نیست در ترکیه حضور داشته باشید)
   • امکان انتقال وجه بین‌المللی از طریق صرافی و سیستم سوئیفت (یعنی تبادلات بین‌‌ بانکی)
   • امکان دریافت وجه به صورت مستقیم و به نام صاحب حساب از سایر بانک‌های بین‌المللی
   • امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید اینترنتی از وب‌سایت‌های خارجی
   • امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید حضوری در سراسر دنیا از طریق دستگاه‌های Pos
   • امکان دریافت ارز نقدی از دستگاه‌های ATM در سراسر دنیا

  توجه:  افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت هم باعث می شود از این مزایا بهره مند شوید.

  اگر تمایل دارید در مورد همه روش های اخذ اقامت ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله اقامت ترکیه را مطالعه کنید.

  چه نوع حساب ارزی در ترکیه می توانید افتتاح کنید؟

  جهت افتتاح حساب ارزی در ترکیه پس از انجام مراحل قانونی، می توانید حساب خود را با ارز های  دلار، لیر و یورو افتتاح کنید. در همان روز می توانید کارت اعتباری خود را تحویل بگیرید. البته برای حک کردن اسمتان بر روی کارت حدود 6 روز زمان لازم است.

  شما همچنین می توانید با افتتاح حساب ارزی ویزا کارت و مستر کارت خود را هم دریافت کنید. این کارت های کارآمد خرید و فروش آنلاین از سایت های خارجی را برایتان آسان می کنند. همچنین انجام کارهایی مانند رزور هتل در خارج از کشور و استفاده از ATM در سراسر دنیا با این کارت ها امکان پذیر است.

  افتتاح حساب ارزی در ترکیه

  شما می توانید تا سقف 5٪  از روی حساب هایی که با ارز لیر باز شده باشند، سود ماهیانه (مدت  ۳۵ روز) دریافت کنید. اما چنانچه افتتاح حساب شما با یورو و یا دلار انجام شده باشد، میزان سود آن تا 25 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین هزینه بسیار کمی برای نگهداری پول به صورت ماهیانه توط بانک از شما کسر خواهد شد.

  این در صورتی است که حساب شما فعال نیاشد(به اصطلاح با آن کار نکنید) اگر حساب خود را فعال و پویا نگه دارید (مثلا قبض هایتان پرداخت کنید) هیچ هزینه ای از حسابتان کسر نمی شود. چون شما به نوعی با صرف کارمزد تراکنش آن را پرداخت می کنید.

  افتتاح حساب بانکی از طریق ثبت شرکت در ترکیه

  یک دیگر از راه های افتتاح حساب در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه است. حساب هایی که از طریق ثبت شرکت افتتاح کرده اید، تمام ویژگی های یک حساب تجاری و یا همان شرکتی را دارا هستند. مثل قابلیت تعریف چند امضا بودن حساب، تعیین سقف های برداشت افراد و … .

  اگر تمایل دارید در مورد ثبت شرکت در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  مراحل افتتاح حساب  در ترکیه برای شرکت ها و اشخاص حقوقی

  افتتاح حساب حقوقی کمی تفاوت دارد. مراحل افتتاح حساب در کشور ترکیه برای شرکت ها به شرح زیر است.

  در این نوع افتتاح حساب، تنها مدیر مسئول شرکت که صلاحیت امضاء  را دارا است، اجازه افتتاح حساب را دارد.

  مراحل افتتاح حساب در ترکیه برای شرکت ها

  • نیازی به حضور تمام اعضای شرکت نیست ومدیر مسئول شرکت که صلاحیت امضاء  را دارا است باید حضور داشته باشد.
  • قدم اول این است که ترجمه مدارک و اسناد شرکت را برای اخذ کد مالیاتی، به اداره مالیات ترکیه ببرید. این کد مالیاتی تقریبا بدون کاغذبازی به شما تعلق می گیرد.  نیازی هم به دفتر کار، نمایندگی و فعالیت تجاری در ترکیه نخواهید داشت. فقط آدرسی برای ارسال ابلاغیه‌ها، کافی است. با اخذ کد مالیاتی باید به بانک مراجعه کنید.
  • سپس با مدارک ترجمه شده شرکت به بانک مراجعه می نمایید.( ترجمه ی مدارک باید به تایید سرکنسولگری ترکیه رسیده باشد) که شامل موارد زیر است:
    1. اساسنامه شرکت
    2. مدارک مربوط به عضویت در اتاق بازرگانی
    3. اسناد تاسیس
    4. مدارک فعالیت

  اگر در ترکیه به عنوان یک اتباع خارجی اقدام به ثبت شرکت کرده اید برای افتتاح حساب هیچ محدودیتی در بانک های ترکیه برای شما وجود ندارد. و در هر بانکی می توانید حساب باز کنید.

  افتتاح حساب به عنوان اتباع خارجی

  دریافت سود بانکی در ترکیه از طریق سپرده گذاری در بانک های ترکیه

  جالب است بدانید که ما ایرانیان نیز قادر هستیم تا از طریق افتتاح حساب در ترکیه، سود بانکی نیز دریافت کنیم.

  حتی گفته می‌شود که یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در ترکیه، سپرده گذاری و دریافت سود، از طریق سپرده‌ی بانکی است. این روش بسیار امن است و از آنجایی که در یک بانک دولتی و امن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، خیالمان از هر حیث راحت خواهد بود.

  در این رابطه، باید نکات مهمی را حتما در نظر داشته باشید:

  • اگر اقامت ترکیه و یا شهروندی این کشور را ندارید، تنها می‌توانید به سراغ بانک زراعت ترکیه بروید.
  • سپرده‌های کوتاه مدت، بازدهی و سوددهی بیشتری دارند.
  • در ترکیه، سود روزشمار وجود ندارد.
  • به سود سپرده بانکی در ترکیه نیز مالیات تعلق خواهد گرفت. (حدود 12 درصد سود دریافتی)
  • میزان سود با توجه به میزان سپرده، متغیر است و حتی برای مبالغ بالا، نظر رئیس شعبه نیز دخیل است.
  • می‌توانید با یورو و دلار نیز سپرده گذاری کنید، اما درصد سود آن از لیر کمتر است. (حدود 1.5 درصد)

  تا همین چند سال پیش، نرخ سود سپرده بانکی در ترکیه تا 24 درصد هم بالا رفته بود. اما با برنامه‌ای که دولت ایجاد کرد، این سود آرام آرام سیر نزولی گرفت.

  در سال 2024، مجددا نرخ سودها افزایش پیدا کرده و افراد زیادی را به افتتاح حساب در ترکیه، مشتاق کرد. جدیدترین نرخ سودها به قرار زیر می‌باشد:

  تازه‌ترین نرخ سود سپرده بانکی در بانک‌های ترکیه 2024

  نام بانکنرخ سود ماهیانه
  بانک زراعت ترکیه4.25 %
  ایش بانک ترکیه2.87 %
  واکیف بانک3.59 %
  هالک بانک4.09 %

  پیشنهاد می کنم ویدئوی زیر که مربوط به افتتاح حساب و سود و کارمزد در بانک های ترکیه است را مشاهده کنید.

   

   

   

  فایل صوتی زیر مربوط به ویدئوی بالاست و محتوای یکسانی دارد. در صورت تمایل می توانید گوش کنید و یا دانلود کنید و به اشتراک بگذارید.

   

   

  بانک های ترکیه همیشه برای داوطلبانی که به سپرده گذاری در این بانک ها، حتی اگر فقط به مدت یکماه باشد، تمایل دارند، استقبال می کند. به همین علت شرایط افتتاح حساب را برای داوطلبین این چنینی را آسان کرده است.

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در سال 2024 حدود 180 هزار لیر ترکیه می باشد. این سپرده ها اگر یک ماهه هم باشند، سود به آن ها را تعلق می گیرد.

  حساب اقدام کنید. به این ترتیب سرمایه ای که برای خرید ملک کنار گذاشته اید را به حسابتان در ترکیه منتقل کنید.

  زیرا اگر برای اخذ اقامت اقدام به خرید ملک در ترکیه  می کنید، باید پول از حسابی به اسم خودتان، به حساب فروشنده واریز شود.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  راهنمای جامع افتتاح حساب پی پال در ترکیه

  نرخ سود بانکی در ایش بانک ترکیه

  به حساب های ایش بانک سود دلار و لیر تعلق می گیرد. در سال 2024 سود ماهانه سپرده های لیر این بانک 25 درصد است. به شرط آنکه موجودی حساب شما حداقل 100 هزار لیر باشد.

  نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

  سود بانک زراعت ترکیه در سال 2024 برای سپرده های لیر 3.59 درصد تعیین شده است.

  در مورد سود بانکی در بانک های ترکیه می توانید در مقاله سود بانکی در ترکیه بشتر بخوانید.

  خدمان بانک زراعت ترکیه

  در ادامه خدمات بانک زراعت ترکیه را برای شما توضیح می دهیم.

  1- اینترنت و موبایل بانک زراعت

  پس از تکمیل مراحل افتاح حساب در بانک زراعت و فعال شدن حساب، می توانید رمز اینترنتی و اپلیکیشن بانک زراعت را دریافت کنید.این اپلیکیشن کارآمد به زبان های انگلیسی و ترکی در دسترس است.

  اپلیکیشن بانک زراعت پس از وارد کردن شماره حساب و شماره کیملیک برای انجام کلیه امور بانکی قابل استفاده است. به یاد داشته باشید که یک ایمیل معتبر که به آن  دسترسی دارد را در اپلیکیشن وارد کنید.

  خدمات اینترنت و موبایل بانک زراعت

  • واریز و دریافت وجه (در صورت یکی بودن بانک با کارمزد کم)
  • واریز وجه به حسابهای مختاف به نام خودتان
  • ذخیره شماره حساب هایی که به آن واریزی انجام شده
  • پرداخت قبوض (حق بیمه، قسط، شارژ کردن برچسب عوارض اتوبان)
  • اتصال به خدمات دولت اینترنتی E-Devlet (باید رمز اینترنتی خود را از ptt دریافت کرده باشید)
  • باز کردن حسای دلاری و یورویی
  • خرید و فروش دلار و یورو
  • نمایش تاریخچه واریز
  • نمایش نرخ طلا و دلار (به لیر)
  • امکان پیدا کردن نزدیک ترین شعبه بانک
  • پرداخت عوارض شهرداری و مالیات
  • پرداخت جریمه های رانندگی
  • پرداخت شهریه دانشگاه
  • پرداخت برای امور خیریه (هلال احمر، پزشکان بدون مرز و …)

  2- وسترن یونیون Western Union :خدمت جدید بانک زراعت

  شاید بپرسید وسترن یونیون چیست؟ وسترن یونیون یک روش انتقال ارز بین المللی است. مخصوصا وقتی بخواهید ارز را به شخصی انتقال دهید که حساب بانکی ندارد.

  نخست متثقاضی ارسال حواله با پاسپورت و وجه پرداختی خود ( بصورت نقدی یا کارت های بین المللی)، به یکی از نمایندگی‌‌های این شرکت مراجعه می‌کند. (بانکها و مارکت و نمایندگی و …) لازم یه ذکر است زراعت بانک از جمله این نمایندگی ها است.

  نمایندگی مربوطه کد ده رقمی (MTCN Code) را به همراه مشخصات فرستنده, برای شما ارسال می کند. گیرنده, با داشتن پاسپورت به یکی از شعب این شرکت می رود و پس از ارائه کد مورد نظر, وجه خود را اخذ می کند.

  برای ارسال حواله وسترن یونیون نام و نام خانوادگی گیرنده و میزان و نوع ارز قابل پرداخت و کشور مقصد برای انتقال پول,  الزامی است. معمولا شماره پاسپورت قبل از انجام هر تراکنشی استعلام خواهد شد. سقف جا به جایی روزانه 8 هزار دلار است. البته انتقال مبالغ پایین تر هم منعی ندارد.

   3- سوئیفت زراعت بانک

  کد سوئیفت بانک زراعت TCZBTR2A است. مدت انتقال پول به حساب پس از عملیات سوئیفت بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت می باشد.

  4- مزایای افتتاح حساب بانکی در زراعت بانک

  • این بانک برای سپرده گذاری و انجام فعالیت های بانکی در ترکیه خدمات مناسبی ارائه می دهد.
  •  بانکداری الکترونیکی بانک زراعت بسیار سریع و قدرتمند است.
  • افتتاح حساب بانکی در ترکیه توسط بانک زراعت معمولا در کمتر از یک روز انجام می شود.

  صدور ویزا کارت و مستر کارت در ترکیه

  خوبی افتتاح حساب در ترکیه این است که شما با این کار، می توانید ویزا کارت و مستر کارت هم دریافت کنید. صدور ویزا و مستر کارت فیزیکی با افتتاح حساب در ترکیه امکان پذیر است.

  این شامل انواع حساب بانکی در ترکیه می شود. این دو کارت هر دو از طرف شرکت های آمریکایی ارائه می شوند. پس تفاوت چندانی ندارند. ب

  عضی از این بانک ها همان روز کارت را به شما می دهند بعضی نیز دوهفته بعد از افتتاح حساب آن را به مشتریان می دهند. این کارت ها بدون تنظیم پسوورد به شما داده می شود. پس حتما باید نسبت به تنظیم آن اقدام کنید.

  افتتاح حساب در ترکیه بدون کارت اقامت هم شامل این امتیازات می شود. خرید اینترنتی بین المللی با کارت های ویزا و مستر امکان پذیر است.

  با این کارت ها براحتی از سایت هایی مانند اینواتو و علی اکسپرس می توانید خرید کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله صدور ویزا کارت و مستر کارت در ترکیه را مطالعه کنید.

  خرید اینترنتی بین المللی با کارت های ویزا و مستر به راحتی با افتتاح حساب در زراعت بانک امکان پذیر است.

  خرید اینترنتی بین المللی

  نکته: لازم به ذکر است که احتیاجی به باز کردن حساب ویزا کارت و باز کردن حساب مستر کارت نیست. می توانید از روی حساب اصلی خود این کارت ها را دریافت کنید.

  تفاوت کردیت کارت با دبیت کارت

  بسیاری از شما عزیزان از  ما می پرسید که آیا با افتتاح حساب در ترکیه می توان دبیت کارت و کردیت کارت ترکیه هم گرفت؟ و اینکه تهیه کدام یک به صرفه تر است؟

  جواب سوال اول بله است. می توانید با باز کردن جساب بانکی این کارت های اعتباری را دریافت کنید. اما این کارت تفاوت هایی هم دارند که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

  دبیت کارت ترکیه و کردیت کارت ترکیه هر دو از دسته کارت های اعتباری محسوب می شوند. هر دو کارت از اهمیت بسیار بالایی در نقل و انتقالات ارزی روزمره برخوردار هستند. اما تفاوت هایی نیز دارند.

  وقتی شما از دبیت کارت استفاده می کنید در واقع مبلغ خرید همان موقع از حساب شما کسر می شود. اما زمان استفاده از کردیت کارت، مبلغ خریداری شده، طی مدت زمان معینی پرداخت می شود. معمولا این مبلغ سر ماه باید پرداخت شود.

  استفاده از دبیت کارت

  ویژگی های دبیت کارت و کردیت کارت را در ادامه بخوانید.

  دبیت کارت ترکیه

  کارت دبیت بیشتر به منظور دسترسی به وجوه بدون نیاز به نوشتن چک کاغذی و یا برداشت نقدی توسط مشتریان صادر می شود. کارت دبیت به حساب جاری دارنده آن مرتبط است.

  زمانی که از کارت دبیت استفاده می کنید ، بانک مبلغی را که خرج کرده اید بلاک می کند. بسته به مبلغ خرید و دارنده، این مبلغ می تواند همان موقع از حساب شما خارج شود یا به مدت 24 ساعت یا بیشتر توسط بانک نگهداری شود.

  کردیت کارت ترکیه

  کردیت کارت زمانی استفاده می شود که به اصطلاح بخواهید خرید قسطی انجام دهید. مثلا شما خرید خود را انجام می دهید و بعد سر ماه پول خرید را پرداخت می کنید. این کارت به حساب شما متصل نیست. بلکه اعتبار مشخصی برای خرج کردن دارد.

  این اعتبار توسط بانک شما تعیین می شود. این که چقدر خوش حساب باشید، قبوض خود را به موقع پرداخت کنید، اقساط عقب مانده نداشته باشید و گردش حسابتان چقدر باشد، در تعیین میزان اعتبار موثر است.

  مالیات بر موجودی حساب بانکی ترکیه

  یکی از مسائلی که همواره مطرح است و شک و شبهه نیز درباره‌ی آن بسیار است، موضوع «مالیات بر موجود حساب بانکی» است. باید گفت که این موضوع صحت ندارد؛ موجودی حساب شما هر اندازه که باشد و تا هر زمانی که این پول در حساب شما باشد:

  هیچ نوع مالیاتی بر موجودی حساب شما تعلق نخواهد گرفت.

  درست است که چنین مبلغی در گذشته، با عنوان «حق نگهداری از حساب» از افراد اخذ می‌شد؛ اما با تغییر قوانین بانکی، این مالیات نیز از بین رفته است. تنها در صورتی به حساب شما مالیات تعلق خواهد گرفت که:

  • از موجودی حساب خود، کسب درآمد کنید. به عبارت دیگر، سود ماهانه دریافت نمایید.
  • البته توجه کنید سودی که به شما تعلق می‌گیرد، مبلغ مالیات پیشتر از آن کاسته شده است.

  اگر تمایل دارید در مورد  مالیات در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  افتتاح حساب در ترکیه برای افراد زیر 18 سال

  جالب است بدانید که امکان افتتاح حساب در ترکیه، برای افراد زیر 18 سال نیز میسر است. شما می‌توانید برای فرزندان زیر 18 سال خود نیز یک حساب ارزی در ترکیه باز کنید و طریقه‌ی انجام آن نیز، درست مثل افتتاح حساب عادی است.

  نکات افتتاح حساب برای افراد زیر 18 سال

  •   افراد زیر 18 سال، امکان انجام هیچگونه امور بانکی را نخواهند داشت. (از جمله برداشت و واریز و… به صورت حضوری)
  •  به علاوه، افراد زیر 18 سال، قادر به داشتن حساب اینترنت بانک و استفاده از آن نیز، نخواهند بود.
  • انجام امور بانکی و استفاده از اینترنت بانک برای این افراد، تنها از طریق والدین آن‌ها ممکن خواهد بود.
  • افراد زیر 18 سال تنها قادرند با کارت، از عابر بانک‌ها پول برداشت کنند، یا از پوزهای فروشگاهی خرید نمایند.

  افتتاح حساب در ترکیه برای افراد زیر 18 سال

  سقف مجاز حواله به حساب شخصی در ترکیه

  اگر پیشتر نسبت به افتتاح حساب در ترکیه اقدام کرده‌اید، باید بدانید که به هنگام واریز و یا حواله به این حساب، یک سقف مجاز وجود دارد و انتقال مبلغی بیش از آن، ممکن است مشکلات و موانع قانونی داشته باشد.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  روش‌های انتقال پول از ایران به حساب بانکی ترکیه

  سقف مجاز حواله به حساب شخصی در ترکیه

  در رابطه با سقف مجاز حواله به حساب شخصی در ترکیه  به این نکات توجه کنید:

  • اول از همه، باید بدانید که وجود سقف مجاز، تنها برای ارزهای دلاری است.
  • تعیین سقف مجاز حواله و انتقال، به کشور مبدا و سیاست بانک بستگی دارد.
  • اگر مبلغی که به حساب شما واریز می‌شود، 10 هزار دلار یا بیشتر (یا معادل آن به ارزها دیگر) باشد، باید علت آن را به بانک توضیح دهید.
  • اگر مبلغ بالا 50 هزار دلار (و یا معادل آن به ارزها دیگر) باشد، هدف از انتقال تجاری برشمرده شده و بانک آن را بازرسی خواهد کرد.
  • توصیه می‌شود اگر حسابی به اسم خودتان در کشور مبداء دارید، روند انتقال را از همان حساب به انجام برسانید.

  انتقال پول از ایران به ترکیه

  دریافت وجه از خارج ترکیه و حواله سوئیفت از دیگر دغدغه های تاجران و فعالان اقتصادی است. بسیاری از شما، از استانبول همراه می پرسید چگونه به حساب خود را از ایران پول واریز کنیم؟ در ادامه به بررسی نحوه انجام آن ها می پردازیم.

  انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق صرافی

  انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق صرافی از بهترین و امن ترین راه های انتقال ارز به کشور ترکیه است. بنابراین مبادلات و انتقالات مالی بسیاری از ایرانیان، یاز طریق صرافی انجام می گیرد.

  انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق صرافی

  صرافی ها هم از روش های مختلفی این کار را انجام می دهند. البته باید در نظر بگیرید که صرافی ها مبلغ کارمزد زیادی را برای انجام خدمات ارزی از شما دریافت می کنند. برای اطلاعات بیشتر مقاله انتقال پول از ایران به ترکیه را مطالعه کنید.

  انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق حواله ارزی سوئیفت

  شما با افتتاح حساب در بانک هایی که اشاره کردیم، می‌توانید از طریق سوییفت، اقدام به دریافت ارز از کشورهای دیگر نمایید. اگر حساب شما در ترکیه فقط لیر نباشد و حساب های دلار و یورو نیز افتتاح شوند میتوانید از این ارزها دریافت وجه از سایر کشورها داشته باشید.

  اما خبر بد این است که قادر نیستید هزینه ای را  برای شرکت یا شخصی در خارج از ترکیه بفرستید. همچنین برای مبالغ دریافتی، محدودیت‌هایی وجود دارد که در زمان افتتاح حساب سوییفت دار، بانک اطلاعات آن را به شما اطلاع می دهد. اگر مبلغ دریافتی شما از محدوده معین شده فراتر رود، شما باید برای شفاف‌سازی و توضیحات بیشتر، به بانک خود بروید.

  نقد کردن درآمدهای ارزی در ترکیه

  اگر از دسته افرادی هستید که فریلنسر کار می کنند، می توانید درآمد ارزی خود را با افتتاح حساب در ترکیه دریافت کنید. فرقی نمی کند که با fiverr  همکاری دارید یا یوتوب. در هر صورت به یک حساب بین المللی معتبر نیاز دارید.

  از آنجایی که حساب های ترکیه ویزا و مستر کارت نیز دارند، می توانید هر آن به درآمد خود دسترسی داشته باشید.

  حساب های ترکیه شما کاملا معتبر هستند، پس نیازی نیست برای از دست دادن درآمد خود نگران باشید.

  نکته: برای شرکت ها بسیار مهم است که مطمئن شوند شما در خارج از ایران سکونت دارید. برای مثال، ممکن است یوتوب از شما بخواهد با ارائه مدارکی ثابت کنید که در ترکیه اقامت دارید. این مدرک معمولا شامل کیملیک کارت است. پس به این مسئله دقت کنید.

  محدودیت های سیستم بانکی ترکیه برای شهروندان ایرانی الاصل

  اخذ شهروندی ترکیه ، منافع و مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال خواهد داشت، اما باید در کمال تاسف اظهار کرد که هنوز هم حتی با داشتن شهروندی ترکیه، محدودیت‌های در بهره‌مندی از خدمات بانکی کشور ترکیه، وجود دارد.

  دلیل وجود این محدودیت‌ها، به دلیل ایرانی‌الاصل بودن فرد است؛ هرچند که شهروندی کشور ترکیه را داشته باشد. به خصوص که اگر این بانک‌ها آمریکایی و یا اروپایی باشند.

  باید اشاره کرد که چنین مشکلاتی چندان جدی نیستند و مانعی را برای امور شما ایجاد نمی‌کنندزیرا :

  • از آنجایی که محل تولد روی کارت ملی درج نشده، تسلط کامل شما به زبان ترکی، می‌تواند بهره‌مندی از تمام خدمات بانکی را برایتان به ارمغان بیاورد.
  •  البته باید توجه داشته باشید که بانک‌ها به سیستم اداره نفوس (ثبت احوال) دسترسی دارند و در صورت حساسیت، می‌توانند به ملیت اول شما پی ببرند.

  جلوگیری از بسته شدن حساب بانکی در ترکیه

  بعضی اوقات به هنگام واریز مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه، معمولا پیش می‌آید که حساب شخص، به دلایلی بسته می‌شود. در چنین مواقعی، فرد مبلغ مورد نظر را به صورت ریال، از طریق صرافی‌ها به دلار یا لیر تبدیل کرده و از همان‌جا، به حساب فروشنده واریز می‌نماید.

  حال صرافی‌ها معمولا یا این مبلغ را به صورت خرد از چند بانک، یا به صورت یک‌جا از یک بانک، به حساب شما واریز می‌نمایند. همین موضوع، منجر به بسته شدن حساب شما خواهد شد. از آن‌جایی که ایرانیان تنها می‌توانند در بانک زراعت ترکیه، افتتاح حساب داشته باشند، لذا بسته شدن این حساب، به بسیاری از امور ضربه خواهد زد.

  برای جلوگیری از این رخداد، توصیه می‌شود که:

  • تنها به صرافی‌های مجاز و معتبر مراجعه نمایید.
  • مبلغ مورد نظر را به صورت نقد تحویل گرفته، و شخصا آن را به حساب خود منتقل نمایید.

   

  سوالات متداول

  آیا باز کردن حساب بانکی از طریق ثبت شرکت در ترکیه امکان پذیر است؟

  بله. شما می توانید با ثبت شرکت در ترکیه نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید. این حساب ها ویژگی های یک حساب تجاری و یا همان شرکتی را دارند. به عنوان مثال قابلیت تعریف چند امضا بودن حساب، تعیین سقف های برداشت افراد و …

  چه مدارکی برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون اقامت لازم است؟
  • حضور شخص در یکی از شعبات بانک به همراه اصل پاسپورت
  • دریافت کد مالیاتی (ورگی)
  • سیمکارت ترکیه
  چه مدارکی برای افتتاح حساب افراد غیر مقیم لازم است

  سیم کارت ترکی، پاسپورت معتبر، شماره مالیاتی و در صورت دارا بودن، کیملیک کارت

  از ایران چگونه میتوانم نسبت به افتتاح حساب در ترکیه اقدام کنم؟

  می توانید از شرکت های واسطه کمک بگیرید اما حتی در این صورت هم باید یک سفر به استانبول داشته باشید. این کار حتی با تعیین وکالت هم امکان پذیر نیست.

  افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای چه کسانی امکان پذیر است؟

  کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی با داشتن مدارک و پاسپورت معتبر و(بالای 18 سال. افراد زیر 18 سال به وجود والدین نیاز خواهند داشت.)

  کارمزد تراکنش‌های بانکی در ترکیه به چه صورت است؟

  باید توجه داشته باشید که بانک های خارجی کارمزد بیشتری نسبت به بانک های ایرانی دارند. کارمزد انتقال های بانکی در ترکیه از ۳ لیر شروع و برای مبالغ بالا تا ۵۰۰ لیر هم می رسد. نرخ کارمزد حواله های سوئیفت بین بانک ها هم تابع شرایط و مقررات سوئیفت هستند. البته مالیاتی بر حساب ها اعمال نمی شود و برای خرید های اینترنتی هم مالیاتی نمی پردازید.

  سود بانکی در ترکیه به چه صورت است؟

  با توجه به اینکه  بانک زراعت یک بانک دولتی است، برای سپرده های لیر در حال حاضر ۲۰ درصد سالیانه و برای سپرده دلار نیز ۳ درصد در سال سود به مشتری اعطا می کند. در ترکیه به سپرده هایی که مدت زمان کمتری پول سپرده گذاری می‌شود، سود بیشتری تعلق می‌گیرد. برای مثال سود سپرده های 6 ماهه از یکساله بیشتر است. خبر خوب دیگر این است که شما می توانید بدون حضور یافتن در شعبه نسبت به افتتاح سپرده مدت دار اقدام کنید. این افتتاح سپرده از طریق موبایل بانک به راحتی انجام می شود. سود دریافتی نیز بر اساس تعداد روز بلوک کردن پول در اپلیکیشن بانک قابل مشاهده است.

  افتتاح حساب در ترکیه چقد طول می کشد؟

  باز کردن حساب بانکی در ترکیه به اندازه یک روز کاری زمان می برد. البته مشاور استانبول همراه نیز در کنارتان خواهد بود.

  بعد از 3 ماه که سیم کارت توریستی باطل شد، آیا دسترسی به حساب بانکی ممکن است؟

  بله. شما از روش های دیگری می توانید به حساب بانکی تان در ترکیه دسترسی داشته باشید.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم تمامی پرسش ها پیرامون افتتاح حساب بین المللی در ترکیه را برایتان شرح دهیم. چنانچه تجربه یا سوالی در این زمینه دارید، در قسمت نظرات همین پست آن را با ما به اشتراک بگذارید.

  همچنین علاوه بر باز کردن حساب در ترکیه، سایت استانبول همراه به عنوان یک سایت خرید خانه در ترکیه در تمامی مراحل خرید ملک در ترکیه در کنار شماست. همچنین در بخش قیمت آپارتمان در استانبول می توانید قیمت ها و هزید خرید ملک در استانبول را مشاهده کنید.

  4.7/5 - (39 امتیاز)

  ‫107 نظر ارسال شده در “افتتاح حساب در ترکیه در 2024 (بررسی تمام شرایط)

  1. احمد :

   ممنون از شما. خیلی دنبال تاپیک افتتاح ححساب بین المللی در ترکیه بودم. ولی همشون ناقص بودن. ممنون از اینکه انقدر کامل گذاشتید. واسه افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم هم میشه ازتون‌ مشاوره گرفت؟ یعنی انکانش هست توی ترکیه ساکن نباشیم ولی حساب باز کنیم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    احمد عزیز
    ممنون از اینکه نظرتون رو با استانبول همراه به اشتراک گذاشتید، خواهش می کنم. خوشحالیم که براتون مفید بوده. بله. می تونید از طریق بخش ارتباط با ما در رابطه با افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم ، مشاوره رایگان دریافت کنید.

  2. صالح :

   سلام. وقتتون بخیر. من می خوام افتتاح حساب زراعت بانک ترکیه رو انجام بدم. می تونم ازتون کمک بگیرم؟ مشاوره می دین برای این چیزا؟

  3. افکاری :

   افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه در تمامی شعبه ها امکان پذیر است؟ یا باید به شعبه های خاصی مراجعه کنیم؟

  4. شادمهر :

   توی مقاله نوشتید: « ترکیه تنها کشوری است که در حال حاضر ایرانی ها می توانند حساب بین المللی باز کنند. »
   این درسته؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    روح الله عزیز
    در ابتدا باید مواردی را برای شما توضیح دهیم. برداشت یا نقد کردن درآمد یوتوب و گوگل اد سنس شرایطی خاص دارد. شما برا ی استفاده از این خدمات باید آدرس جایی، غیر از ایران را در فرم های ثبت نام پر کنید. همچنین بایستی یک حساب بانکی معتبر خارج از ایران را به آن ها معرفی کنید. آدرسی که در فرم وارد می کنید با آدرسی که در هنگام افتتاح حساب ثبت کردید بایستی یکسان باشد. پس چنانچه آدرس های وارده در ترکیه باشند، می توانید درآمد خود را از یوتیوب و گوگل اد سنس برداشت کنید.

  5. مرسده :

   افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون اقامت چطوری ممکنه؟ از ایران می تونیم افتتاح حساب در ترکیه رو انجام بدیم؟

  6. مهران :

   افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم باید حتما حضوری باشه؟ یعنی نمیشه بدون سفر به ترکیه حساب باز کنیم؟ و اینکه نوشتید باید آدرس داشته باشیم، وقتی کسی رو توی ترکیه نداریم چطور متونیم آدرس داشته باشیم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما دوست عزیز
    برای افتتاح حساب باید حتما به ترکیه سفر کنید و طی کمتر از یک روز کار شما انجام می شود. برای آدرس و مراحل کار می توانید از شرکت رسمی استانبول همراه کمک بگیرید. می توانید با بخش مشاوره ما تماس بگیرید و یا از طریق واتس آپ در تماس باشید.

  7. مرد میدان بصیرت :

   افتتاح حساب در ترکیه فکر می کنم به درد افتتاح حساب پی پال در ترکیه نخوره. چون پی پال نیاز به وریفای آدرس داره

  8. سهراب پاکزاد :

   شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه به چه صورت هست ؟ باید حتما کارت اقامت داشته باشیم؟ درسته که حتما باید به ترکیه سفر کنیم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما سهراب پاکزاد عزیز
    بدون اقامت هم می توانید در زراعت بانک حساب باز کنید و فقط کافیست که به ترکیه سفر کنید. اگر با برنامه ریزی قبلی به ترکیه بیایید در کمتر از یک روز می توانید حساب باز کنید. شرایط به طور کامل توضیح داده شده و همچنین می توانید از مشاوران استانبول همراه نیز کمک بگیرید.

  9. حمیدرضا س :

   من شنیدم برای افتتاح حساب توی ترکیه حتما باید کارت اقامت داشته باشی؟ چجوریاست شما میگید بدون کارت اقامت و یک روزه.

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما دوست عزیز
    شما فقط کافیست سفر یک روزه به ترکیه داشته باشید و در بانک زراعت ترکیه نسبت به باز کردن حساب اقدام کنید. مدارک و شرایط لازم در متن آمده. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران استانبول همراه از طریق تماس مستقیم و واتز آپ در ارتباط باشید.

  10. شهریار :

   عرض سلام و احترام و تشکر بابت مطلب مفیدتون
   اگر در ترکیه حساب ارزی داشته باشیم از چه راهی میتوان از ایران از حساب برداشت کرد؟ بانکداری اینترنتی نیاز به خط موبایل و حضور در ترکیه نداره؟ آیا برنامه هایی مثل payoneer کمکی میکنند؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
   تشکر

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود بر شما
    بانکداری اینترنتی مشکلی ندارد و شما از ایران می توانید از اینترنت بانکتان استفاده کنید و پول به حساب هر کسی که دوست داشته باشید می توانید از طریق اینترنت بانک پرداخت کنید و حسابتان را چک کنید. و بحث اینکه چطور خودتان از ایران پول واریز کنید از طریق صرافی ها در ایران می توانید این کار را انجام دهید.

  11. محمد جهانی :

   سلام. عرض ادب.
   برای پسر خاله من، قبلا شما توی ترکیه حساب باز کردید. من بعد از اتمام کرونا یه سفر به ترکیه خواهم داشت. قصد دارم کارهای افتتاح حسابم رو بسپارم به شما. چه مدارکی رو باید داشته باشم؟

  12. حسین :

   برای افتتاح ححساب بین المللی در ترکیه باید چقدر پول داشته باشیم؟ در واقع چقدر باید پول به دلار واریز کنیم؟؟

  13. امیرحسام :

   عرض ادب ما قصد داریم یه حساب شرکتی بین المللی مطمئن توی ترکیه باز کنیم و کلا استارت اپمونو ببریم اونجا. شرایط و قوانین کامل رو امکانش هست برامون ایمیل کنید؟

  14. میرزایی :

   اگر بنده در ترکیه در یکی از بانک های در بالا ذکر کردید.مثلا در بانک زراعت ترکیه حساب باز کنم. می تونم از تهران به ترکیه پول واریز کنم؟؟؟

  15. فروزان :

     شنیدم شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم خیلی سخته. بدون داشتن اقامت هم میشه نسبت به افتتاح حساب اقدام کرد؟

  16. اردلان آذرپناه :

   با سلام
   سود بانک های ترکیه به لیر هست یا به دلار؟
   و اینکه چقدر باید پول توی حساب بمونه که سود شاملش بشه ؟

  17. فرخنده :

   سلام. من قصد دارم سرمایه ام رو از بانک های ایرانی خارج کنم و در یکی از بانک های ترکیه حسابی باز کنم که بتونم سود ماهیانه دریافت کنم.
   کدوم بانک سود بیشتر می ده؟ و پیشنهاد شما کدوم بانک برای افتتاح حسابه؟

  18. فرشید قاسم زاده :

   اگر توی زراعت بانک حساب باز کنیم . می تونیم از حسابمون توی بانک های ایرانی پول واریز کنیم به حسابمون توی زراعت بانک ترکیه؟

  19. بیات :

   برای افتتاح حساب و گردش پول و واریز و دریافت پول به دلار چقدر باید در ترکیه مالیات پرداخت کنیم؟

  20. مری :

   سلام حداقل چقدر پول از سمت بانک درخواست میشه واسه افتتاح حساب و گرفتن مستر کارت واسه کسی که اقامت نداره ؟

  21. مهرشاد :

   سلام وقتتون بخیر پسر من تقریبا ۲ ماه و نیم هست که ترکیه است و توی این مدت ما پول رو به حساب دوستش که مقیم اونجاست واریز میکنیم . متاسفانه هنوز نتونسته خودش حساب باز کنه. برای شروع باید چیکار کنه؟ به کجا مراجعه کنه. اقامت هم نداره

  22. روزبه :

   با مبلغ ۱۵۰ هزار دلار می تونم در ترکیه خونه بخرم و برای اقامت ترکیه اقدام کنم شما این کار رو برای من انجام میدید؟

  23. فرشید :

   با مبلغ ۱۵۰ هزار دلار می تونم در ترکیه خونه بخرم و برای اقامت ترکیه اقدام کنم شما این کار رو برای من انجام میدید؟

  24. اسماعیل س :

   من یک اشپز بین المللی هستم و تجربه زیادی هم در حرفه خودم دارم. می تونم در یک فرانچایز در حوزه غذا سرمایه گذاری کنم؟ شعبه یکی از برندها رو در ترکیه داشته باشم؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    معمولا برای واریزی‌های بالای ۵۰ هزار دلار در بانک زراعت، از فرد کارمزد دریافت می‌شود و میزان آن نیز ۰.۵ در ۱۰۰۰ است. برای اینکه از پرداخت این کارمزد معاف شوید، می‌توانید واریزی را در طی چند روز و با مبالغ کمتر از ۵۰ هزار دلار انجام دهید، یا اینکه مبلغ را تا ۳ ماه در حساب خود بلوکه کنید.

  25. ملیکا نقدعلی :

   اخذ کارمزد برای واریزی های ارزی بالای ۵۰ هزار دلار به حسابهای بانک زراعت به چه صورت هست؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    اگر به حسابی که در بانک زراعت ترکیه دارید، واریز نقدی انجام دهید، یا مبلغی را به حساب دیگری انتقال دهید، این تراکنش مشمول کارمزد خواهد شد. اما نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد:

    • این کارمزد برای تراکنش‌های بالای ۵۰ دلار است. (یا معادل آن به هر ارز خارجی)
    • این کارمزد شامل لیر ترکیه نمی‌شود؛ تراکنش هر مقدار از لیر، کارمزدی به همراه نخواهد داشت.
    • این کامزد، در حقیقت نوعی مالیات است بر وجوهی که از خارج ترکیه، به حساب‌های داخل ترکیه واریز می‌شوند.
    • واریز به صورت تدریجی و در طی چند هفته و زیر ۵۰ هزار دلار، شما را از پرداخت این کارمزد معاف خواهد کرد.

  26. مهرزاد :

   سلام وقت بخیر مى خواستم براى افتتاح حساب اقدام کنم، مقیم ترکیه هم نیستم، فقط سوالى داشتم شنیدم در زراعت بانک سوییفت براى ایرانى ها یک طرفه است، مثلآ من نمى توانم با موبایل بانک به حساب دوستم در امریکا پول بفرستم؟

  27. امیر :

   با عرض سلام،
   من برای نقد کردن درآمد ارزی به یک حساب لیر نیاز داشتم ولی می خواستم آن را در حساب دلاری نگهداری کنم. در واقع، به دو حساب لیر و دلاری به صورت همزمان نیاز داشتم. آیا امکان انتقال از حساب لیر به حساب دلاری در یک بانک وجود دارد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *