بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه را می شناسید؟ هر شهر چه مزایایی دارد؟ کدام شهرها برای سرمایه گذاری مناسب ترند؟ کدام شهرها برای یافتن شغل بهترند؟ کدام شهرها آرام ترند؟ استانبول همراه در این مقاله به پرسش های مطرح شده پاسخ خواهد داد.

خرید ملک در ترکیه از سریعترین راه های اخذ شهروندی و مهاجرت به این کشور است. شما با صرف هزینه ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می توانید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شوید. گرچه با مبالغ پایین تر هم می توان اقدام به خرید ملک کرد. اما در این صورت تنها می توانید اقامت دائم ترکیه را پس از ۵ سال دریافت کنید. در ادامه به معرفی شهرهای مناسب جهت خرید ملک در ترکیه می پردازیم.

استانبول

محبوب ترین و مشهور ترین شهر ترکیه است. استانبول از زیباترین شهرهای جهان است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. وجود بنادر بازرگانی متعدد، جاذبه های گردشگری بسیار، دانشگاه های معتبر و مراکز خرید متنوع باعث رونق اقتصادی استانبول شده است. گرچه هزینه خرید ملک در استانبول نسبت به بقیه شهرها کمی بالاتر است. اما به همان نسبت یافتن شغل در استانبول بسیار آسانتر است. ممکن است مقاله شرایط خرید ملک در استانبول هم برایتان مفید باشد.

خرید ملک در استانبول

آنکارا

پایتخت سیاسی کشور ترکیه و از مهم ترین شهرهای آن است. آنکارا به واسطه رونق ساخت  ساز، وجود سفارتخانه های متعدد و دانشگاه های معتبر از جمله بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه است. این شهر به خصوص برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند مناسب است. از مزایای خوب دیگر این شهر، هزینه پایین تر خرید ملک نسبت به دیگر شهرها است. در مقاله شرایط خرید ملک در آنکارا بیشتر در این باره صحبت کرده ایم.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان

خرید ملک در آنکارا

آنتالیا

از جمله شهرهای توریستی ترکیه است. آنتالیا به واسه دهکده توریستی آلانیا و ساحل زیبایش بسیار مورد توجه است. آنتالیا را مرکز تفریحات آبی ترکیه هم می نامند. این شهر در زمستان آب و هوای معتدلی دارد و در تابستان کمی گرم است. آنتالیا نیز به واسطه جاذبه های گردشگری اش، اقتصاد پر رونقی دارد. به علاوه چشم انداز اکثر خانه های این شهر بسیار زیبا است. به علاوه آنتالیا از جمله شهرهای آرام و بی دغدغه ترکیه است. در مقاله شرایط خرید ملک در آنتالیا، کاملا به این موضوع پرداخته ایم.

خرید ملک در آنتالیا

ازمیر

از بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه است. ازمیر از جمله شهرهای ترکیه است که از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارد. در ازمیر ۲ منطقه آزاد تجاری و ۱۳ شهرک صنعتی موجود است. دقیقا به همین سبب  سرمایه گذاران و شرکت هایی در زمینه صادرات و واردات فعالیت دارند ،در ازمیر حضور فعالی دارند. نمایشگاههای بین المللی گوناگونی در شهر برگزار می شوند که خود باعث اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری می شود. همچنین ازمیر فضای امنی دارد. شرایط کامل خرید ملک در ازمیر را برایتان در مقاله ای جداگانه ای توضیح داده ایم.

خرید ملک در ازمیر

وان

از شهرهای مرزی پر رونق ترکیه است. این شهر زیبا معمولا یکی از مقاصد افرادی است که از راه های زمینی به ترکیه وارد می شوند. این شهر از نظر تاریخی هم ارزش زیادی دارد. هزینه مواد غذایی به طور قابل توجهی نسبت به شهرهای استانبول و ازمیر پایین است. شرایط خرید ملک در وان را هم می توانید بطور مفصل در مقاله لینک شده، مطالعه کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در وان ترکیه

 

بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه را برایتان بر شمردیم. سعی کردیم تا حدود زیادی به معرفی مزیت های خرید ملک در هر شهر اشاره کنیم. این که شما کدام شهر را برای خرید ملک انتخاب کنید، به هدف شما از مهاجرت به ترکیه بستگی دارد. فراموش نکنید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد. همچنین خوب است مقاله شرایط افتتاح حساب در ترکیه را هم در این باره مطالعه کنید.

نظرات و سوالات خود را حتما از بخش نظرات با استانبول همراه در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.