بر طبق آمار و ارقام رسمی که به تازگی منشتر شده‌اند، ایرانیان در سال 2022، رکورد خرید ملک در ترکیه را شکسته‌اند، این در حالی است که هنوز در ابتدای این سال قرار داریم! کشور ترکیه، کشوری امن، زیبا و تاریخی است و شرایط و استانداردهای زندگی در آن بسیار بالاست. به خصوص خرید خانه در استانبول  بسیار مورد توجه تبعه خارجی قرار می گیرد. و بهترین منطقه ترکیه برای خرید خانه استانبول  می باشد.

شرایط زندگی مناسب، درآمد بهتر، امکانات رفاهی بیشتر، همینطور نزدیکی فرهنگی و جفرافیایی باعث شده است تا مهاجرت به ترکیه، رشد چشمگیری پیدا کند و به تبع آن، مهاجران به خرید خانه در ترکیه روی بیاورند؛ انتخاب اکثریت قریب به یقین نیز شهر زیبای استانبول است.

در این مقاله از «استانبول همراه» قصد داریم تا از سیر تا پیاز خرید ملک در استانبول وقیمت آپارتمان در استانبول 2022 را با هم بررسی کنیم. استانبول کلان‌شهر بسیار بزرگی است و بدون شک، خرید ملک در آن، امری بسیار پیچیده و ظریف خواهد بود، به خصوص برای مهاجران که صد البته دقت و توجه بیشتری را می‌طلبد. در این مقاله شاهد روند خرید ملک در این شهر، جزییات سند زدن ملک، متوسط قیمت خانه در این شهر، معرفی بهترین مناطق و در کل هر اطلاعی که برای تحقق این رویا به شما کمک کند، خواهید بود.

مشاوره رایگان برای خرید خانه در استانبول

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک، اخذ اقامت و شهروندی، ثبت شرکت، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  بزرگترین امتیاز خرید ملک در استانبول

  در ابتدا توصیه می کنیم اگر فرصت کافی برای مطالعه ندارید ویدئوی کوتاه زیر را در مورد خرید خانه در استانبول ببینید.

  در صورت تمایل می توانید فایل صوتی مربوط به ویدئوی مربوط به خرید ملک در استانبول را گوش دهید و یا دانلود کنید.

   

  بهترین منطقه ترکیه برای خرید خانه به طور قطع استانبول است؛ که قبلا هم در مقاله بهترین شهر ترکیه برای خرید خانه  به این مورد اشاره شد.

  اجازه دهید ابتدای مقاله را ابتدایی‌ترین مسائل آغاز کنیم. برای اینکه به اهمیت این مقاله پی ببرید، همین اول امر لازم است تا از مزایایی که خرید ملک در استانبول برایتان به همراه دارد، آگاه شوید، نه تنها در استانبول، برای اطلاعات این بخش برای کل شهرهای ترکیه صدق می‌کند. به زبان ساده و بی‌آلایش بگویم؛ خرید خانه مصداق بارز سرمایه گذاری در ترکیه است. قوانین مهاجرتی ترکیه در سال‌های اخیر، به خصوص در سال 2022، بسیار تغییر کرده‌اند و خوشبختانه به نوعی بسیار مثبت، دروازه‌های ترکیه را به سمت مهاجران باز کرده‌اند.

  اگر تمکن مالی کافی داشته باشید، می‌توانید تنها با خرید یک ملک در این شهر به ارزش 250 هزار دلار آمریکا، شهروندی ترکیه و پاسپورت این کشور را برای خود و خانواده‌ی خود به ارمغان بیاورید. اگر این مبلغ را هم ندارید، باز هم جای نگرانی نیست؛ با هر مبلغی می‌توانید خانه ای بخرید و به راحتی اقامت ترکیه را کسب کنید. اگر باز هم نمی‌توانید، تنها کافی است تا خانه‌ای در این شهر اجاره کنید و به مدت یک سال، اقامت کشور را دریافت کنید. از این روست که می‌گویم، خرید ملک در ترکیه، طبق قوانین جدید بسیار آسان و البته بسیار هم به نفع مهاجران شده است.

  اگر تمایل دارید در مورد مزایای خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  بهترین محله‌ها برای خرید ملک در استانبول

  در قدم دوم، که البته اهمیت آن دست کمی از صدرنشین بودن ندارد، باید به معرفی بهترین محله های استانبول برای خرید خانه پرداخت. شهر استانبول بسیار بزرگ است و محله‌ها و مناطق بسیاری در آن وجود دارند. انتخاب یک محل سکونت خوب، مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه خواهد بود. شهر استانبول با 39 ایلچه، هنوز در حال رشد و پیشرفت و گسترش است و پیش‌بینی می‌شود که سال 2022، سال طلایی ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری در این شهر باشد.

  استانبول تنها شهری است که بین دو قاره قرار دارد؛ انتخاب بین قسمت آسیایی و اروپایی استانبول، تنها به سلیقه‌ی شما بستگی دارد و نمی‌توان یکی را بر دیگر برتری داد؛ زیراکه هر کدام، مزایا و معایب خود را دارا می‌باشند. در باب این مسئله، فقط می‌توان محله‌ها و مناطق را بر اساس قیمت تقسیم‌بندی کرد و از هم تفکیک داد. در بخش بعدی، ما بر اساس قیمت آپارتمان در استانبول 2022 ، تعدادی از بهترین محله‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

  محله‌های گران‌قیمت در استانبولمحله‌های ارزان قیمت و اقتصادی در استانبول
  محله بشیکتاشمحله‌ی اسن‌یورت
  محله ساری‌یرمحله‌ی عمرانیه
  محله باکرکوی و آتاکویمحله‌ی غازی عثمان

  قیمت آپارتمان در استانبول 2022

   قیمت خرید خانه در محله های مختلف استانبول به پول ایران را در این جدول می توانید مشاهده کنید.
  نام محلهقیمت هر متر مربع به لیرقیمت هر متر مربع به تومان
  بشیکتاش حدود 20 هزار لیر58 میلیون تومان
  محله ساری‌یر24 هزار لیرحدود 70 میلیون تومان
  محله باکرکوی و آتاکوی15 هزار لیر43 میلیون تومان
  محله‌ی اسن‌یورت5000 لیرحدود 14 میلیون تومان
  محله‌ی عمرانیه8 هزار لیر8 میلیون تومان
  محله‌ی غازی عثمان پاشا۳۲۰۰ لیرحدودا ۱۰ میلیون تومان

  قیمت آپارتمان 100 متری در استانبول 2022

  قیمت آپارتمان 100 متری در محله های مختلف استانبول 2022
  نام محلهقیمت آپارتمان 100 متری به لیرقیمت آپارتمان 100 متری به تومان
  بشیکتاش2 میلیون لیر6 میلیارد تومان
  محله ساری‌یر 1 میلیون و 200 هزار لیرنزدیک به 4 میلیارد تومان
  محله باکرکوی و آتاکویبین 800 هزار تا 1 میلیون و 200 هزار لیرحدود 3 الی 4 میلیارد تومان
  محله‌ی اسن‌یورتحدود 300 هزار لیرحدود 1 میلیارد تومان
  محله‌ی عمرانیهحدود 400 هزار لیرحدود 1.3 میلیارد تومان
  محله‌ی غازی عثمان پاشاحدود 320 هزار لیرحدود 1 میلیارد و 80 میلیون تومان

  محله‌های لوکس و گران‌قیمت در استانبول

  از آنجایی که شهر استانبول بسیار بزرگ است و البته سابقه‌ی تاریخی بسیار بالایی نیز دارد، به طبع بعضی مناطق و محله‌های آن نسبت به سایر مناطق بسیار گران‌تر هستند. دلایلی همچون بافت تاریخی، قدمت ساختمان‌ها، امکانات رفاهی، فاصله از مرکز شهر، نزدیکی به سیستم حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس، همگی قیمت آپارتمان در استانبول 2022، تاثیر مستقیم دارند. در این بخش، سه تا از گران‌ترین و البته لوکس‌ترین محله‌های استانبول را به شما معرفی می‌کنیم.

   معرفی محله بشیکتاش

  محله بشیکتاش، یکی از بهترین محله استانبول برای خرید خانه به حساب می‌آید. این قسمت از شهر را باید با بهترین قسمت‌های لندن و پاریس مقایسه کرد؛ از این رو خود پیداست که این منطقه تا چه حد دوست‌داشتنی و پرطرفدار است. به طبع، باید دانست که قیمت خرید خانه نیز در این محله، بالاتر از هر جای دیگر خواهد بود. گران ترین خانه ها در استانبول را باید در این محله و محله‌ی «ببک» پیدا کرد. متوسط قیمت خرید یک خانه صد متری در این محله حدود 2 میلیون لیر (6 میلیارد تومان) می‌باشد.

  از ویژگی‌های این محله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  محله‌ای کم جمعیت در حدود 200 هزار نفر
  • محله‌ای با بافت قدیمی و باستانی، به همراه کوچه‌های تنگ و باصفا
  • آثار تاریخی فراوان به جا مانده از قرون عثمانی
  • از بزرگترین مراکز تجاری استانبول با وجود دفاتر متعدد از بزرگترین برندها
  • وجود پنج‌تا از بزرگترین و لوکس‌ترین مراکز خرید شهر استانبول
  • میانگین قیمت خانه به ازای هر متر مربع حدود 20 هزار لیر (حدود 46 میلیون تومان)
  •  میانگین قیمت اجاره بین 8 تا 12 هزار لیر در ماه (حدود 19 میلیون تا 28 میلیون تومان)

  معرفی محله ساری‌یر

  از دیگر محله‌های محبوب و پرطرفدار و البته گران، برای خرید آپارتمان در استانبول، می‌توان به محله‌ی ساری‌یر اشاره کرد. این محله، به بشیکتاش بسیار نزدیک است و از نظر امکانات با آن برابری می‌کند، اما بسیار آرام‌تر و دنج‌تر است. منطقه‌ی «ذکریاکوی» که در این محله قرار دارد، پر است از ویلاهای بزرگ و مجلل و گران ترین خانه ها در استانبول را می‌توان در آن منطقه شاهد بود.

  قیمت آپارتمان در استانبول در 2022؛ در این منطقه نیز افزایش پیدا کرده و متوسط قیمت خرید یک خانه‌ی صد متری، چیزی دور و بر 1 میلیون و 200 هزار لیر (نزدیک به 4 میلیارد تومان) برای هزینه در پی خواهد داشت.

  از دیگر ویژگی‌های این منطقه:

  •  جمعیت نسبتا زیاد، در حدود 400 هزار نفر
  • محله‌ای با ترکیب ساحل و جنگل، با وجود پارک جنگلی امیرگان
  • وجود ویلاهای چند میلیون دلاری در کنار خانه‌ها معمولی و ارزان
  • محله‌ای دنج و آرام
  • فاصله‌ی نیم ساعته با مرکز استانبول
  • وجود اقشار مختلف مردم، اما به طور کلی اقشار متوسط و معمولی
  • میانگین خرید خانه، قیمت متری 12 هزار لیر (40 میلیون و 800 هزار تومان)
  •  میانگین قیمت اجاره بین 3 تا 35 هزار لیر (اگر ملک ویلا باشد) چیزی در حدود 10 الی 100 میلیون تومان

   

  محله سارییر از بهترین محله های استانبول

   

  معرفی محله باکرکوی و آتاکوی

  یکی دیگر از بهترین محله های استانبول برای خرید خانه، محله‌ی آتاکوی است. این محله در اصل یکی از مناطق باکرکوی به حساب می‌آید. این محله نیز از لوکس‌ترین و گران‌ترین محله‌های استانبول است. وضعیت امکانات رفاهی در آن بسیار خوب است و به علاوه، از ابتدای سال 2022 تا به حال، با رشد چشمگیری مواجه بوده است. متوسط قیمت خرید یک خانه صد متری در باکرکوی و آتاکوی، چیزی بین 800 هزار تا 1 میلیون و 200 هزار لیر هزینه در بر خواهد داشت. (حدود 3 الی 4 میلیارد تومان)

  از ویژگی‌های شاخص محله باکرکوی و آتاکوی موارد زیر می‌باشد:

  • در بخش اروپایی قرار دارد.
  •  آکواریوم بزرگ بزرگ استانبول در این منطقه واقع شده.
  •  از قدیمی‌ترین محله‌های استانبول است.
  •  رفت و آمد به آن، و در آن بسیار آسان است. وجود مترو، اتوبوس و کشتی‌های مسافربری
  • وجود دانشگاه «فرهنگ و هنر استانبول» در منطقه آتاکوی، قابل توجه علاقه‌مندان به تحصیل در ترکیه
  •  قیمت خرید خانه، متری 10 هزار لیر (34 میلیون تومان)
  • قیمت اجاره حدود 3 الی 8 هزار لیر در ماه (حدود 10 الی 27 میلیون تومان)

   

  محله آتاکوی استانبول ا بهترین محله های استانبول

   

  محله‌های ارزان قیمت و اقتصادی در استانبول برای خرید خانه

  همه از تمکن مالی لازم برای خرید ملک در مناطق و محله‌های اعیانی استانبول برخوردار نیستند. اما به این موضوع نباید به چشم یک مانع برای اقامت ترکیه نگاه کرد. از آنجایی که این شهر در دهه‌های اخیر بسیار گسترش پیدا کرده، خرید خانه ارزان قیمت در استانبول نیز برای مهاجران ممکن خواهد بود. محله‌های ارزان قیمت استانبول معمولا همگی تازه‌ساز هستند و بافت‌شان را بیشتر رزیدنت و مجتمع‌های مسکونی تشکیل داده است.

  در ادامه، سه محله‌ی ارزان و اقتصادی برای خرید خانه در استانبول به شما معرفی خواهیم کرد.

  معرفی محله‌ی اسن‌یورت در استانبول

  این محله یکی از ارزان‌ترین و البته پرجمعیت‌ترین محله‌های استانبول است. بیشتر بافت آن را برج‌ها و مجتمع‌ها و رزیدنت‌های مسکونی تشکیل داده است. در دهه‌های اخیر این منطقه رشد چندانی نداشت، اما در سال 2022، یه یکی از رو به رشد‌ترین مناطق تبدیل شده است. به علاوه، مهاجران ایرانی بسیاری به دلیل قیمت‌های منصفانه و مناسب در این منطقه ساکن هستند. قیمت یک خانه صد متری در این منطقه، به طور متوسط چیزی حدود 300 هزار لیر (حدود 1 میلیارد تومان) می‌باشد.

  •  جمعیت نسبتا زیاد، حدود 900 هزار نفر
  • محله‌ی مورد علاقه‌ی ایرانی‌ها، با بیشترین جمعیت ایرانی
  • قیمت خرید خانه از به طور میانگین متری 2500 لیر (حدود 8.5 میلیون تومان)
  •  قیمت اجاره‌ی خانه به طور میانگین از 1200 تا 3500 لیر در ماه (از 4 الی 12 میلیون تومان در ماه)

  محله اسن یورت از بهترین محله های استانبول

   

  معرفی محله‌ی عمرانیه در استانبول

  از دیگر محله‌های مناسب برای خرید خانه ارزان در استانبول، می‌توان به محله‌ی عمرانیه اشاره کرد. این محله نیز از محله‌های پرجمعیت استانبول به شمار می‌رود و خبری از آرامش و دوری از هیاهوی شهر در آن نیست. به علاوه، نسبت به اسن‌یورت بافت قدیمی و تاریخی بیشتری دارد. این منطقه در بخش آسیایی استانبول واقه شده است. و جز مناطق مدرن به حساب می‌آید.

  متوسط قیمت آپارتمان در استانبول در 2022؛ در محله عمرانیه،برای خرید خانه صد متری، چیزی حدود 400 هزار لیر (حدود 1.3 میلیارد تومان) برای هزینه در بر خواهد داشت.

  •  جمعیت بالا، حدود 700 هزار نفر
  • وجود بافت تاریخی و قدیمی در بخش آسیایی
  • ساخت و ساز بسیار
  • وجود مراکز خرید بزرگی از جمله آک کایا، جان پارک و بویوکا
  • متوسط قیمت خرید خانه از متری 4 هزار لیر (13.5 میلیون تومان)
  •  میانگین قیمت اجاره از ماهی 1200 تا 5 هزار لیر (4 الی 17 میلیون تومان)

   

  محله عمرانیه از بهترین محله های استانبول

  معرفی محله‌ی غازی عثمان پاشا

  از محله‌های بسیار کوچک در استانبول و با جمعیت متوسط به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید نسبت به خرید خانه در استانبول اقدام کنید و بوجه‌ی کلانی هم ندارید، این محله از هر حیث مناسب است. شلوغی دو منطقه‌ی قبل را ندارد، به مرکز شهر نزدیک است و البته ایرانیان بسیاری نیز در آن ساکن هستند. حمل نقل و جابه‌جایی در این منطقه به دلیل نزدیکی به مرکز شهر، آسان‌تر است. متوسط قیمت یک خانه صد متری در این منطقه، حدود 320 هزار لیر (حدود 1 میلیارد و 80 میلیون تومان) می‌باشد.

  • جمعیت متوسط، حدود 500 هزار نفر
  • نزدیک به مرکز شهر و حمل و نقل آسان
  • امکانات رفاهی مناسب
  • مدارس باکیفیت بری هر پایه
  • بافت نوساز و مدرن
  • متوسط قیمت خرید خانه حدود متری 3200 لیر (حدودا 10 میلیون تومان)
  •  میانگین قیمت اجاره از 1000 تا 5 هزار لیر در ماه (3.5 میلیون تا 17 میلیون تومان)

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک ارزان در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  خرید اقساطی خانه در استانبول

  یکی از راه‌هایی که می‌توان با آن نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کرد، پیش خرید و یا خرید اقساطی ملک در استانبول است. این روش درست مثل سایر روش‌های خرید ملک، برای شما اقامت ترکیه را به همراه خواهد داشت، اما باید بدانید که روند آن تا حدودی متفاوت و البته پیچیده‌تر است؛ به طبع اندکی هم به درازا خواهد کشید. اما خب از مزایای آن، می‌توان به ارزان تمام شدن قیمت ملک اشاره کرد.

  توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید از این راه شهروندی ترکیه را کسب کنید، تا زمان اتمام اقساط و پرداخت 250 هزار دلار و ثبت سند تاپو به نام شما، امکان آن وجود نخواهد داشت. خرید ملک در استانبول به صورت قسطی از دو راه ممکن است:

  •  خرید خانه با وام بانکی به صورت اقساط

  روشی بسیار مطمئن به حساب می‌آید، معمولا دوره‌ی بازپرداخت قسط بین 10 تا 15 سال است، و سود آن نیز بین 8 الی 10 درصد متغیر است. لازم است تا تمکن مالی داشته باشید و البته آن را به اثبات برسانید. و اینکه فراموش نکنید تا زمان اتمام پرداخت قسط، حق استفاده از سند را نخواهید داشت.

  • خرید خانه از شرکت سازنده به صورت اقساط

  از دیگر روش‌های خرید آپارتمان اقساطی در استانبول که البته اندکی پر ریسک است. بر خلاف خرید با وام، تا زمان پرداخت کامل سندی به اسم شما زده نخواهد شد. هم می‌توانید خانه را پیش خرید کنید، هم اینکه خانه‌ی ساخته شده را خریداری کنید. از مزایای آن پرداخت هزینه کمتر است ولی باید توجه داشت که ممکن است روند آن کمی طولانی شود.

  اگر تمایل دارید در مورد  خرید ملک قسطی در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  پیش خرید خانه در استانبول

  از دیگر راه‌های خرید ملک در استانبول، پیش خرید کردن آن است. این روش به عبارتی خرید خانه ارزان در استانبول به حساب می‌آید و البته بیشتر به درد افرادی می‌خورد که بودجه‌ی کافی برای خرید ملک ندارند، به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا خانه‌ای را پیش خرید کنند.

  به نکات زیر توجه کنید:

  از مزایای این روش می‌توان به هزینه‌ی نهایی کمتر و امتیازاتی ویژه‌ی خریدار اشاره کرد.

  •  شرایط پرداخت و تنظیم اقساط در این نوع بسیار منعطف است.
  •  در این روش می‌توانید به سلیقه‌ی خود در خانه تغییراتی به وجود بیاورید.
  •  توجه کنید که امکان فروش خانه در صورت انصراف از خرید برای شما ثبت شده باشد.
  •  سعی کنید که به هنگام پیش خرید خانه در استانبول ترکیه، حتما سند خانه را قبل از اتمام ساخت، دریافت کنید.
  •  پرداخت هزینه‌های اداری و دفترخانه‌ای، بر عهده‌ی هر دو طرف است.

  اگر تمایل دارید در مورد پیش خرید خانه در ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

  راهنمای ثبت سند ملک در استانبول

  خرید خانه در استانبول بسیار وقت‌گیر و طولانی خواهد بود؛ باید حسابی گشت و بهترین‌ها را انتخاب کرد. کمی که در مقاله پیش برویم، خودتان متوجه این موضوع خواهید شد. در این میان نباید از نقش مهم یک مشاور و افراد کارکشته غافل شد؛ اینجاست که متخصصان «استانبول همراه» به کارتان خواهند آمد.

  خلاصه، بعد از اینکه ملک مورد نظر خود را پیدا کردید، روند سند زدن ملک و خرید آپارتمان در استانبول به طور رسمی آغاز خواهد شد. این روند تنها دو مرحله دارد، ولی هر دو بسیار مهم هستند. این امر تماما تحت نظر ادره‌ی «ثبت املاک» در ترکیه انجام می‌شود. پس از آن، لازم است تا مبلغی را به عنوان بیعانه به فروشنده بپردازید و قراردادی را در دو نسخه، برای هر دو طرف تنظیم کنید و البته به تایید اداره «نوتر» (یا همان دفتر اسناد رسمی) نیز برسانید.

  در قدم بعدی لازم است تا زمانی را برای «مصاحبه‌ی حضوری» تنظیم کنید. در روز تعیین شده هر طرف معامله باید در محل حضور داشته باشند و مدارک مربوطه را به اداره‌ی ثبت، تسلیم کنند. اداره پس از استعلامات مربوطه، عدم وجود هیچ گونه مانعی برای خرید ملک در ترکیه از جانب خریدار، پرداخت مالیات و تسویه حساب کامل، مراحل ثبت سند را نهایی می‌کند. مدارک لازم برای خرید خانه و ثبت سند تاپو به اسم شما، از این قرار هستند:

  •  شماره مالیاتی کشور ترکیه
  •  اصل و ترجمه رسمی پاسپورت
  •  دو شاهد و یک مترجم قسم خورده
  •  دو قطعه عکس 6*4 که کمتر از شش ماه پیش گرفته شده باشد.
  •  در صورت حضور وکیل، اصل و ترجمه وکالتنامه

  اگر تمایل دارید در مورد سند تاپو  بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را  مطالعه کنید.

  قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

  از دیگر راه‌هایی که می‌توان با آن نسبت به خرید ملک در استانبول اقدام کرد، خرید ملک دست دوم و کلید خورده و یا مبله است. این روش یکی از روش‌هایی است که قیمت نهایی ملک را تا مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.

  از آنجایی که در این روش، آپارتمان شرایط عالی یک ملک کلید نخورده را ندارد، بدیهی است که کمی قیمت آن ارزان‌تر باشد. معمولا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، حدودا 30 درصد ارزان‌تر از خرید ملک دست اول است. طبیعی است که علاقه‌مندان این روش، بیشتر کسانی خواهند بود که بودجه‌ی آن‌ها از حد معمولی کمتر است.

  قیمت آپارتمان دست دوم در استانبول 2022؛ به این صورت است که اگر قیمت یک آپارتمان صد متری و دست نخورده را در استانبول، طبق آمار و ارقامی که کمی قبل‌تر در همین مقاله ارائه دادیم، حدودا متری 5 الی 7 هزار لیر در نظر بگیریم، قیمت آپارتمان در استانبول به پول ایران حدود 1.7 میلیارد الی 2.3 میلیارد تومان خواهد شد. حال قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، حدود 30 درصد قیمت معادل 500 میلیون تومان، از کل قیمت کم می‌شود. به همین دلیل است که ما همواره این روش را برای خرید آپارتمان ارزان در استانبول، به مهاجران پیشنهاد می‌کنیم.

  قوانین جدید خرید ملک در استانبول در۲۰۲۱

  در اطلاعیه ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ ، اداره مهاجرت ترکیه  اعلام کرده است که در برخی مناطق استانبول خرید ملک منجر به اخذ اقامت ترکیه نمی شود. این مناطق عبارتد از :

  1. منطقه فاتیح :
   در منطقه فاتیح دیگر نمی توانید با خرید ملک  اقامت ترکیه را دریافت کنید؛ همچننن اجاره خانه هم در منطقه فاتیح ممنوع شده و فقط دانشجویان می توانند در این منطقه درخواست اقامت داشته باشند.
  2. منطقه اسنیورت :
   در منطقه اسنیورت ،فقط با خرید خانه صادر  می توانید اجازه اقامت را دریافت کنید و دیگر امکان اخذ اقامت با اجاره خانه در منطقه اسنیورت ممکن نیست.  البته این قانون فقط برای کسانی که برای اولین بار درخواست اقامت توریستی می دهند از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ به بعد اجرایی شده است .
  اگر تمایل دارید در مورد همه روش های اخذ اقامت ترکیه بیشتر بدانید می توانید مقاله اقامت ترکیه را مطالعه کنید.

  مشاهده پروژه های خرید خانه در استانبول

   

  سوالات متداول در مورد خرید خانه در استانبول

  بزرگترین مزیت خرید ملک در استانبول چیست؟

  یکی از بزرگترین مزایای خرید ملک در استانبول ترکیه این است که  اگر ملک خریداری شده توسط شما حداقل 250 هزار دلار ارزش داشته باشد، در کمتر از سه ماه صاحب شهروندی ترکیه و پاسپورت آن خواهید شد.

  بهترین محله های استانبول برای خرید خانه کدام است؟

  بشیکتاش، کادیکوی، باکرکوی، ساریر، ماسلاک، اوسکودار

  گران‌ترین و لوکس‌ترین محله‌ها برای خرید ملک در استانبول کدامند؟

  از گران‌ترین محله‌های این شهر برای خرید ملک، می‌توان به محله‌های بشیکتاش، ببک، ساری‌یر، ذکریاکوی، آتاکوی و باکرکوی اشاره کرد.

  کدام محله‌ها برای خرید ملک ارزان در استانبول پیشنهاد می‌شوند؟

  محله‌های اسن‌یورت، عمرانیه و قاضی عثمان پاشا، به دلیل بافت تازه‌تر، جمعیت بیشتر و البته فاصله از مرکز شهر، برای خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه، بسیار مناسب می‌باشند. به علاوه ایرانیان زیادی نیز در این مناطق ساکن هستند.

  آیا خرید ملک در استانبول به صورت اقساطی ممکن است؟

  بله، خرید اقساطی ملک در استانبول، یکی از راه‌های اقتصادی خرید ملک است که البته ممکن است کمی به طول بینجامد. خرید اقساطی از دو را ممکن است، یکی وام بانکی و دیگری از شرکت سازنده.

  پیش خرید ملک در استانبول به چه صورت است؟

  از دیگر راه‌های خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه، پیش خرید ملک است. این روش برای افرادی که بودجه کافی ندارند توصیه می‌شود. هرچند راه پرریسکی است، اما مزایای خودش را نیز دارد.

  روند ثبت سند تاپو به هنگام خرید ملک در استانبول چگونه است؟

  ابتدا باید مبلغی به صورت بیعانه به فروشنده پرداخت شود، سپس قراردادی برای هر دو طرف در دو نسخه تنظیم و به تایید اداره ثبت املاک می‌رسد. در نهایت قرار ملاقاتی تعیین شده و هر دوطرف مدارک مربوطه را ارائه می‌دهند. در صورت نبود مانع، سند تاپو به نام شما ثبت خواهد شد.

  مطالب مرتبط با خرید خانه در استانبول

  4.4/5 - (36 امتیاز)

  ‫14 نظر ارسال شده در “خرید خانه در استانبول

  1. مجید :

   سلام و عرض ادب قصد خرید یک واحد آپارتمان ۶۰ متری با فرنیچ کامل دارم در استانبول و نو ساز البته لطفا راهنمایی بفرمایید . در ضمن آدرس املاک را می خواستم . و اینکه در موقع سند زدن آیا فروشنده باید تمام مالیات خود را تسویه کند و به حساب ایشان است مثل ایران یا فرق می کنه در این رابطه لطفا توضیح کامل دهید ممنون

  2. مینا عباسی :

   شرایط اخذ وام توی ترکیه چطوریه؟ ما قصد داریم تو استانبول خونه بخریم و برای خرید هم می‌خوایم از همون بانک‌های استانبول وام بگیریم، امکانش هست؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز. در جواب سوال اول باید گفت که به صورت کلی، امکان اخذ وام در ترکیه برای ایرانیان وجود ندارد. اما در شرایط خاصی می‌توان این کار را انجام داد. اگر شما می‌خواهید برای خرید خانه در استانبول، از ترکیه وام بگیرید، باید به عنوان تضمین بازپرداخت وام، مدارکی دال بر تمکن مالی خود به بانک ارائه کنید. به علاوه باید ثابت کنید که درآمدی رسمی در ترکیه دارید. حال در آمد می‌تواند از طریق کار قانونی و اخذ مجوز کار در ترکیه باشد، چه از طریق درآمد از اجاره خانه یا هر روش دیگری. اگر هم شرکتی در ترکیه دارید، باید مدارک گردش مالی آن را به بانک ارائه کنید.

  3. حمید نوبخت :

   ما به تازگی یه خونه تو استانبول خریدیم و شهروندی ترکیه رو هم اخذ کردیم خداروشکر 
   می‌خوام بدونم که آیا امکانش هست با انتقال خونه به اسم خواهرم، برای اون هم شهروندی ترکیه رو بگیریم؟؟؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز. این کار به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. حتی اگر تمامی جزییات انتقال و ثبت سند را با دقت و بدون اشکال انجام دهید، در صورت اثبات رابطه فامیلی، نه تنها شهروندی به اقوام شما تعلق نمی‌گیرد، بلکه حتی ممکن است شهروندی خود شما نیز لغو شود. این کار مصداق بارز نقض قوانین ترکیه است و خرید و فروش ملک از اقوام به قصد شهروندی، جرم طلقی می‌شود.

  4. سام جمشیدی :

   سوالی داشتم… من می‌خوام تو استانبول خونه بخرم و برای شهروندی اقدام کنم. می‌دونم که تا چند سال بعد از خرید، امکان فروش خونه وجود نداره. ولی آیا میشه مثل ایران قولنامه‌ای این کار رو انجام داد و بعد از اون مدت سند رو انتقال داد؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز. در جواب این سوال باید بگوییم که خیر، متاسفانه این کار ممکن نیست. اگر قصد اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک را دارید، تا ۳ سال بعد از خرید، امکان فروش ملک را نخواهید داشت.
    به علاوه، این کار با فروش قولنامه‌ای نیز ممکن نخواهد بود؛ زیرا که طبق قانون ترکیه، لازم است این به نوتر مراجعه نمایید و از آنجایی که نوتر به سیستم شهرداری متصل است، هدف شما برملا خواهد شد و شهروندی شما هم ابطال می‌گردد.

  5. آرش :

   سلام , قصد خرید سوئیت یا آپارتمانی کوچک در قسمت آسیایی استانبول را دارم ترجیحا نزدیک به کاواجیک
   البته بصورت اقساط و با پیش پرداخت هرچه کمتر بهتر
   در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.ممنون

  6. موسی :

   سلام و عرض حرمت . من یک بودجه ۸۰۰۰۰ یورویی را برای اپارتمان دو اطاقه در استانبول در نظر گرفته ام . خودم ساکن و شهروند بلژیک هستم . شما برای من چه پیشنهادی دارید اگر توضیح بدهید ممنون میشم .

  7. یاسین :

   سلام… یه مشکل ریزی پیش اومده برام که کنجکاو شدم جوابش رو بدونم.
   من قصد دارم برای شروع کار، اول به ملک توی ترکیه بخرم و اقامت ترکیه رو بگیرم. البته اسم همسرم رو هم میخوام توی سند ذکر کنم که برای اون هم شهروندی بگیرم.
   اما خب برای بعدش قصد دارم بازم ملک بخرم و در نهایت برای شهروندی درخواست بدم… باید چیکار کنم؟ اون موقع تکلیف چیه؟

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    درود دوست عزیز. شما می‌توانید یک درصد از ملکی را که خریدای کرده‌اید، به نام همسر خود بزنید. حتی با این یک درصد هم اسم همسر شما در سند ذکر شده و اخذ اقامت ممکن خواهد بود. برای املاک دیگر هم می‌توان به همین صورت ادامه داد تا به حد نصاب اخذ شهروندی رسید. فقط توجه داشته باشید که برای پرداخت مبلغ شهروندی، هزینه همان مقداری که به اسم همسرتان زده‌اید، باید با حسابی جداگانه و به اسم خودش پرداخت شود.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *