معرفی کامل و جامع محله آوجیلار استانبول

محله آوجیلار استانبول

محله آوجیلار استانبول، یکی از محبوب‌ترین محله های استانبول است که در کنار دریاچه کوچوک چکمجه قرار گرفته و هر ساله، مهاجران زیادی را نه فقط از داخل ترکیه، بلکه از ایران و کشورهای اطراف نیز به خودش جذب می‌کند. برای ویژگی‌های این منطقه، می‌توان نقاط قوت فراوانی را مطرح کرد که همه مانند زنجیر، دست به دست هم داده‌اند و به محبوبیت و شهرت این محله، افزوده‌اند.

در این مقاله از استانبول همراه، ما به عنوان متخصصان خرید ملک در ترکیه، بنا داریم تا به سراغ منطقه آوجیلار استانبول برویم و جزییات این محله را ریز به ریز بررسی کنیم. از موقعیت جغرافیایی آن گرفته، تا تاریخچه و ویژگی‌ها و امکانات رفاهی و صد البته قیمت ملک، همه را یک به یک در این مقاله بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

مشاوره درباره محله آوجیلار استانبول

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، خرید خودرو در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

  موقعیت جغرافیایی محله آوجیلار استانبول

  محله آوجیلار، در قسمت غربی و اروپایی استانبول واقع شده است. این محله از سمت جنوب با دریای مرمره، و از شمال با محله باشاک شهیر همسایه است. از سمت شرق نیز با محله کوچوک چکمجه، و از سمت غرب نیز با محله اسن یورت استانبول همسایه است. همانطور که در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، دریاچه کوچوک چکمجه نیز در قسمت شرقی این محله، قرار دارد.

  مساحت محله آوجیلار استانبول، حدود 40 کیلومتر مربع است و جمعیت آن نیز در آخرین سرشماری، حدود 400 هزار نفر بوده است. تراکم جمعیتی این محله حدود 10 هزار نفر در هر کیلومتر مربع است و نشان از آن دارد که این محله، تا حدودی شلوغ است، اما نه به اندازه‌ محله‌های مرکزی استانبول. فاصله این محله تا فرودگاه آتاتورک حدود 16 کیلومتر، و تا مرکز استانبول، در حدود 31 کیلومتر است.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  رجیستری موبایل در ترکیه

  موقعیت جغرافیایی محله آوجیلار استانبول

  منطقه آوجیلار استانبول، به عنوان یکی از ایلچه‌ها یا همان شهرستان‌های استانبول شناخته می‌شود و خود از 10 محله، تشکیل شده است:

  آمبارلیجهانگیر
  دنیز کوشکلرفیروز کوی
  گوموش پالامرکز
  مصطفی کمال پاشاتخته قلعه
  دانشگاهیشیل کنت

  تاریخچه محله آوجیلار استانبول

  شهر استانبول، به باور خیلی از مهاجران، بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه است و هر گوشه از آن، تاریخچه و پیشینه خاص خودش را دارد؛ محله آوجیلار استانبول نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  منطقه آوجیلار استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، همواره نقشی استراتژیک داشته است و گفته می‌شود که سلطان محمد فاتح برای فتح استانبول، از راه‌هایی که در محله امروزی می‌گذشته‌اند، عبور کرده است. به علاوه، حتی قبل‌تر از آن، به دلیل نزدیکی این محله به مرکز استانبول، سلاطین عثمانی ترجیح می‌داده‌اند که بیشتر از یونانی‌ها و رومی‌ها، ترک‌ها در این محله ساکن باشند، تا در مواقع ضروری، به کارشان بیایند.

  محله آوجیلار استانبول در طول تاریخ، محل زندگی شکارچی‌ها بود و همین سنت، در طول سلطنت عثمانی نیز ادامه پیدا کرد. در این دوره، به دلیل برگزاری مسابقات شکار و تبدیل شدن این منطقه به قرق سلاطین، «آوجیلار» به معنای «شکارچی‌ها» نام گرفت و از آن زمان به بعد نیز همین اسم بر رویش باقی ماند. تا سال 1980 میلادی، این منطقه یک منطقه روستایی بود، اما از این زمان به بعد، کم کم مورد توجه قرار گرفت، رشد و توسعه‌های فراوانی در آن صورت گرفت و امروزه، به یکی از مدرن‌ترین مناطق در استانبول، تبدیل شده است.

  ویژگی‌های محله آوجیلار استانبول

  برای زندگی در ترکیه، همانطور که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، شناخت ویژگی هر منطقه و هر محله، شرطی اساسی است. در رابطه با ویژگی‌های منطقه آوجیلار استانبول نیز، می‌توانیم نکات و نقاط قوت فراوانی را برای شما مطرح کنیم.

  به عنوان اولین و مهم‌ترین ویژگی محله آوجیلار استانبول، باید بگوییم که بزرگترین بندرگاه ترکیه، درست در جنوب منطقه آوجیلار استانبول قرار گرفته است؛ پس اگر به فکر تجارت و راه‌اندازی یک کسب و کار و از آن مهم‌تر، به دنبال شروع به کار واردات و صادرات در ترکیه هستید، زندگی در این منطقه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  آشنایی با محله نیشانتاشی؛ قلب مد در استانبول

  دومین ویژگی مهم منطقه آوجیلار استانبول، وجود تعدادی از دانشکده‌های دانشگاه استانبول است. (دانشکده مهندسی، مدیریت کسب و کار، دانشکده ورزش و دامپزشکی) همانطور که می‌دانید، یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح ترکیه و حتی جهان، دانشگاه استانبول است و اگر به عنوان یک دانشجو، قصد دارید تا اقامت ترکیه اخذ کنید ، می‌توانید در همین منطقه ساکن شوید؛ زیرا که هم از نظر امنیت و امکانات بسیار غنی است، هم قیمت مناسبی دارد و هم اینکه از نظر امنیت و بافت جمعیتی جوان و پویا، می‌تواند رضایت شما را به دست آورد.

  امکانات محله آوجیلار استانبول

  برای خرید خانه در استانبول، لازم است که به امکانات رفاهی هر محله، توجه بسیاری داشته باشید، زیرا این موضوع، نه تنها در تعیین قیمت ملک بسیار تاثیرگذار است، بلکه به هنگام فروش و یا اجاره ملک نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. خوشبختانه محله آوجیلار استانبول، از این لحاظ بسیار رضایت‌بخش است و مهاجران بسیاری، به همین دلیل، این منطقه را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

  زیبایی های محله آوجیلار استانبول

  یکی از مهم‌ترین امکانات رفاهی منطقه آوجیلار استانبول، دسترسی به آن، و سیستم حمل و نقل عمومی در آن است. دوتا از شاهراه‌های ارتباطی استانبول، یعنی بزرگراه TEMA و EBESH از همین منطقه عبور می‌کنند. به علاوه، برای تردد در سطح شهر نیز می‌تواند از سیستم اتوبوسرانی، یا متروبوس استفاده نمایید.

  به علاوه، محله آوجیلار استانبول از لحاظ خدمات بهداشتی و مراکز درمان نیز بسیار غنی است؛ وجود 4 بیمارستان خصوصی، 10 مرکز بهداشت دولتی، 6 کلینیک تخصصی، شما را از مراجعه به سایر محله‌ها، بی‌نیاز خواهد کرد. و در آخر، وجود تعدادی از لوکس‌ترین مراکز خرید ترکیه، از جمله پلیکان مال و تعدادی از شعب مرکز خرید AVM نیز در این منطقه قرار دارند.

  خرید و اجاره ملک در محله آوجیلار استانبول

  استانبول همراه، به عنوان یک سایت خرید ملک در ترکیه، همیشه سعی دارد تا درباره خرید و یا اجاره ملک در محله‌های مختلف استانبول، اطلاعات دقیقی را در اختیار مخاطب خود قرار دهد. از همین روی، بر آنیم تا در این بخش، از قیمت خرید ملک در آوجیلار استانبول یا اجاره آن، برای شما حرف بزنیم.

  شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  همه چیز در باب نرخ کمیسیون مشاورین املاک در ترکیه

  منطقه آوجیلار استانبول، یکی از مناطق متوسط استانبول به حساب می‌آید؛ یعنی به نسبت مناطق مرکزی استانبول قیمت کمتری دارد، ولی خب به طبع نسبت به مناطق دورافتاده، قیمت بالاتری را داراست. همین متوسط بودن آن، باعث شده که به عنوان یکی از مناطق اقتصادی استانبول برای مهاجران ایرانی، شناخته شود.

  قیمت خرید ملک در آوجیلار استانبول، در سال 2024، به شرح زیر است:

  نام محله قیمت

  (به ازای هر مترمربع)

  قیمت کل

  (خانه صد متری)
  تخته قلعه10.300 لیر1.500.000 لیر
  یشیل کنت10.000 لیر1.490.000 لیر
  فیروز کوی6300 لیر800.000 لیر
  دنیز کوشکلر5600 لیر710.000 لیر
  مرکز5800 لیر690.000 لیر
  دانشگاه5300 لیر578.000 لیر
  آمبارلی4600 لیر570.000 لیر
  گوموش پالا4900 لیر520.000 لیر
  جهانگیر4500 لیر450.000 لیر
  مصطفی کمال پاشا3800 لیر400.000 لیر
  میانگین قیمت

  (در کل منطقه)
  9450 لیر1.160.000 لیر

  قیمت اجاره ملک در آوجیلار استانبول در سال 2024 نیز، به شرح زیر است:

  نام محله قیمت اجاره ماهانه

  (خانه صد متری)
  تخته قلعه4700 لیر
  یشیل کنت5000 لیر
  فیروز کوی2400 لیر
  دنیز کوشکلر3300 لیر
  مرکز2800 لیر
  دانشگاه2900 لیر
  آمبارلی3000 لیر
  گوموش پالا2600 لیر
  جهانگیر2500 لیر
  مصطفی کمال پاشا2300 لیر
  میانگین قیمت

  (در کل منطقه)
  4500 لیر

  سوالات متداول

  منطقه آوجیلار استانبول در کجا قرار گرفته است؟

  این محله در استانبول اروپایی قرار دارد و با محله‌هایی چون اسن یورت و باشاک شهیر و کوچوک چکمجه، همسایه است.

  ویژگی‌های منطقه آوجیلار استانبول چیست؟

  مهم‌ترین ویژگی این منطقه، قرار گرفتن بزرگترین بندرگاه ترکیه و برخی از دانشکده‌های دانشگاه استانبول در آن است.

  میانگین قیمت خرید ملک در آوجیلار استانبول چقدر است؟

  میانگین قیمت خرید ملک در این منطقه حدود متری 9500 لیر است و قیمت اجاره نیز حدود 4500 لیر است.

  2.9/5 - (15 امتیاز)

  Recent search terms:

  • https://istanbulhamrah com/محله-آوجیلار-استانبول/

  ‫6 نظر ارسال شده در “معرفی کامل و جامع محله آوجیلار استانبول

  1. hesam :

   سلام به شما و ممنون از مقاله خوبی که آماده شده. میشه بگید برای مهاجران ایرانی این منطقه به درد بخور هست یا نه؟ ممنون میشم

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    سلام به شما، این منطقه چون از مناطق جدید است، اماکن تاریخی ندارد، اما برای تفریح، رستوران‌ها و بارها و کلاب‌های زیادی دارد. به علاوه، پارک ساحلی اوجیلار و موزه برفی، موزه هالوک پرک، خیابان مرمره و مزرعه علی بیک نیز از جمله جاهای دیدنی این منطقه به حساب می‌آیند.

  2. اردشیر :

   خرید خونه توی این محله میتونه سرمایه گذاری خوبی باشه؟ شما از وضعیت رشد ارزش ملک خبری دارید؟ میشه راهنمایی کنید؟ با تشکر

   • تیم تحریریه استانبول همراه :

    سلام به شما، محله آوجیلار استانبول، از آن محله‌هایی است که رشد ملک در آن، به نسبت سایر محله‌ها، بسیار بالاتر است. با توجه به گسترش ساخت و ساز و توسعه این منطقه، می‌توان انتظار رشد قیمت را در سال‌های آتی داشت. پس جوابتان مثبت است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *