نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه چگونه است؟ چند نوع قرارداد خرید ملک در ترکیه وجود دارد؟ در این مقاله از استانبول همراه، انواع قرارداد خرید ملک در ترکیه به همراه فایل های قابل دانلود قرار می گیرد. نخست باید به دیدن ملک یا آپارتمان بروید. اگر شرایط آن را مناسب یافتید، باید به قسمت اداری تعیین قیمت املاک و مستغلات شهرداری ترکیه مراجعه کنید تا قیمت هر متر مربع ملک محاسبه و ارزش گذاری منصفانه آن انجام شود. بعد از تعیین قیمت پایه ملک باید دو برگه را از شهرداری دریافت کنید:

اولی سند حاوی ارزش منصفانه قیمت ملک مربوطه و دومی سندی که تائید کند ملک مورد معامله هیچ بدهی مالیاتی ندارد.

بعد از دریافت تایید های لازم از شهرداری، باید به یک بنگاه نعاملات ملکی بروید و اقدام به بستن قرارداد کنید. به یاد داشته باشید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

مفاد نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه

 1. طرفین معامله: در قسمت نخست قرارداد، اطلاعات مربوط به خریدار و فروشنده قرار دارد. مثل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، شماره هویت، آدرس کامل هر دو طرف و …
 2. موضوع قرارداد: این قسمت اطلاعات مربوط به ملک مثل متراژ ملک و زمین، محل قرارگیری ملک، شهر، محله، منطقه، تعداد طبقات ملک و … قرار می گیرد.
 3. بخش فروش ملک: این قسمت به آیتم هایی چون هزینه ملک و نحوه فروش آن می پردازد. به این معنی که اگر ملک به صورت قسطی فروخته می شود، شرایط مربوطه نوشته شود.
 4. انتقال عمل: ملک مربوطه نبایستی هیچ بدهی مالیاتی و یا وام داشته باشد. مدارک ملک با عکسی از ملک در این قسمت قرار می گیرند.
 5. انتقال قرارداد: با توجه به نوع نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه که تنظیم می شود، اطلاعاتی که مبتنی بر رعایت مفاد قرارداد هستند در این بخش درج می شوند. همچنین اطلاعاتی که نشان دهنده عدم انتقال قرارداد به شخص ثالث است.
 6. فسخ قرارداد: این مورد برای زمانی است که خریدار به مفاد قرارداد متعهد نباشد؛ در این صورت فروشنده قرارداد را فسخ می کند.
 7. هزینه ثبت سند: این بخش از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ در این قسمت هزینه هایی مانند عوارض و مالیات هایی که باید پرداخت شوند آورده شده تا یکی از طرفین پرداخت آن ها و پیگیریشان را برعهده بگیرد.
 8. حاشیه نویسی قرار خرید ملک: حاشیه نویسی برای درج اطلاعات اضافی (درصورت موجود) در رابطه با ملک، خانه، آپارتمان و زمین مورد نظر است.
 9. آدرس دو طرف معامله:آدرس کامل و دقیق دو طرف معامله بایستی د این قسمت قرار می گیرد. این آدرس ها بعدا برای ارسال مدارک و اسناد کاربرد دارند.
 10. حل اختلاف: این بخش دادگاه هایی نام برده شده اند که می توان در صورت وجود مشکل بین فروشنده و خریدار به آن ها مراجعه کنند.
 11. امضا: و بخش نهایی قرارداد که مختص امضاهای طرفین و بستن قرارداد می باشد.

توجه: در این قرارداد ذکر شده است که چنانچه هر یک از طرفین به مفاد قرارداد عمل نکرده و متعهد نباشند، مطابق با قانون مجرم شناخته شده و بایستی خسارت فسخ قرارداد را پرداخت کند که هزینه آن معادل با ۵ درصد ارزش کل ملک خواهد بود.

نمونه قراردادهای خرید ملک در ترکیه

دانلود کمیسیون فروش املاک و مستغلات – انگلیسی

مشاوره خرید ملک در ترکیه

برای مشاوره در زمینه خرید ملک در ترکیه از روش های زیر می توانید اقدام کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  شرایط پیش خرید خانه در ترکیه
ایران ۰۹۹۰۰۹۹۲۱۳۶

‫1 نظر ارسال شده در “نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه

 1. فخری زاده :

  سلام. ممنون بابت نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه که گذاشتین. خیلی دنبالش بودم. من ۵۰۰ میلیون سرمایه دارم. می تونم توی ترکیه ملک خوب بخرم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.