مسافران به دلایل زیادی اقدام به اجاره آپارتمان مبله در ترکیه می کنند. ممکن است برای انجام کارهای مربوط به مهاجرت به کشور دیگری باشد. ممکن است یرای مدتی موقتی باشد. مثلا زمانی که می خواهید کاری در ترکیه پیدا کنید. حتی ممکن است گاهی تعداد یک گروه مسافر که با هم به ترکیه سفر می کنند،اکر  زیاد باشد در این صورت به فکر اجاره منزل مبله در ترکیه می کنند. به هر دلیلی که اقدام به انجا این کار می کنید، بد نیست نکاتی را دراین باره بدانید. استانبول همراه در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازد.

 

شناخت مناطق استانبول

همانطور که گفتیم، افراد به دلایل متفاوتی اجاره آپارتمان مبله در ترکیه را انتخاب می کنند. باید ابتدا قصدتان برای این کار مشخص کنید. چرا که با این کار در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می کنید. البته بیشتر افراد در استانبول به دنبال آپارتمان مبله هستند.

نکته: اگر به قصد مهاجرت یا تحصیل به کشور دیگری سفر می کنید، باید اجاره ملک را در آنکارا انجام دهید. پایتخت کشور ترکیه، میزبان سفرای مختلف از سراسر جهان است.

ویدئو زیر در رابطه با اجاره آپارتمان مبله در ترکیه تهیه شده است.

منطقه باهچه شهیر

دارای ویلا های لوکس و برج های بلند، خیابان های عریض، مرکز خرید های بزرگ و لوکس، بزرگترین پارک آبی و … است.دسترسی به مترو و اتوبوس هم در این مکتن فراهم است. خوبی این منطقه، نزدیکی آن به فرودگاه بین المللی استانبول است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران در 2021

منطقه اهچه شهیر

منطقه بیلیکدوزو و اسنیورت

مناطق نام برده واقع در قسمت غربی اروپا نشین استانبول هستند. خبر خوب این است که  مراکز خرید بزرگی مانند مارمارا پارک و توریوم در این مناطق واقع شده اند.در این دو منطقه رستوران ها و مشاغل ایرانی زیادی هستند.

منطقه بیلبکدوزو و اسنیورت

منطقه بشیکتاش، ساحل بیک

از مناطق لوکس و شیک استانبولب است. منظره پل بغاز هم از این منطقه بسیار زیبا است. البته اجاره آپارتمان مبله در این منطقه کمی گران است.

منطقه بیشیکتاش

منطقه کادیکوی

این منطقه بیشتر برای آن دسته از مسافرانی است که قصدشان از سفر خرید است. قیمت های بسیار خوب فروشگاه های لباس این منطقه و بروز بودن مغازه ها از دلایل محبوبیت آن است. .منطقه کادیکوی در در بخش آسیایی استانبول قرار دارد.

منطقه کادیکوی

منطقه فنر باغچه

بزرگترین پارک منطقه آسیایی استانبول یعنی فنرباقچه در این منطقه قرار دارد. این پارک زیبا در کنار دریای مرمر قرار دارد. پارک فنر باغچه یکی از بزرگترین پارک های بخش آناتولی استانبول است که در کنار دریای مرمره قرار دارد.

منطقه فنر باغچه

 

نکته: اگر مایل به اجاره آپارتمان مبله در ترکیه هستید، باید بدانید که مبلغی به عنوان ضمانت برای اثاثیه آپارتمان از شما گرفته خواهد شد.

 

قیمت اجاره  آپارتمان مبله در استانبول

چنانچه مایلید زمانی کمتر از ۱ سال را در خانه بمانید، قیمت این اجاره از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر در ماه خواهد شد. اما هزینه اجاره همان خانه به صورت سالیانه  ۱۰۰۰ لیر می شود. که البته شامل هزینه آب و برق و آیدات هم می شود. این قیمت برای اجاره خانه در استانبول بود. چنانچه قصد دارید برای مدت یکی کمتر از یک ماه از خانه استفاده کنید، تعیین قیمت اجاره روزانه به عهده صاحب خانه خواهد بود. البته برای غرب استانبول به طور میانگین برای  یک نفر روزانه از ۲۰۰ لیر و در تکسیم حدود ۲۵۰ لیر کرایه روزانه قرار می دهند. کم یا زیاد شدن این مبلغ به محل قرار گیری ملک و تعداد مسافران هم بستگی دارد. اجاره هفتگی آپارتمان مبله هم به همین صورت است.

نکته: آپارتمان های مبله ای را برای اجاره انتخاب کنید که امنیت کافی (دوربین مدار بسته، نگهبان و …) داشته باشند.

اگر قصد دارید بیشتر از یک ماه، اقدام به اجاره آپارتمان مبله در ترکیه کنید یا از قوانین اجاره اپارتمان در ترکیه باخبر شوید، مقاله اجاره ملک در ترکیه و اخذ اقامت را حتما مطالعه کنید. فراموش نکنید مهاجرت و خرید ملک در ترکیه ، باید همراه با مشورت با متخصصان و همچنین برنامه ریزی و تفکر باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  شرایط خرید ملک در آنتالیا

سوالات متداول

✅قیمت اجاره روزانه آپارتمان در استانبول چقدر است؟

برای واحدهای یک خواب شبی ۳۰۰ لیر اجاره در نظر گرفته می شود. البته بسته به محل ممکن است متفاوت باشد.

✅ سوییت ها شامل چه امکاناتی هستند؟

تمامی سوییت ها دارای استخر، باشگاه بدنسازی و نگهبانی هستند.

✅ صرفه اقتصادی رزرو هتل بیشتر است و یا اجاره سوئیت؟

اجاره سوئیت صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

✅ آیا سوییت ها و موردهای روزانه مناسب خانواده ها هستند؟

بله. سوئیت ها معمولا مناسب خانواده ها بوده و از امنیت کافی برخوردار هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.