زندگی در ترکیه، انتخاب بسیار از ایرانیانی است که قصد مهاجرت دارند. نزدیکی فرهنگی ایران و ترکیه، اقتصاد پویا، زندگی ارزان تر نسبت به ایران، آب و هوای ترکیه و بسیاری از دلایل دیگر باعث علاقمندی ایرانیان به زندگی در ترکیه شده. در ادامه سعی کرده ایم هر آنچه شما برای زندگی در ترکیه به آن نیاز پیدا می کنید را در دسترستان قرار دهیم.

این بخش یک راهنمای زندگی در ترکیه که به صورت جامع سعی کرده ایم به تمام موارد ضروری که برای زندگی در ترکیه باید بدانید بپردازیم.

یادگیری زبان ترکی استانبولی

یکی از اولین مواردی که برای زندگی در ترکیه به آن نیاز دارید یادگیری زبان ترکی استانبولی است. حداقل در حدی که بتوانید کارهای معمول خود را در ترکیه به راحتی انجام دهید.

در ادامه سری آموزش های رایگان آموزش زبان ترکی را قرار داده ایم که می توانید استفاده کنید.

کار در ترکیه

ضروریات زندگی در ترکیه

زندگی در استانبول

تحصیل در ترکیه

رادیو استانبول

در این بخش می توانید جدید ترین اطلاعات و خبرها در مورد زندگی در ترکیه را از رادیو استانبول گوش دهید. 

مزایای زندگی در ترکیه

ترکیه کشوری است در آسیا، اما با کیفیت و ویژگی‌های کشورهای اروپایی. از مزایای زندگی در ترکیه، هر اندازه که بگوییم کم گفته‌ایم. از رفاه و امکانات گرفته، تا آزادی‌های شخصی و اجتماعی بسیار. از نظر ما، به عنوان یک راهنمای زندگی در ترکیه، مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور را در موارد زیر خلاصه می‌کنیم:

 عدم نیاز به ویزا

بدون شک یکی از مهم‌ترین مزایای یک کشور خارجی، می‌تواند این باشد که برای سفر به آن، نیازی به ویزا نداشته باشیم. ترکیه نیز با پیمان مودتی که با ایران بسته، لزوم به اخذ ویزا را از میان برداشته و سفر تا حد چشمگیری برای مسافران دو کشور، صهولت بخشیده است.

 هزینه زندگی کمتر نسبت به ایران

همانطور که اشاره کردیم، ترکیه کشوری است در قاره آسیا، اما کیفیت اروپا را دارد. به علاوه، باید بدانید که همان کیفیت اروپایی را می‌توان با هزینه‌ای به مراتب کمتر، تجربه کرد. چه تحصیل در ترکیه و چه زندگی در این کشور، جیب شما ره به هیچ عنوان خالی نخواهد کرد.

 تاریخ غنی و جغرافیای دلپسند

چه کسی بدش می‌آید در شهری زندگی کند که هر گوشه و هر کنارش پر است از اماکن و آثار تاریخی؟ باید گفت که اکثر شهرهای ترکیه، چنین هستند و ماجراجویی در میان این آثار، می‌تواند زندگی را هیجان‌انگیز کند. به علاوه، اقلیم و آب و هوای ترکیه نیز بی‌نظیر است و امکان لذت از جنگل و ساحل را در کنار هم، برای افراد به ارمغان می‌آورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *